top of page
 Освітні тренди 2023 року
14734100094508986524.jfif
Інновац.png

Розвиток гібридних моделей навчання

Коли під час епідемії все навчання раптово перейшло в онлайн, це стало справжньої несподіванкою навіть для досвідчених освітян. Але згодом усе налагодилося: вчителі опанували технології дистанційного навчання, а учні звикли здобувати знання через Zoom та Google Meet. І хоча спочатку багато хто впевнено говорив про те, що дистанційка переможе, а офлайн-навчання невдовзі зникне як явище, з часом ми зрозуміли, що майбутнє все ж таки за змішаним навчанням

Школи в усьому світі продовжують розробляти та адаптувати моделі змішаного навчання, намагаючись знайти варіант, який влаштовуватиме всіх. Найімовірніше, навчання виглядатиме приблизно так:

  • частина учнів навчається виключно в онлайні;

  • частина – слухає теоретичний матеріал онлайн, а до школи приходить заради практичних занять.

Водночас учням необов’язково виходити онлайн у чітко визначений час – вони зможуть переглядати записи лекцій тоді, коли буде можливість. 

Правильно організоване гібридний освітній процес дозволить учням самостійно контролювати власне навчання, вчитиме їх самостійності та відповідальності.

Детальніше:https://naurok.com.ua/post/7-osvitnih-trendiv-2023-roku

 Компетентнісно орієнтовані завдання
Yak-stvoryty-kompetentnisno-oriientovane-zavdannia-400x250.jpg

Визначальною рисою компетентнісно орієнтованих завдань є їхня висока когнітивна складність. Зазвичай такі завдання потребують умінь виокремлювати в тексті головні думки, аналізувати тексти та зображення, які вони містять, порівнювати, «читати» діаграми й інфографіку, розуміти логічні зв’язки між явищами та процесами. Однак ті навички, яких вимагає розв’язання такого завдання, є життєво необхідними, на відміну від знання певних фактів чи наявності певних предметних умінь, навчити яких так прагне наша освітня система.

 Детальніше:https://osvitoria.media/experience/vse-pro-kompetentnisno-oriyentovane-zavdannya-yak-jogo-stvoryty/

  Креативний урок української від експертів ВШО
Kreatyvnyj-urok-ukrainskoi-movy-VSHO-400x250.webp

 Уроки української мови в дистанційному та змішаному форматі стануть ще цікавішими з ВШО. Експертка Анастасія Онатій пропонує креативні види й форми організації уроків: перевернуті і псевдоперевернуті, змішані з різними навчальними станціями, а ще — діяльнісні й проєктні. Авторка пропонує формат  гри з учнями в «Мафію», вивчення частин мови завдяки сучасним пісням,залучення учнів до  створення комп’ютерного персонажа. Ці кейси чудово підійдуть і для українських дітей за кордоном та на тимчасово окупованих територіях, щоб з інтересом продовжити вивчення української мови.

 Детальніше:https://osvitoria.media/experience/kreatyvnyj-urok-ukrayinskoyi-movy-12-lajfhakiv-iz-vykorystannyam-vsho/

 Дізнавайтеся про нове та застосовуйте в роботі
Блог.png

Пропонуємо знайомство з блогом Пахомової  Ірини Миколаївни,  канд. фіз.-мат. наук, доцента кафедри фізики кристалів фізичного факультету ХНУ імені В.Н. Каразіна, який інформує про   сучасні технологічні підходи до моделювання освітнього процесу  (імерсивні технології, STEM-освіта, змішане навчання), містить корисні матеріали, презентує практичні онлайн-інструменти та ресурси для  організації якісного дистанційного навчання.

