top of page
  Віртуальна подорож освітнім простором Мирноградської міської територіальної громади

 Шановні відвідувачі сайту! Центр професійного розвитку педагогічних працівників запрошує вас здійснити віртуальну екскурсію закладами освіти Мирноградської міської територіальної громади.  Ви дізнаєтесь про особливості організації освітнього процесу, знахідки та здобутки  педагогічних колективів, дитячої та учнівської спільнот, про напрямки співпраці та міжнародного партнерства, участь у  проєктних ініціативах, конкурсному та олімпіадному русі.  Ми відкриті до співпраці та обміну досвідом.

 Освітній серіал "Бути поруч"
12135772055925317741.jfif

“Під час війни дорослі та діти переживають стрес і травматичний досвід. Порушення звичного стану речей, невизначеність, відчуття небезпеки, переміщення — усе це може лякати та викликати тривогу.

Цей курс допоможе вам розуміти почуття дітей і якнайшвидше надати їм кваліфіковану допомогу та підтримку, а також швидко та якісно діяти у непередбачуваних ситуаціях, застосувати техніки заспокоєння, щоб допомогти дітям стабілізуватися”, – зазначили автори проєкту.

Серіал відповідає компетенції “Інтерактивне та активне навчання учнів. Організація співпраці учнів”. Серед спікерів – психологи, дієтологи, поведінкові терапевти, фахівці в правовій галузі.

Детальніше:https://op.ua/news/osvita-v-ukraini/osvitniy-serial-buti-poruch-dopomozhe-pidtrimati-psihichne-zdorov-ya?fbclid=IwAR01e_HObPlxWzIgBmLX6oJCIYaUJQd6FDbOLubf1bGjpqLR9ihpD2zHENo

 Цікаві активності для дітей віком від 2 до 6 років від Mr.Leader
327210869_1557285201438002_2786444974682200407_n.jpg

Всеукраїнська онлайн-система освіти та піклування за дітьми раннього дошкільного віку «Mr.Leader» пропонує батькам цікаві активності для малюків віком від 2 до 6 років.

На наймолодших учасників чекає тематичний день «Лікар». Діти розіграють ситуації, коли лікар обстежує звірят, запитує про їхні скарги, симптоми, призначає лікування; підберуть за розмірами термометри звірятам; прикріплять пластирі ведмедику; переглянуть цікаве пізнавальне вhttps://t.me/mrleader_brand?fbclid=IwAR3uW65ONjHBdUpXhlNpQ26uBMcx_9pkBOmH67aqcNrCK-5MQHy4LMHSOFoідео.

Для малечі 3-4 років фахівці підготували тематичний день «Перукар». Діти упізнають на дотик інструменти перукаря, зроблять «стрижку» та «підстрижуть бороду» паперовому виробу, знайдуть за контурами різне перукарське обладнання, повторять візерунок з кольорових резинок, «проведуть» лабіринтом хлопчика до перукаря, зроблять «зачіски» з природних матеріалів паперовим виробам.

Дошкільнята 4-5 років відвідають тематичний день «Лікар». Вони підберуть лікарю комплекти одягу за кольором, оберуть з наявних предметів ті, які корисні для зубів, проведуть медичне обстеження ляльки та направлять її до потрібного спеціаліста, нададуть першу медичну допомогу пупсику, підберуть ліки іграшкам.

Дошкільнята 5-6 років відвідають тематичний день «Юрист». Вони згадають відомі казки та поміркують над порушеними правами головних героїв, пограють у гру «Правда чи ні», змайструють окуляри для юриста, медаль та ковпак для судді, розсудять героїв мультфільму.

Реєстрація учасників за посиланням https://mr-leader.com/ua/programa-mrleader

Шукайте детальнішу інформацію в телеграм-каналі «Mr.Leader» https://t.me/mrleader_brand

Покликання:https://t.me/mrleader_brand?fbclid=IwAR3uW65ONjHBdUpXhlNpQ26uBMcx_9pkBOmH67aqcNrCK-5MQHy4LMHSOFo

 Як захистити дітей в інтернеті?
350x217-63c3e297c8e24.jpg

Освітній проєкт #stop_sexтинг регулярно пропонує навчальні матеріали для дітей та дорослих з метою їхнього захисту від сексуального насильства та експлуатації у цифровому середовищі, а також безпеки офлайн під час війни. 

Команда проєкту з 2021 року проводила дослідження щодо ефективності цих матеріалів спільно із кафедрою соціальної реабілітації та соціальної педагогіки факультету психології Київського національного університету імені Тараса Шевченка, за підтримки Світового фонду дитинства (World Childhood Foundation), аби виявити, чи мають уроки #stop_sexтинг вплив на знання та навички дітей, чи є цей вплив стійким, а також, які ключові рекомендації можуть бути надані всім, хто розробляє превентивні програми для дітей шкільного віку в межах освітньої шкільної системи Україні та за кордоном.

