top of page
Педінтернатура.jpg

Педагогічна інтернатура

Новим Законом «Про повну загальну середню освіту» введено педагогічну інтернатуру як  систему заходів, спрямованих на підтримку педагогічного працівника закладу освіти, призначеного на посаду вперше. Її мета – набуття або  вдосконалення професійної компетентності та  фахової майстерності молодого вчителя протягом першого року його діяльності, зокрема:

супровід та підтримка  педагогічної діяльності з боку досвідченого  педагога-наставника;

різні форми професійного розвитку (відвідування занять, опрацювання відповідної літератури, участь у семінарах, вебінарах, майстер-класах тощо)

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Instagram
4881305814880030812.jfif
  Кейс  адміністратора закладу  освіти
images.jfif
 Програма інтернатури(зразок)

 Програма інтернатури- це документ, що передбачає комплекс заходів щодо забезпечення формування та/або розвитку компетентностей, рівня педагогічної майстерності, що укладається педагогом-наставником спільно з інтерном та затверджується наказом керівника закладу освіти.

Вчителю-початківцю, керівнику закладу освіти, вчителю-наставнику все про педагогічну інтернатуру 
Фото1.png
Фото2.jpg

Що передбачає педагогічна інтернатура і на якій підставі вона починає діяти?
Згідно з новим Законом «Про повну загальну середню освіту» від 16 січня 2020 року у закладах освіти починає діяти педагогічна інтернатура.  У Концепції розвитку педагогічної освіти дається тлумачення цього терміну як форми післядипломної педагогічної освіти, яка передбачає систематичну роботу педагогічного працівника над формуванням та вдосконаленням власної педагогічної майстерності впродовж першого року професійної діяльності під керівництвом досвідченого педагога-наставника.

Закон України «Про повну загальну середню освіту» у розділі 1 ст.1 п.11 розглядає ж  педагогічну інтернатуру як систему заходів, спрямованих на підтримку педагогічного працівника закладу освіти, призначеного на посаду вперше, у провадженні ним педагогічної діяльності та набутті (вдосконаленні) його фахової майстерності. Тобто, з вищесказаного випливає, що проходження інтернатури для молодого спеціаліста впродовж першого року роботи є обов’язковим.

Функціонування  педагогічної інтернатури регулює Положення про педагогічну інтернатуру МОН України (січень, 2020 р.).
Джерело: https://oplatforma.com.ua/article/3013--vchitelyu-pochatkvtsyu-kervniku-zakladu-osvti-vchitelyu-nastavniku-vse-pro-pedagogchnu

 Педагогічна інтернатура - система професійної підтримки
  вчителя- початківця
Фото1.jpg

Міністерство освіти і науки затвердило Положення про педагогічну інтернатуру. Відповідний наказ МОН від 25 жовтня 2021 р. №1128 було зареєстровано в Міністерстві юстиції України 24 грудня 2021 р. за №1670/37292.

Положення визначає порядок проходження педагогічної інтернатури педагогічними працівниками закладів освіти, що забезпечують здобуття повної загальної середньої освіти.

Запровадження педагогічної інтернатури – одне із завдань Плану заходів з реформування IT-освіти, затвердженого спільним наказом Міністерства освіти і науки України та Міністерства цифрової трансформації України від 23.12.2021 №1418/181.

Основними завданнями педагогічної інтернатури є:

  • створення системи професійно-педагогічної адаптації інтерна до умов педагогічної діяльності, формування сприятливого мікроклімату та відчуття соціально-психологічного комфорту, встановлення доброзичливих взаємовідносин із учасниками освітнього процесу;

  • набуття фахових компетентностей, педагогічної майстерності, формування професійної готовності інтерна до самостійної педагогічної діяльності;

  • формування поваги до професії та сумлінного ставлення до трудової діяльності;

  • формування інституту наставництва у закладах освіти, розвиток професійних спільнот педагогічних працівників.

Педагогічна інтернатура організовується відповідно до наказу керівника закладу освіти, що видається в день призначення інтерна на посаду педагогічного працівника. Строк інтернатури становить один рік, що відраховується від дати видання наказу про організацію проведення педагогічної інтернатури. До строку інтернатури включається період тимчасової непрацездатності інтерна та час його перебування у відпустці.

Педагогічна інтернатура провадиться відповідно до програми, що затверджується керівником закладу освіти. Програма педагогічної інтернатури має передбачати теоретичну та практичну допомогу інтерну, що спрямована на розвиток професійних компетентностей.