Адреса блогу: https://educationpakhomova.blogspot.com/

Компетентнісне навчання 
Derzhavna-sluzhba-yakosti-osvity-vidpovidaye-na-zapytannya-vchyteliv-pro-kompetentnisnyj-p

Роль школи сьогодні – підготувати дітей до життя, навчити їх критично мислити, аналізувати, опрацьовувати ті обсяги інформації, які вони отримують звідусіль, та вибирати необхідне, встановлювати причинно-наслідкові зв’язки. Стара парадигма освіти, в якій школа існувала для накопичення знань та інформації, вже не працює. Наше життя зараз – це постійне навчання, і тому школа має навчити дітей постійно опановувати нові знання, знаходити потрібну інформацію та застосовувати її.

Компетентнісне навчання спрямоване на роботу з інформацією та опанування учнями компетентностей, умінь і навичок, які допомагають їм бути успішними, конкурентними та цінними на ринку праці.

Державна служба якості освіти пропонує педагогам відповіді на найпоширеніші запитання про компетентнісне навчання.

Детальніше:https://nus.org.ua/questions/zo-take-kompetentnisnyj-pidhid-u-navchanni-vidpovidaye-derzhavna-sluzhba-yakosti-osvity/

 Мудборд як інструмент візуалізації та творчості
Мудборд.jpg
2.jpg

 Мудборд- це дошка настрою,  тип візуальної презентації або „колажу”, що складається із зображень, тексту та зразків об’єктів у композиції. Він може базуватися на заданій темі або може бути будь-яким матеріалом, вибраним навмання. Дошка настрою може бути використана для передачі загальної ідеї чи почуття щодо певної теми.

 Як це часто буває, мудборд  переріс межі свого початкового призначення та став одним із навчальних прийомів, який, до того ж, неабияк подобається дітям. Адже це так цікаво – шукати та добирати тематичні зображення і цитати, а потім створювати з них цілісний твір.

Коли дошки настрою стануть у пригоді у школі:

  • на уроках літератури (узагальнити враження після прочитання книги);

  • під час планування проєкту (хоча мудборд може й сам стати проєктом);

  • після вивчення нової теми (допоможе зібрати до купи всі важливі моменти);

  • для організації позакласних заходів (ви зможете зібрати всі ідеї, які у вас виникли, а потім обрати найкращі);

  • під час виховних годин (вони можуть стати чудовими криголамами).

  •  Детальніше:https://naurok.com.ua/post/scho-take-mudbordi-ta-yak-h-vikoristovuvati-na-urokah?fbclid=IwAR1Yj4amVshjS14j0fl_BaLbH1_aeiW2oFZXEBzrA-xvUqskYaRuMOuAi2w

 Яким повинен бути STEM-урок?
стем.jpg
 Формувальне оцінювання,  або  ж "оцінювання для навчання"
Форм оц..jpg
Без имени.png
 Мікронавчання - новий освітній тренд 
мікронавчання.jpg

Складно назвати STEM-уроком те заняття, де просто використовують нове обладнання у старому методичному форматі. Так, стем уроком не є звичайний урок фізики з цифровими вимірювальними комплексами, урок хімії чи біології з новими мікроскопами та інтерактивними панелями, або ж звичайний друк на 3D-принтері чи збирання роботів.

Ідеальна STEM-освіта — це комплексний підхід, де є командна і проєктна робота учнів, прогресивний викладач, сучасне технологічне обладнання, інтеграція кількох наук і навчальних дисциплін, творчість і креативність.

 Можна виокремити три основних типи впровадження STEM:

  • робототехніка;

  • мейкерство;

  • інтегровані stem-уроки.

Ці три stem-діяльності часто перетинаються, але мають свої особливості.

Детальныше:https://b-pro.com.ua/statti/shho-potribno-dlya-vprovadzhennya-stem-osviti-v-ukraini-dumka-eksperta

Формувальне оцінювання, або ж «оцінювання для навчання» — це система з величезною кількістю методів і прийомів. Їх слід використовувати комплексно, адже сегментарний підхід успіху не принесе. Формувальне оцінювання має за мету підкоригувати діяльність як учня, так і педагога, щоб результати навчання дітей покращились.