Детальніше:https://op.ua/news/osvita-v-ukraini/yak-zahistiti-ditey-v-interneti

 Організаційно-аналітична робота з національного виховання: підсумки та перспективні напрямки
Семінар.jpg

  Підсумки роботи педагогічної спільноти Донецької області  з національно-патріотичного виховання та ключові вектори  діяльності у 2023 році окреслено в  ході інструктивно-методичного семінару , проведеного для відповідальних за виховну роботу в громадах відділом національного виховання, позашкільної та громадянсько-історичної освіти Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти 16.01.2023 року. Ознайомитися з матеріалами семінару можна за покликанням:

 https://docs.google.com/.../1m.../edit...

 
 Найповніший дайджест НУШ: програми, оцінювання, журнал, компетентнісно орієнтовані завдання
НУН.jfif

 Попри війну реформа НУШ розвивається та набирає обертів, тож ця добірка стане в пригоді кожному вчителю-практику. Програми НУШ: які є види та як з ними працювати? Оцінювання НУШ: види, шкала, критерії — як зробити цей процес простим і зрозумілим? Якими лайфхаками слід скористатися для заповнення журналу в 5-х класах НУШ? Що таке компетентнісно орієнтоване завдання та як його створити? Які вправи допоможуть школярам розвинути критичне мислення, аби діти вмить розпізнавали фейки та маніпуляції?

Детальніше:https://osvitoria.media/experience/najpovnishyj-dajdzhest-nush-programy-otsinyuvannya-zhurnal-kompetentnisno-oriyentovani-zavdannya/?fbclid=IwAR0woEvJ8VzAn0LP-fxeTXQOfc9B2IVG84hZS0F9rWor64Jna1qy68GpM1U

 Нові підручники для НУШ
 Освітній хаб " Донеччина"

Підручники з математики та предмета “Я досліджую світ” на основі закордонних адаптовано для першачків НУШ. За основу використано закордонні видання Vector.Math&Science – MM Publication Group та Cambridge University Press.

Основними перевагами цих підручників, що успішно апробовувались пілотними  5-ми класами НУШ,  є чіткі пояснення, практичні завдання, розвиток прикладних навичок, можливість групової та проєктної роботи, головні герої-помічники, що доступно пояснюють теми.

“Нова українська школа” розібралася:

Pidruchnyky-mayut-onovlyuvatys-a-ne-lyshe-perevydavatys-pro-novi-pidruchnyky-NUSH-na-osnov
хаб.jpg

 10 листопада 2022 року за ініціативи департаменту освіти і науки Донецької ОВА на базі Таврійського національного університету імені В. І. Вернадського відбулосяся відкриття освітнього хабу «Донеччина». Він функціонуватиме з метою якісної організації освіти дітей і дорослих в умовах воєнного стану, створення умов для соціальної згуртованості учасників освітнього процесу Донеччини.
Освітній хаб «Донеччина» створений для супроводу розвитку дітей та адаптації педагогів і внутрішньо переміщених осіб в умовах воєнного стану; надання психологічної допомоги; соціалізації дітей в освітньому процесі в умовах воєнного стану. Також тут можна отримати рекомендації щодо роботи у кризових умовах у форматі «дорожніх карт» (алгоритмів дій, корисних посилань та джерел для саморозвитку тощо), удосконалити українську та англійську мови. У хабі створено умови для професійного розвитку педагогів та реалізації освітніх проєктів.

 Тестовий модуль для оцінювання читацької, математичної та  природничо-наукової компетентності  учнів 
тест.jfif
фото2.png

З 3 до 26 жовтня в Україні проводився основний етап міжнародного дослідження якості освіти PISA-2022, під час якого понад 3,5 тисячі 15-річних учнів проходили тестування з трьох ключових галузей дослідження: математики, читання, природничо-наукових дисциплін, та інноваційної для цьогорічного циклу – креативного мислення. З метою впровадження елементів компетентнісно орієнтованої освіти в освітній процес на оновленому сайті PISA створили спеціальний тестовий модуль для вчителів та учнів з практично орієнтованими тестовими завданнями задля оцінювання читацької, математичної та природничо-наукової компетентності учнів.

Тестовик PISA налічує понад 300 цікавих практично орієнтованих завдань з математики, читання, природничо-наукових дисциплін.

Вчителі зможуть впроваджувати елементи компетентнісно орієнтованої освіти на своїх уроках, створюючи для учнів тести на основі завдань, аналогічних до завдань міжнародного дослідження. За допомогою цих тестів вимірюється здатність учнів застосовувати свої знання й уміння в ситуаціях реального життя.