Основними заходами педагогічної інтернатури є:

  • проведення індивідуальних консультацій, наставницьких бесід з інтерном;

  • допомога у підборі відповідної літератури, підготовці навчальних занять, розробленні дидактичних матеріалів тощо;

  • взаємовідвідування навчальних занять, відвідування уроків досвідчених педагогічних працівників;

  • здійснення моніторингу результатів навчання учнів;

  • участь у тренінгах, навчальних семінарах з методичних питань, творчих звітах педагогічних працівників;

  • вивчення досвіду кращих педагогів шляхом аналізу їхніх вебсайтів, вебресурсів професійних спільнот, а також періодичних професійних видань;

  • залучення інтерна до партнерської взаємодії з науковими, науково-педагогічними та педагогічними працівниками, участі в професійних спільнотах педагогічних працівників;

  • психологічний супровід інтерна.

Заходи педагогічної інтернатури можуть здійснюватися безпосередньо в закладі освіти, а також, за наявності технічних можливостей, дистанційно в режимі відеоконференцій або аудіоконференцій.

У межах проходження інтернатури інтерн:

  • виконує обов'язки згідно з посадовою інструкцією та обов'язки, покладені на нього трудовим договором і правилами внутрішнього розпорядку, визначені установчими документами закладу освіти;

  • організовує освітній процес із урахуванням психолого-фізіологічних, вікових особливостей учнів, специфіки навчального предмета (інтегрованого курсу);

  • працює над набуттям компетентностей зі спеціальності (предметної спеціальності, спеціалізації), педагогіки, психології, необхідних для забезпечення процесу навчання, виховання і розвитку особистості, у тому числі осіб з особливими освітніми потребами, здійснення моніторингу педагогічної діяльності та аналізу педагогічного досвіду, проведення освітніх вимірювань, застосування освітніх технологій і методів навчання, ефективних способів взаємодії між усіма учасниками освітнього процесу;

  • самостійно обирає форми, види, напрями та суб'єктів надання освітніх послуг з підвищення кваліфікації;

  • бере участь у засіданнях професійних спільнот педагогічних працівників, семінарах, практикумах, тренінгах, вебінарах, майстер-класах з метою вдосконалення педагогічної майстерності, обговорення багатьох важливих професійних проблем тощо.

За виконання обов'язків педагога-наставника призначається доплата у граничному розмірі 20% його посадового окладу (ставки заробітної плати) в межах фонду оплати праці закладу освіти відповідно до статті 23 Закону України “Про повну загальну середню освіту”.

Науково-методичну підтримку організації педагогічної інтернатури можуть здійснювати заклади вищої та післядипломної педагогічної освіти, наукові, науково-методичні та методичні установи, центри професійного розвитку педагогічних працівників.

 Кейс інтерна 

 Інформаційна підтримка учасників інтернатури
 План уроку: розробка та складання

 Конспект уроку розробляється відповідно до вимог навчальної програми, затвердженої Міністерством освіти. Будь-який урок має відповідати певній темі та виконувати прописані в навчальній програмі завдання, відповідати затвердженим освітнім та виховним цілям, мати чітку структуру. Детальніше:https://government.com.ua/navchannia/plan-uroku-rozrobka-i-skladannya-plan-vidkritogo-uroku.html

 Сучасний урок у контекстному полі НУШ
Конспект.png
 Лайфхаки щодо планування уроку 
Урок.png

 Матеріал містить практичні поради щодо побудови плану уроку  від зіркового вчителя  Росса Моріссона МакГілла, що понад 20 років очолював кілька лондонських шкіл, а нині його портал The Teacher Toolkit читають понад 10 тис. вчителів із 60 країн. Зірковий педагог поділився секретами, як спростити життя вчителів, під час саміту Т4 (Teacher Tech Summit)

 Детальніше:https://osvitoria.media/experience/yak-zrobyty-plan-uroku-za-5-hvylyn/

 Урок, що розвиває критичне мислення:
структура та методи
  
Урок фото.jpg

 Особливості моделювання уроку розвитку критичного мислення учнів

  Технологія проведення уроку з розвитку критичного мислення – міжпредметна. При цьому вона, залежно від предметного наповнення та дидактичних завдань уроку, може набувати різних характеристик. Наприклад, це можуть бути різні типи уроку – набуття нових знань, формування умінь тощо, або ж різне наповнення змісту уроку – математичний, природознавчий, мовно-літературний інші.

 Детальніше:https://nus.org.ua/articles/urok-shho-rozvyvaye-krytychne-myslennya-struktura-i-metody-chastyna-i/

bottom of page