Три базові компоненти оцінювання

  1. Оцінювання для навчання (формувальне оцінювання)

    Оцінювання, яке мотивує дітей вчитися. Вчитель може підкоригувати учня, надати зворотний зв’язок у процесі навчання.

  2. Оцінювання навчання (підсумкове оцінювання)

    Assessment of learning — оцінювання самого навчання, підсумкового його «продукту». Вчитель констатує факти, але виправити вже нічого не можна. Оцінювання за підсумком не підвищує успішність учнів так само, як і зважування не допомагає скинути вагу за один день.

  3. Оцінювання як навчання (самооцінювання)

    Той вчитель гуру, який зміг навчити дітей сприймати оцінювання як навчання. Тобто, використовувати самооцінювання, щоб розуміти свої реальні показники й не потребувати консультації педагога, щоб оцінити свою роботу.

  4. Детальніше про інструменти формувального оцінювання:https://osvitoria.media/experience/yak-otsinyuvaty-bez-otsinok-pokrokovo-instruktsiya-suchasnogo-vchytelya/

Мікронавчання - сучасний універсальний метод надання невеликих блоків  тематичної  інформації за умови використання специфічного контенту.

Це коротенькі уроки з теми (2–7 хвилин), які допомагають учням за мінімум часу глибоко зануритись у тему. Увага: тема не може бути занадто обширна чи поділена на фрагменти. Ідеальний вибір для мікронавчання — вузькопрофільна та коротка тема.

Ключові характеристики мікронавчання — стислість і цікавий контент. Контент поєднує в собі невеликі навчальні блоки, які можуть включати текст і мультимедіа (відео та аудіофайли), зображення (фото та ілюстрації), ігри (прості завдання на одному екрані), тести та вікторини в стилі Quiz.

Детальніше:

https://osvitoria.media/experience/mikronavchannya-yak-novyj-osvitnij-trend-motyvuye-vchytysya-suchasnyh-ditej/

https://www.futureschool.online/post/microlearning/

 Подкастинг — актуальна інтернет-технологія
Без названия.jfif
Osvitni-podkasty-education-podcasts.png.webp

Подкастинг — актуальна інтернет-технологія. А сам термін «подкаст» народився від поєднання двох слів: iPod + broadcasting. Тому щойно вам закортить «українізувати» це слово в «підкаст» — будь ласка, згадайте про літеру «о» в написанні відомого гаджета. Неологізм запустив у маси журналіст Бен Хамерслі з Великої Британії. Ще у 2004 році йому доручили написати матеріал про «аудіоблоги, які можна завантажити із всесвітньої мережі Інтернет». Із того часу люди з ентузіазмом слухають тематичні подкасти, але з 2014 року жанр переживає нечуваний сплеск популярності. Рівно 7 років тому в США вийшов подкаст продюсерки Сари Кеніґ про розстріл 18-річного учня з Балтимора. Лишень уявіть, цю звукову передачу завантажили рекордних 340 мільйонів разів!

За змістом подкаст може нагадувати як радіошоу, так і звукову виставу. Є подкасти-інтерв’ю, подкасти-лекції, музичні подкасти, навіть відеоподкасти, але головне, що їх об’єднує — усний жанр.

 Детальніше:https://osvitoria.media/experience/ne-skysnuty-na-dystantsijtsi-osvitni-podkasty-shho-rozburhayut-uchnivsku-uyavu/

311px-10-цветные-таблички.jpg
 Педагогіка Монтессорі

 Суть технології. Створення предметно-просторового середовища, у якому дитина зможе найповніше реалізувати свої природні здібності та задатки. Діяльність дитини повинна бути вільною та самостійною. Педагог використовує у роботі самонавчальні засоби – матеріали, з якими вихованець працює, наслідуючи педагога, діючи за зразком, а потім самостійно приступає до їхнього виконання. Індивідуалізація розвитку дошкільників реалізується через взаємодію з матеріалами, з урахуванням права вибору дітей, природних потреб та вікових особливостей.