Щоб скористатися можливостями цього ресурсу вчитель має самостійно створити свій електронний кабінет, що можна зробити за покликанням:http://test-pisa.testportal.gov.ua/login

"Google Знання": курси для школи, роботи, життя, доступні  в онлайн-хабі 
13138576118855017414.jfif
Google-Znannya-shkilni-chy-robochi-kursy-dostupni-v-onlajn-habi-e1667404122130.jpg

В Україні запустили освітній хаб “Google Знання”, що дозволить проходити курси та здобувати знання для школи, роботи та життя.

Про це у своєму Facebook повідомило Міністерство цифрової трансформації.

Відвідати освітній хаб можна за покликанням

Наразі “Google Знання” має три розділи:

1.Знання для школи. Зокрема, проєкт “Навчайте, де б ви не були“.

Також у “Google Знання” є навчальний контент для дітей різних класів і для позакласного навчання. А ще на платформі батьки школярів можуть знайти посібник із безпеки дітей в інтернеті.

2.Курси, які допоможуть здобути практичні навички, знайти роботу та розвинути власний бізнес.

Також на платформі можна отримати професійні сертифікати від Google.

3.“Знання для життя”, де українці можуть ознайомитися з інструментами, створеними Google, щоби розвиватися та заохочувати допитливість. Наприклад: Google об’єктив, Google Крини, Google Академія, Google планета Земля тощо.

Детальніше:https://nus.org.ua/news/google-znannya-shkilni-chy-robochi-kursy-dostupni-v-onlajn-habi/

 Спільно до навчання
Спільно до навчання.png

Унікальна платформа для батьків та вчителів, створена «Освіторією» у партнерстві з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) та за підтримки Міністерства освіти і науки України. Тут ви знайдете відповіді на найпоширеніші питання стосовно навчання в Україні та за кордоном під час воєнного стану, інформацію про можливості та допомогу, а також експертні матеріали від Оcвіторія Медіа.
Сайт є безкоштовним та постійно оновлюється.

Адреса ресурсу:https://osvitanow.org/

 Як діяти закладу освіти та учасникам освітнього процесу під час повітряної тривоги
 Щодо оцінювання власної педагогічної майстерності учасником сертифікації-2022

 На офіційному сайті Служби освітнього омбудсмена України узагальнено рекомендації ДСНС, органів управління освітою, досвід Ізраїлю, а також надано власні пропозиції щодо підготовки та дій учасників освітнього процесу під час повітряної тривоги в різних ситуаціях.

Детальніше:https://eo.gov.ua/yak-diiaty-zakladu-osvity-ta-uchasnykam-osvitnoho-protsesu-pid-chas-povitrianoi-tryvohy/2022/10/17/?fbclid=IwAR1v9iRvRQifa1My8d72HivM_1raC9aMI95JQR9vqmJ5tFl0JUS_w0VLJ9M

Повітряна тривога.png
YAk-uchasniku-sertifikacii-zdiysniti-samoocinyuvannya-vlasnoi-pedagogichnoi-maysternosti-v
1_25.jpg

03-06 жовтня 2022 року вчителі початкових класів — учасники сертифікації мають заповнити анкету самооцінювання власної педагогічної майстерності за допомогою інформаційно-аналітичної системи EvaluEd.

Форма анкети самооцінювання власної педагогічної майстерності учасником сертифікації та методичні рекомендації щодо її заповнення затверджені наказом Державної служби якості освіти України від 01.08.2022 № 01-10/73.

Реєстрація в EvaluEd

Результати другого етапу сертифікації складаються із заповненої анкети самооцінювання.

Уперше для цього Служба використовує систему EvaluEd. Щоб зареєструватися в системі, потрібно:

  • перейти за посиланням;

  • ввести логін і пароль, що надійшли на електронну пошту.

Електронна пошта використовується та сама, що під час реєстрації для участі в сертифікації.

Увага! Лист Служби з інформацією про ID акції та PIN, які необхідні для входу до системи, може потрапити в папку небажаних листів (спам).

Після реєстрації відкриється сторінка “Анкета самооцінювання власної педагогічної майстерності”.

Заповнення анкети самооцінювання

Метою самооцінювання є оцінювання учасником сертифікації власної професійної діяльності, виявлення її сильних та слабких сторін, осмислення досягнутого та проєктування подальшого професійного розвитку.

 Детальніше:

https://sqe.gov.ua/yak-uchasniku-sertifikacii-zdiysniti-s/?fbclid=IwAR37CgX0WONJypbIinfNQPI2uvRLd6O2OsFhwMnE3Mjc7pvVJEy9ZyDNnCc

 Триває цифрова трансформація  освіти та науки 
1.JPG

Триває цифрова трансформація освіти та науки. У напрямку  побудови екосистеми цифрових рішень у сфері освіти та науки, створення безпечного електронного освітнього середовища та забезпечення необхідної цифрової інфраструктури закладів та установ освіти і науки, автоматизації збору і аналізу даних  командою Міністерства освіти і науки України та Державної наукової установи «Інститут освітньої аналітики» створено Програмно-апаратний комплекс «Автоматизований інформаційний комплекс освітнього менеджменту». ПАК «АІКОМ» – система класу EMIS (Education Management Information System, електронна система управління освітою), яка є модернізованою системою ДІСО, що призначена для обробки державних електронних інформаційних ресурсів та персональних даних у сфері освіти в рамках єдиного інтегрованого середовища;