Детальніше:https://vseosvita.ua/library/metodika-mmontessori-budinok-vilnoi-ditini-107309.html

 Методика розвитку творчих здібностей дошкільників  на заняттях з малювання (авт.Шульга Л.)  
малювання.png

 Суть технології. Діти зображають навколишнє тільки після емоційних зустрічей з ним у процесі спостереження, розгляду картин, слухання музики, читання, розповідання. Головне завдання організації зображувальної діяльності – виховання естетичних почуттів, а допоміжне – навчання технічним прийомам. Чим більше органів чуття беруть участь у сприйманні навколишнього, тим повнішими будуть уявлення, глибшим пізнання

 Детальніше: https://vseosvita.ua/library/metodika-rozvitku-tvorcih-zdibnostej-na-zanattah-z-maluvanna-39793.html                                               

 Імерсійна освіта 
iмерсивне навчання.jpg
thanks.jpg

Пошук власних освітніх пріоритетів потребує від вітчизняної науки вивчення різнобічного досвіду зарубіжної школи та обґрунтування можливостей його упровадження у різних типах навчальних закладів. Зважаючи на географічне розташування та Євроінтеграційний вибір, Україна незаперечно долучається до багатомовності європейського континенту. У цьому сенсі актуальним є дослідження особливостей і реальних можливостей імерсійної освіти (англ. immersion - занурення) – як процесу вивчення шкільних предметів повністю або частково іноземною мовою.

Сам підхід до навчання, у якому іноземна мова є засобом опанування змісту загальноосвітніх предметів, або ж і структування нерідною мовою не є новою ідеєю. Уільям Маклей висуває припущення, що вивчення як навчального матеріалу так і іноземної мови, можливо, починається ще в 3000 році до нашої ери. Римляни та греки використовували не рідну мову як єдину або основну мову для проведення занять. В Англії та Франції латинська мова до 16 століття була мовою освіти, у Сполучених Штатах білінгвальна освіта запроваджується у середині 17 століття, коли починають створюватись німецько – англійські школи. Та лише в 1965 році група канадських батьків заснували у Квебеку франкомовну імерсійну школу святого Ламберта, і ідея вивчення мови меншості носіями мови більшості почала сприйматись всерйоз [7]. Тому вважається, що імерсійна освіта започатковується у Канаді у 1965 році у провінції Квебек. Проведений вдалий експеримент з навчання англомовних дітей загальноосвітніх предметів за допомогою французької мови дістав назву імерсійного навчання.

Детальніше: https://studfile.net/preview/9810258/

 Методика навчання дітей раннього віку  (авт. Глен Доман) 
5f4943c1b05b7583405c94606aeec5c2.jpg

 Суть технології. Глен Доман — американський лікар-нейрохірург, який займався розробкою системи реабілітації дітей з важкими порушеннями в роботі мозку. У цій програмі особлива увага приділена карткам з комбінаціями яскравих точок, зображеннями різних предметів, зі словами. Коли безнадійно хворі і відсталі діти почали не тільки наздоганяти, а й випереджати однолітків в інтелектуальному розвитку, з'явилася ідея використовувати цей метод у навчанні нормальних дітей. Глен Доман удосконалив свою програму, і вже понад півстоліття вона є однією з найпопулярніших в ранній педагогіці. Основний постулат методики: «Мозок росте тільки коли він працює». Тому з самого раннього віку дитячий мозок треба завантажити. Навчання за Доманом нагадує введення інформації в комп'ютер. З трьохмісячного віку дитині з певною частотою за кілька секунд демонструються картки з комбінацією картинка + слово або просто слово. З часом ці картки поділяються на тематичні серії. Такі заняття треба чергувати зі спеціальними фізичними вправами, адже розвиток мозку неможливий без належної рухової активності. Керуючись цими принципами, за твердженням автора, будь-яку дитину можна виховати генієм.

Детальніше:  

https://zhabenya.com.ua/index.php?route=information/news&news_id=43

 Піскотерапія 
image.jpg
2019-06-21.jpg

Відомий американський педагог С. Куломзіна зазначає, що Пісочниця не тільки розвиває творчий потенціал дитини, активізує просторову уяву, образно-логічне мислення, тренує дрібну моторику руки, але ненав'язливо, поволі налаштовує дітей на осягнення моральних істин добра і зла, будує гармонійний образ світу.

Завдяки чарівним властивостям піску раптом оживають казки, дитина стає безпосереднім учасником і режисером власних творів, а потім бачить результат власної творчості.

Музичний супровід і колірні ефекти є потужним стимулом для розвитку емоційного світу дитини. Крім того, в поєднанні з пальчиковою гімнастикою, драматизацією та мімічними етюдами заняття дозволяє гармонізувати емоційний стан дитини, розвивати всі пізнавальні процеси та сенсомоторні навички. Моделюючи ситуацію в пісочниці, дитина отримує досвід самостійного вирішення, проявляється його сила Чарівника.

 Принципи побудови програми занять: 

• Програма занять враховує всі сторони розвитку дитини: інтелектуальну, фізичну, емоційну і соціальну.

• Заняття проводяться в ігровій формі з урахуванням психофізіологічних особливостей дітей раннього віку та дошкільного віку.

• Для попередження інтелектуальної та фізичної стомлюваності в ході занять відбувається часта зміна видів діяльності.

• Активно використовуються музично-рухові вправи.

 Детальніше:https://www.pedrada.com.ua/article/2056-psochna-terapya-v-robot-z-doshklnikami

 Урок розвитку критичного мислення  
Krytychne-myslennya.jpg

Для переходу до навчання учнів за цією технологією слід внести системні зміни в організацію навчання на уроках. Технологія проведення уроку з розвитку критичного мислення – міжпредметна. При цьому вона, залежно від предметного наповнення та дидактичних завдань уроку, може набувати різних характеристик. Наприклад, це можуть бути різні типи уроку – набуття нових знань, формування умінь тощо, або ж різне наповнення змісту уроку – математичний, природознавчий, мовно-літературний інші.

Водночас, технологічність уроку забезпечує його алгоритмізована структура та методика реалізації, що не залежать від згадуваних вище чинників. Така структура передбачає побудову уроку з трьох основних частин: вступної, основної та підсумкової.

Детальніше:https://nus.org.ua/articles/urok-shho-rozvyvaye-krytychne-myslennya-struktura-i-metody-chastyna-i/?fbclid=IwAR1bZERaHaMfyqtNWA6P0vf7c8VlS3_U0MzVR0LWjd0zuD1tGaqMYM3WZeQ

  Едьютентмент як освітня технологія
game-1-768x497.png

Навчання, що дарує радість і дітям, і педагогам, - мрія чи реальність?

Сучасні студенти відрізняються від студентів двадцятирічної давнини. Вони інші, бо сучасний світ переповнений інформацією, яка ллється на них з різних джерел, інколи навіть мимо волі. Мозок їх працює по-іншому, не так як у нас. Тому не дивно, що вихованці не сприймають інколи традиційні методи та прийоми навчання, їм важко зосередитися на певному виді діяльності. Діти не повинні підлаштовуватися під старі рамки. Це нам, дорослим, потрібно знаходити альтернативні шляхи для розв’язання навчальних завдань. Найкращих результатів можна досягти, коли навчання приносить задоволення і студентам, і педагогам.

 AR – augmented reality
кк183.jpg

Зацікавленість учителів сучасними технологіями цілком обґрунтована: цифровізація освіти дозволяє спрощувати подачу складного матеріалу, полегшує процес запам'ятовування і мотивує дітей вчитися старанніше. І це не порожні здогадки, а факти, перевірені на практиці! 

Поговоримо з вами про одну з трендових освітніх технологій – доповнену реальність (AR – augmented reality). Це відносно новий інструмент для освіти. І хоча він не може і не має повністю замінити методи викладання, які існують багато років, але може якісно доповнити навчання: зробити його доступнішим, простішим і цікавішим.