Основна мета – забезпечення переходу до електронного документообігу (звітність, комунікація, сповіщення, опитування, голосування, оперативні збори даних) та оптимізація даних бізнес-процесів у сфері дошкільної, загальної середньої, позашкільної та професійної (професійно-технічної) освіти та управлінь освітою місцевого та обласного рівнів (створення відповідних модулів в ПАК «АІКОМ»), що дасть змогу суттєво підвищити достовірність освітньої статистичної та адміністративної інформації та покращити на цій основі якість управлінських рішень, зокрема щодо розподілу коштів освітньої субвенції та інших бюджетних коштів для фінансування освіти, забезпечить передумови для відмови від паперових документів в рамках загальної дебюрократизації.

 Детальніше: https://mon.gov.ua/ua/osvita/cifrova-osvita/avtomatizovanij-informacijnij-kompleks-osvitnogo-menedzhmentu

 Міжнародне дослідження якості освіти PISA-2022 
307699095_466009982219821_6391971639072579269_n.jpg

Основний етап міжнародного дослідження якості освіти PISA-2022 в Україні розпочнеться 3 жовтня 2022 року

Цьогоріч провідна галузь циклу PISA-2022 — математика, додаткова — креативне мислення.

Тестування та анкетування 15-річних учнів України проведуть у комп’ютерному форматі. Мета дослідження — визначити рівень компетентностей підлітків, їхню здатність застосовувати знання й уміння, отримані в школі, для розв’язання ймовірних життєвих труднощів і викликів.

Державна служба якості освіти інформує про перебіг міжнародного дослідження PISA-2022 на виконання меморандуму про співпрацю та партнерство в межах реалізації окремих заходів, пов’язаних з участю України в PISA https://bit.ly/3BVxA3C

#UAразом

 Підсумки роботи освітньої галузі регіону
в 2021-2022 навчальному році 
«Нова українська школа на Донеччині: п’ята сходинка, безпека та інновації»
Без имени.png

Шановні колеги!

Донецький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти підготував для вас органайзер 2022-2023 навчального року

«Нова українська школа на Донеччині: п’ята сходинка, безпека та інновації»

Він стане незмінним порадником для вас та ваших колективів в організації управлінського та освітнього процесів у цей непростий час, допоможе легко зорієнтуватися у надскладних завданнях сьогодення.

Відстоюємо освітній фронт разом!

Більш детально ознайомитися із тематикою та коротким змістом методичних рекомендацій можна ознайомитися за покликанням: https://bit.ly/mrpfr9

3.jpg
 Сертифікація педагогічних працівників -2022.
Корисні посилання для майбутніх учасників 

У 2022 році реєстрація педагогічних працівників для проходження сертифікації відбудеться 01-15 серпня (наказ МОН України від 30.03.2022 № 278) у два етапи: 

✔️ основний етап (01 -08 серпня) – у межах граничної кількості для кожного регіону;

✔️ додатковий етап (09-15 серпня) – у межах загальної граничної кількості (2500 вчителів).

Учитель, який виявив бажання взяти участь у сертифікації, має зареєструватись та пройти три етапи, що відбуваються послідовно: 

✅ незалежне тестування фахових знань та вмінь учасників сертифікації, 

✅ самооцінювання власної педагогічної майстерності,  

✅ вивчення практичного досвіду роботи учасників сертифікації.

Зареєструватись можуть вчителі початкових класів, які працюють на відповідній посаді за основним місцем роботи та мають стаж педагогічної роботи не менше двох років. Реєстрація проходить на сайті Українського центру оцінювання якості освіти.

Педагогічні працівники беруть участь у сертифікації виключно на добровільних засадах і можуть відмовитися від участі на будь-якому її етапі.

Основні документи, що регулюють процедуру сертифікації:

🔰 Закон України «Про освіту» (ст. 51)   https://cutt.ly/MjjsQrK;

🔰 Закон України «Про повну загальну середню освіту» (ст. 49)   https://cutt.ly/HjjsHui

🔰 ПОЛОЖЕННЯ про сертифікацію педагогічних працівників   https://cutt.ly/8jjsgAV

🔰 Наказ МОН України від 04.01.2022 №3 «Про деякі питання проведення сертифікації в 2022 році»   https://cutt.ly/AHdz3VU (із змінами, внесеними наказом МОН від 30.03.2022 №278   https://cutt.ly/6Hdxtvf);

🔰 Наказ МОН України від 05.04.2022 №294«Про затвердження програми незалежного тестування фахових знань та вмінь учителів початкових класів закладів загальної середньої освіти»   https://cutt.ly/THdxZrK;