Сучасність настільки динамічна, що іноді ми просто не встигаємо дивуватися новим технологіям та цікавинкам. Щось нове та незвичне постійно з'являється в усіх сферах нашого життя, і освіта, на щастя, не виняток! Новітніх методів та прийомів роботи настільки багато, що інколи навіть складно обрати серед них найкращий. Як зробити вибір? Для початку – дізнатися про цікаві прийоми та методи більше! А зробити це ви можете з нашого нового курсу «Ефективне навчання: інструменти для вчителя».

 Доповнена реальність як інструмент в роботі сучасного вчителя 

 Говорячи простими словами, на відміну від віртуальної реальності, яка вимагає повного занурення у віртуальне середовище, доповнена реальність використовує середовище навколо нас та просто накладає на нього певну частинку віртуальної інформації, наприклад, графіку, звуки та реакцію на дотики.

Оскільки віртуальний та реальний світи гармонійно співіснують, користувачі з досвідом доповненої реальності мають змогу випробувати цілком новий, покращений світ, де віртуальна інформація використовується як додатковий корисний інструмент, що забезпечує допомогу в повсякденній діяльності.

Більшість упливових людей, які працюють у сфері інформаційних технологій вважають, що наше майбутнє більш пов'язане з доповненою реальністю, ніж із віртуальною.

Детальніше: https://umity.in.ua/porady39/

 Методика глобального читання - універсальний спосіб навчити читати кожну дитину 
чтение.webp

Часто деяким учням у молодшій школі доволі складно навчитися читати, просто вивчаючи букви. Така ситуація може бути спричинена різними факторами, зокрема, особливостями розвитку дитини, інвалідністю чи відсутністю мотивації до навчання. Тож доводиться шукати альтернативні способи, які б допомогли відкрити для всіх учнів дивовижний світ читання. 

Один із можливих варіантів вирішення цієї проблеми запропонував американський лікар-фізіотерапевт Гленн Доман ще у другій половині ХХ століття. Нині його методику називають «глобальним читанням». Вона була створена для того, щоб допомогти навчитися читати дітям із порушеннями психічного розвитку. Та сьогодні глобальне читання активно використовують для навчання будь-яких дітей. 

Новації.png

 Сучасні освітні реалії об’єктивно вимагають переведення освітнього процесу на принципово новий  технологічний рівень, активізації пошуку перспективних інноваційних педагогічних технологій, спрямованих на розвиток і саморозвиток особистості, формування освітнього середовища,  відповідного викликам глобалізованого, інформаційно наповненого та  інноваційно відкритого сьогодення.

 В умовах швидко змінюваного освітнього ландшафту кожному педагогу в нагоді стане певна інноваційно-технологічна лоція, яка  допоможе зорієнтуватися в освітньому просторі, знайти власний інноваційний фарватер та визначити правильний курс:  

https://bogosvyatska.com/2020/09/23/10-я %D0%BE%D1%81%D0%B2%D1%96%D1%82%D0%BD%D1%96%D1%85-%D1%82%D1%80%D0%B5%D0%BD%D0%B4%D1%96%D0%B2-%D1%96-%D1%82%D0%B5%D1%85%D0%BD%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B3%D1%96%D0%B9-%D1%83-2020-2021-%D0%BD-%D1%80/

Освітні тренди .png
 З досвіду впровадження освітніх трендів

Пріоритетний аспект  безперервної педагогічної освіти – удосконалення професійної компетентності на основі  застосування інноваційного  галузевого досвіду. Пропонуємо ознайомитися з практичним досвідом впровадження  сучасних освітніх технологій:

https://educationpakhomova.blogspot.com/2021/01/2021.html?spref=fb&fbclid=IwAR3CSlt69hD1oBMovNHyw1Z_oj3v2s2M4dyXbhJUC35AHvfQe2mSbKjFowg

 Освітні тенденції 2021 року

 Операційна директорка ГС «Освіторія» Анна Сидорук розповіла про зміни, що  можуть очікувати на сферу освіти найближчим часом,  та  роль держави і бізнесу в цьому процесі. Експерт презентувала  основні освітні  тренди, з якими познайомилась на The Education World Forum у Лондоні на початку року.