🔰 Наказ УЦОЯО від 15.04.2022 №27 «Про затвердження Загальної характеристики тесту незалежного тестування фахових знань та умінь учителів початкових класів, які виявили бажання взяти участь у сертифікації педагогічних працівників у 2022 році»   https://cutt.ly/ZHdx9Gm;

🔰 МЕТОДИКА експертного оцінювання професійних компетентностей учасників сертифікації шляхом вивчення їх практичного досвіду роботи, затверджена наказом ДСЯО України від 01.03.2019 № 01-11/9 (в редакції наказу ДСЯОУ від 18.08.2021 № 01-11/55). Детальніше   https://sqe.gov.ua/diyalnist/sertifikaciya/

Стануть у нагоді майбутньому учаснику сертифікації:

📌 Сторінка «Учаснику сертифікації» на порталі Українського центру оцінювання якості освіти   https://cutt.ly/BHdvvwn;

📌 Розділ «Сертифікація» на сайті Державної служби якості освіти України   https://sqe.gov.ua/diyalnist/sertifikaciya/;

📌 Запис трансляції онлайн  конференції «Сертифікація – 2022. Шлях до успіху»   https://cutt.ly/EHdbFxM;

📌 Флешмоб успішного проходження сертифікації (поради від вчителів, які успішно пройшли сертифікацію)   https://cutt.ly/SHdnjTy;

📌Рубрики #Вчитель_про_сертифікацію та  #Експерт_про_сертифікацію на Facebook-сторінці управління Державної служби якості освіти у м.Києві;

📌 Поради учаснику сертифікації від сертифікованого вчителя, освітнього експерта Олександри Зінченко   https://cutt.ly/DHdEYch

 Джерело:Управління державної служби якості освіти у м. Києві

Донецький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти
МЕТОДИЧНІ ПУТІВНИКИ НУШ 
фото1.png
Без имени.png

Для здійснення методичного супроводу впровадження Концепції “Нова

українська школа” Донецьким обласним інститутом післядипломної

педагогічної освіти підготовлено:

1. Методичний путівник керівника НУШ: на допомогу директору та заступнику директора закладу загальної середньої освіти укладено за   результатами роботи Обласної управлінської майстерні «Менеджмент Нової

української школи», яку було організовано відділом менеджменту освіти та педагогічних інновацій Донецького ОблІППО у 2020 році.

У посібнику подано орієнтовну структуру Положення про внутрішню систему забезпечення якості освіти, Положення про академічну доброчесність, Правила поведінки здобувачів освіти, Плани з протидії

булінгу, аналітичні довідки за напрямом «Освітнє середовище», що були укладені учасниками майстерні з урахуванням рекомендацій чинного законодавства та Абетки для директора.

Запропоновані матеріали стануть у пригоді фахівцям Центрів професійного розвитку педагогічних працівників, керівникам закладів  загальної середньої освіти, педагогічним працівникам – усім, хто

зацікавлений у розбудові ефективного освітнього менеджменту.

2. Методичний путівник класного керівника Нової української школи. У виданні висвітлено основні засади планування роботи класного керівника в умовах Нової української школи, організації виховного процесу

на засадах педагогіки партнерства, висвітлено питання ціннісного підходу до виховання молодого покоління, формування виховного простору Нової української школи, дієвих органів учнівського самоврядування.

Презентовано бачення впровадження положень Нової української школи через вивчення соціально-педагогічних умов класного колективу, використання інтерактивних, тренінгових технологій. На сторінках

методичного порадника читач знайде відповіді на найбільш поширені питання, що стосуються роботи класного керівника в нових умовах.

Знайомство з ним скоротить час на оволодіння новими техніками роботи з дітьми та надихне на творчий підхід у реалізації основних концептів НУШ.

3. Методичний путівник психолога Нової української школи.

У методичному путівнику психолога Нової української школи розкриті питання забезпечення комфортного освітнього простору, зорієнтованого на розвиток особистості, зазначені основні компоненти успішного поширення психологічної культури серед учасників освітнього процесу.

Матеріали призначені для фахівців психологічної служби, керівників закладів освіти, класних керівників, батьків, а також для всіх, кому небайдужі питання психологічного комфорту та безпеки в освітньому

середовищі.

4. Методичний путівник Нової української школи: мовно-літературна освітня галузь.

У виданні висвітлено педагогічні, науково-методичні й прикладні аспекти реалізації Державного стандарту базової середньої освіти в мовно-літературній галузі, охарактеризовано модельні навчальні програми, висвітлено питання проєктної діяльності, інтеграції ідей сталого розвитку, формування професійної компетентності вчителя-

словесника, розвиток його цифрового інтелекту, формування у здобувачів освіти медіаімунітету тощо. Презентовано авторське бачення імплементації положень Нової української школи через інтегроване навчання, використання тренінгових, дебатної, біадекватної технологій, розвиток асоціативного мислення, застосування в освітньому процесі чек-листів, кроссенсів,методичних кейсів, спрямованих на формування ключових компетентностей.

5. Методичний путівник Нової української школи: математична освітня галузь.

У виданні висвітлено педагогічні, науково-методичні й прикладні аспекти реалізації Державного стандарту базової середньої освіти в математичній освітній галузі, охарактеризовано компетентнісний підхід на уроках математики. Розкрито шляхи формування ключових компетенційучнів на уроках математики. Висвітлені теоретичні аспекти сучасного уроку математики, питання про те, що складовою математичної компетентності є

розв’язування та складання сюжетних задач. Презентовано імплементацію положень Нової української школи через педагогічну технологію навчання математики «Щоденні 3» (Daіly 3), яка базується на діяльнісному підході; організацію безпечного освітнього середовища.

6. Методичний путівник учителя Нової української школи:

природнича освітня галузь.

У виданні висвітлено педагогічні, науково-методичні й прикладні аспекти реалізації Державного стандарту базової

середньої освіти в природничій галузі, охарактеризовано модельні навчальні програми, висвітлено питання проєктної діяльності, інтеграції ідей сталого розвитку, формування професійної компетентності вчителя природознавства, біології, хімії та географії, розвиток його цифрової компетентності,

формування у здобувачів освіти медіаграмотності тощо. Презентовано авторське бачення імплементації положень Нової української школи через інтегроване навчання, використання тренінгових технологій, розвиток

критичного мислення, застосування в освітньому процесі, методичних кейсів, спрямованих на формування ключових компетентностей сучасного вчителя.

7.Методичний путівник учителя НУШ: соціальна і здоров’язбережувальна освітня галузь.

У посібнику «Методичний путівник учителя НУШ: соціальна і здоров’язбережувальна освітня галузь» розкриті питання, як досягнути мети освітньої галузі через розвиток в ключових, предметних і наскрізних компетентностей, сприятливих  для здоров’я, безпеки, добробуту, успішної соціалізації та само-реалізації

особистості.

8. Методичний путівник Нової української школи: громадянська та історична освіта.

Посібник призначений для педагогів громадянської та  історичної галузі, які будуть працювати із дітьми Нової української школи.

Матеріали носять рекомендаційний характер та спрямовані на формування дитини-особистості, дитини-інноватора, дитини-патріота.

9. Методичний путівник Нової української школи: технологічна освітня галузь.

У виданні висвітлено особливості модельних навчальних програм технологічної освітньої галузі відповідно до різних редакцій, надано  зразки матриць та орієнтованого календарно-тематичного планування до

кожної редакції, систематизовано вимоги до обов’язкових результатів навчання учнів у технологічній освітній галузі за Державним стандартом базової середньої освіти, зазначено, як створити безпечне освітнє

середовище нової української школи та вимоги до кабінетів трудового навчання, шкільних майстерень.

10. Методичний путівник Нової української школи: інформатична освітня галузь.

У виданні висвітлено педагогічні, науково-методичні й прикладні аспекти реалізації Державного стандарту базової середньої освіти в інформатичній освітній галузі, охарактеризовано модельні навчальні програми, висвітлено ідеї створення безпечного освітнього середовища, питання проєктної діяльності на уроках інформатики, STEM-освіти, ідей інтеграції робототехніки на уроках інформатики. Презентовано авторське бачення системи роботи з обдарованими учнями під час дистанційного  навчання.

11. Методичний путівник учителя Нової української школи: мистецька освітня галузь.

Матеріали посібника висвітлюють теоретичні аспекти формування медіаграмотності на уроках освітньої галузі

«Мистецтво» в закладах загальної середньої освіти, навчально-ігрові засоби з медіаграмотності для набуття відповідних знань та умінь, а також висвітлюють можливості сучасних онлайн-сервісів для створення

медіаресурсів. Презентовано авторське бачення реалізації положень Нової української школи через інтеграцію медіаграмотності в освітній процес засобами мистецтва. Матеріали посібникасприятимуть ефективному

використанню можливостей сучасних онлайн-сервісів у професійній діяльності педагогів мистецького напряму.

12. Методичний путівник Нової української школи: фізична культура.

У навчально-методичному посібнику представлено інноваційні підходи щодо забезпечення оновлення змісту фізичного виховання учнівської молоді в Новій українській школі. У чотирьох розділах посібника описані

підходи до впровадження в уроки фізичної культури різноманітних форм та методів, які сприятимуть оновленню й удосконаленню змісту уроків фізичної  культури, фізкультурно-оздоровчих і спортивно-масових заходів в режимі

шкільного дня, позакласних та позашкільних форм навчання і виховання дітей і підлітків.

13. Практико-орієнтований посібник: Інноваційні технології супроводу реалізації базової середньої освіти в умовах реформування НУШ.