The Education World Forum у Лондоні – подія найвищого світового рівня, що збирає топових освітніх експертів, змінотворців та міністрів освіти з понад 90 країн. 

тренд.jfif
школа.jpg
тренди.jpg

 2020 рік радикально змінив усі сфери життя, в тому числі освіту. З одного боку він створив безпрецендентні проблеми з пошуку альтернативних форм навчання. А з іншого – став епохою стрімкого розвитку цифрових освітніх технологій. А що ж наступний рік? За всіма прогнозами він стане роком революційних інновацій у навчальному процесі. Дізнатися детальныше  про освітні тенденції, на які слід звернути увагу в 2021 році, можна за покликанням:

https://naurok.com.ua/post/11-osvitnih-trendiv-2021-roku?fbclid=IwAR0Fv9DK_JKOupUaY__WReZwTLLePy96E_iCOHhP7FYnrVHtu-a0WNXogdk

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 https://osvitoria.media/experience/na-shho-chekaty-ukrayinskij-osviti-u-2021-mu/

Які обов’язкові тестування очікують на учнів? Як зміниться шкільне харчування? Хто з учителів має пройти підвищення кваліфікації? Кому визнають проходження атестації? Про це та інше — у матеріалі про освітянські новації 2021 року.

НУШ: Держстандарт базової школи йде на пілотування

Можна образно сказати, що Держстандарт базової освіти — немов конституція реформи освіти для 5–9-х класів. Тож наступного року на її основі розроблять решту документів: навесні підготують модельні навчальні програми. Це вже дуже конкретно. Такі програми сконструйовані на основі потижневого планування навчання. Вони містять теми тижня й очікувані результати за галузями. На їхній основі створять підручники та інші навчальні матеріали.

Освіторія.png
 Освітянські новації 2021 року
 Освітні технології

   Відеоматеріал з проблеми використання інноваційних освітніх технологій  як передумови досягнення якісного освітнього результату.

Презентаційний продукт знайомить зі спектром  СОТ- сучасних освітніх технологій, що грунтуються на   взаємодії людських і технічних ресурсів  та розглядаються  як  набір методів та інструментів, які використовуються  в освітньому процесі   

 Дистанційний курс
"Сучасні освітні технології"

 Дистанційний курс містить 8 тем: технологія диференційованого навчання, особистісно орієнтована технологія, технологія навчання у співпраці, проблемне навчання (STEM-освіта), ігрові технології, доповнена реальність в освіті, лабораторія у смартфоні, сучасні освітні інструменти

  Серіал для освітян "Інтерактивне навчання:
інструменти та технології для цікавих уроків​"
кино.png

  

Як організувати навчальний процес поза рамками звичайного шкільного класу, застосовувати онлайн інструменти та сучасні ґаджети і технології: відеоконференцзв'язок, інтерактивні панелі та сучасне програмне забезпечення? Відкриваємо нові можливості разом із вчителями-експертами з інтерактивного навчання!

15 липня 2020 року Міністерство цифрової трансформації України спільно з АСБІС-Україна, Ліко-школою та Майкрософт Україна презентували освітній серіал для вчителів «Інтерактивне навчання: інструменти та технології для цікавих уроків».