У виданні систематизовані і представлені концептуальні ідеї та практичні рекомендації з питань упровадження інноваційних технологій  супроводу реалізації базової середньої освіти в умовах реформування НУШ.

 Детальніше: https://ippo.dn.ua/metodychna-robota/metodychni-putivnyky-nush?fbclid=IwAR1OnnWNogpfm-VHsEl9WhFiuEuzpbS2eU9WelsdBCbChjZLi9LJN2CKe44

 Навчально-методична скарбниця. НУШ 5-6 класи
НУШ фото.png
2.png
3.png

В Інституті модернізації змісту освіти підготовлено ресурс «Навчально-методична скарбниця. НУШ 5-6 класи»

         У 2022/2023 навчальному році освітня реформа «Нова українська школа» продовжить активно впроваджуватися у базовій школі. За новим Державним стандартом базової середньої освіти, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 30 вересня 2020 р. № 898, та новими модельними навчальними програмами, що реалізують цей стандарт освіти (https://imzo.gov.ua/model-ni-navchal-ni-prohramy/), почнуть працювати учні 5 класів усіх закладів загальної середньої освіти України.

Апробація Державного стандарту базової середньої освіти і відповідно – модельних навчальних програм, упродовж 2021/2022 навчального року здійснювалася в пілотних закладах освіти – учасниках інноваційного освітнього проєкту всеукраїнського рівня «Розроблення і впровадження навчально-методичного забезпечення для закладів загальної середньої освіти в умовах реалізації Державного стандарту базової середньої освіти» (наказ МОН від 02.04.2021 № 406).

 Пряма комунікація з педагогами – пілотниками дала можливість авторським колективам створити сучасні підручники для 5 класу, зміст яких відповідає потребам сучасного учнівства (https://lib.imzo.gov.ua/vibr-pdruchnikv-5-klas-2021—2022-roki/konkursniy-vdbr/), до яких планується й інше необхідне навчально-методичне забезпечення.

Для ефективного орієнтування у новоствореному навчальному контенті Інститутом модернізації змісту освіти підготовлено ресурс «Навчально-методична скарбниця. НУШ 5-6 класи» (https://docs.google.com/spreadsheets/d/1mC99CMln4MEbhW_G4v62ptgK8i0MpJAv/edit#gid=1559956736), де усі навчальні та навчально-методичні матеріали розподілено за освітніми галузями Державного стандарту базової середньої освіти та відповідно до модельних навчальних програм.Увесь запропонований контент пройшов комплексну експертизу та рекомендований/схвалений для впровадження в освітньому процесі закладів загальної середньої освіти.

Наразі ресурс «Навчально-методична скарбниця. НУШ 5-6 класи» містить модельні навчальні програми, підручники і посібники для 5 класу закладів загальної середньої освіти, але він поступово наповнюватиметься новими компонентами для 5 і 6 класів після надання їм відповідних грифів Міністерства освіти і науки України.

Створений ресурс допоможе педагогічним працівникам у підготовці до навчання п’ятикласників.

 Нова українська школа: результат втілення реформ у життя (виставка- презентація )

Шановні колеги!

Нова українська школа (НУШ) – це ключова реформа Міністерства освіти і науки України, що має на меті змінити життя дітей в школі – зробити освіту корисною для їхньої успішної самореалізації у світі XXI століття. Реформу НУШ розраховано на роки, адже неможливо швидко змінити освітню традицію, що плекалася в Україні протягом десятиліть. Проте зміни вже розпочалися.

Фахівцями Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В. О. Сухомлинського Національної академії педагогічних наук України підготовлено виставку-презентацію «Нова українська школа: результати втілення реформ у життя», що сприятиме поширенню інформації про результати досліджень ефективності впровадження освітньої реформи, досвід роботи вчителів в умовах НУШ та подальші перспективи її реалізації.

Детальніше: http://dnpb.gov.ua/ua/?exhibitions=31251

Запрошуємо до перегляду!

  Нова українська школа: путівник для  вчителя
5-6 класів
НУШ.jpg

Рівненським ОІППО підготовлено посібник "НУШ:путівник для вчителя 5-6 класів.

У посібнику представлено методичні матеріали, які допоможуть учителям створювати нове освітнє середовище у базовій школі, забезпечити активну взаємодію учасників освітнього процесу на уроці, використовувати діяльнісний підхід у навчанні. Схарактеризовано оцінювання навчальних досягнень учнів 5–6 класів у межах формувального та підсумкового оцінювання, особливості партнерської взаємодії з батьками, організацію наскрізного виховного процесу у базовій школі. Рекомендовано для керівників закладів освіти, педагогів, батьків

 Ознайомитися зі змістом посібника за покликанням:

https://roippo.org.ua/upload/iblock/afe/put_vnik-dlya-vchitelya-5_6_-klas_v.pdf

 Освітній репозитарій НУШ
Реп 2.png
Репоз 1.png

  Український  інститут розвитку освітиПропонуємо до вашої уваги освітній репозитарій НУШ, створений за результатами низки вебінарів, які проходили за підтримки проєкту "Фінська підтримка реформи української школи (Навчаємось разом)". Вебінари здійснювалися за участі Міністерства освіти і науки України, Українського інституту розвитку освіти, Інституту модернізації змісту освіти, Lego foundation, Команди підтримки реформ МОН (RST), Національної академії педагогічних наук, Британської Ради в Україні, Європейського центру імені Вергеланда, а також фінськими експертами проєкту "Навчаємось разом".