Новий освітній серіал про інтерактивне навчання покликаний у доступній та цікавій формі донести до вчителів теоретичні ази розгортання віртуального освітнього середовища та низку практичних рекомендацій щодо застосування технічних засобів. Автори серіалу  розкривають потужний потенціал  інтерактивних методів  як мотиваційного ресурсу, що  забезпечуює самостійність, ініціативність та продуктивність пізнавальної діяльності учнів, сприяє формуванню  партнерства  та розвиткові  критичного мислення.  Оптимальне використання інтерактивної дошки, планшетів, lego, інтерактивного стола та сучасної робототехніки  в освітньому середовищі  дозволяє не лише  задовольнити запит інтерактивного процесу та споживача освітніх послуг щодо максимальної наочності, а й забезпечити якість освітніх послуг, високий рівень компетентності учнів та  їх умотивованості щодо  навчання  

Безкоштовно переглянути всі 6 серій освітнього серіалу (тривалістю 5-8 хв. кожна) можна на платформі

Дія. Цифрова освіта:  https://osvita.diia.gov.ua/courses/interactive-learning 

 Дайджест освітніх інновацій  

 У контексті швидкісних змін, у ситуації цифрового цунамі  існує пропозиція  освітніх трендів і технологій, що стануть інноваційною лоцією для тих, хто прагне змін, виявляє гнучкість та креативність мислення  та готовий до кардинальної зміни підходів до моделювання освітньої взаємодії вчителя та учня в умовах сучасності:

https://bogosvyatska.com/2020/09/23/10-%D0%BE%D1%81%D0%B2%D1%96%D1%82%D0%BD%D1%96%D1%85%D1%82%D1%80%D0%B5%D0%BD%D0%B4%D1%96%D0%B2%D1%9%D1%82%D0%B5%D1%85%D0%BD%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B3%D1%96%D0%B9-%D1%83-2020-2021-%D0%BD-%D1%80/

Доповнена реальність
augmented-reality-app-kids-670x351-1.jpg
Без названия.jpg
kVvzisfA.webp

Доповнена реальність (в перекладі з англійської augmented reality або AR) – це доповнення фізичного світу за допомогою цифрових даних, яке забезпечується комп'ютерними пристроями (смартфонами, планшетами та окулярами AR) в режимі реального часу.

Говорячи простими словами, на відміну від VR (Virtual Reality), яка вимагає повного занурення у віртуальне середовище, AR використовує середовище навколо нас та просто накладає поверх нього певну частинку віртуальної інформації, наприклад графіку, звуки та реакцію на дотики. Оскільки віртуальний та реальний світи гармонійно співіснують, користувачі з досвідом доповненої реальності мають змогу спробувати цілком новий, покращений світ, де віртуальна інформація використовується як додатковий корисний інструмент, що забезпечує допомогу в повсякденній діяльності.

Додатки, що використовують AR, можуть бути таким же простими як, наприклад, швидкі текстові повідомлення, або ж настільки складними, як інструкція для виконання надскладної хірургічної операції. Вони можуть виділяти певні моменти, розширювати розуміння різноманітних речей, або ж надавати доступні та миттєві дані.
 

-3-638.jpg
З досвіду закордонних колег 

Зміни в системі сучасної освіти – процес складний і тривалий. Вітчизняні педагоги, які дуже багато роблять для розбудови нової української школи, потребують підтримки і розуміння.  А ще – їм так необхідні знання і поради від практиків.

Саме тому  ми продовжуємо розповідати про досвід закордонних педагогів і пропонуємо до вашої уваги огляд сучасних методів навчання, які стануть у пригоді українським педагогам-новаторам.

STEM-ОСВІТА

STЕM-освіта STEM (Science, Technology, Engineering and Mathematics) — наука, технології, інженерія, математика. ... STEM-освіта не лише спрямовує увагу на природничо-науковий компонент навчання та інноваційні технології, але й активно розвиває творчу складову особистості та критичне мислення.

 Проблемне навчання
2-638.jpg
P1040217.JPG
P1040235.JPG
P1040161.JPG

   Проблемне навчання (Problem-Based Learning) – це метод навчання, в якому реальні складні проблеми використовуються як освітній інструмент. Навчання, що ґрунтується на вирішенні завдань, стимулює застосовування навичок критичного мислення та вирішення проблем за обмежений час і формує життєвий  досвід, який сприяє активному процесу вивчення,  систематизації знань та забезпечує   інтеграцію  навчання й життя.

     

bottom of page