 Ознайомитися з репозитарієм детальніше:

https://www.youtube.com/playlist?list=PLVW_Af0RV6bbombii_5_aCDJQigNVZFYs

 Єдина платформа  про навчання під час війни 
OGOLOSHENNYA_ZNO_2CH-2.png

«Освіторія» у партнерстві з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) та за підтримки Міністерства освіти і науки України створили єдину платформу про навчання під час війни  OSVITANOW.ORG

З початком  війни перед мільйонами українців постали питання: як влаштувати дитину в садок чи школу закордоном, як отримати документи про навчання, як бути зі вступною кампанією цього року? Щоб допомогти відновити освітній процес, на платформі osvitanow.org зібрали усю актуальну для українців інформацію про навчання в Україні та закордоном.

На платформі зібрана уся перевірена та актуальна інформація: від переліку шкіл в Україні та закордоном та порядку влаштування туди дітей, до алгоритмів отримання документів про навчання, вступу до вищих навчальних закладів у 2022 році та можливостей соціальної та психологічної підтримки українців.

Окрім освітнього компонента, освітяни тут зможуть знайти вакансії й безкоштовні інструменти для організації навчання під час війни, а також дізнатися про трудові відносини під час воєнного стану, інструкції, як працювати тим, хто опинився на тимчасово окупованих територіях.

Платформа постійно оновлюється та доповнюється експертними матеріалами.

 Перейти за покликанням:https://osvitanow.org/

Команда Міністерства освіти і науки додає нові матеріали до рубрики «Сучасне дошкілля під крилами захисту», які доцільно використовувати у спілкуванні з дітьми дошкільного віку.

Матеріали містять онлайн-заняття з музики, математики, розвитку мовлення, психологічні поради, важливі нормативно-правові акти та багато корисної інформації щодо поведінки в умовах воєнного стану.

До оновлення долучились ВГО «Асоціація працівників дошкільної освіти», цифрове видавництво MCFR, журнал «Дошкільне виховання», педагогічні працівники комунальних і приватних закладів дошкільної освіти. Постійно поповнює нашу скарбничку новими цікавими відеоматеріалами Наталія ШАПОВАЛ – консультантка Центру професійного розвитку педагогічних працівників міста Херсона.

 Детальныше за посиланням:

https://mon.gov.ua/ua/news/novi-materiali-dlya-pedagogiv-i-batkiv-_suchasne-doshkillya-pid-krilami-zahistu

 Сучасне дошкілля під крилами захисту 
 
Дошкылля.jpg
625bbb4f9cbb4312091707-e1650186645669.jpg

Громадянська освіта: "Ніхто, крім нас"

23 April, 10:02  · 

В Україні запрацював освітній чат-бот

EducationUaBot https://t.me/EducationUaBot

Що вміє цей чат-бот

Чат-бот допоможе знайти необхідну інформацію про:

пошук садочка, школи або коледжа за кордоном;

онлайн-навчання в Україні;

відновлення особистих документів про освіту;

продовження викладання та роботи під час війни.

Крім того, за допомогою чат-бота можна дізнатися про повернення до навчання (незалежно від місця знаходження).

Довідково

Національний мультипредметний тест можна скласти як в Україні, так і за кордоном. Більше про НМТ на сайті МОН ТУТ

Джерело

Офіційний сайт КМУ https://www.kmu.gov.ua/.../v-ukrayini-zapracyuvav...

#електронні_сервіси #воєнний_стан #війна

#освіта

 Освіта під час воєнного стану – 30 запитань та відповідей
освіта .png

  У межах прямого ефіру “Година запитань”, який відбувся 15 квітня 2022 року, обговорено проблемні питання освіти в умовах воєнного стану. Освітнім омбудсменом Сергієм Горбачовим  надано відповіді на актуальні питання щодо організації освітнього процесу та прокоментовано  нормативно-правові акти, які врегульовують та  захищають права всіх учасників освітнього процесу.

 Детальніше за покликанням:  https://eo.gov.ua/osvita-pid-chas-voyennoho-stanu-30-zapytan-ta-vidpovidey/2022/04/18/

 Основи медіаграмотності та медіагігієни в умовах воєнного стану 
5.jpg

Шановні колеги!

Викладачі кафедри суспільно-гуманітарної та медійної освіти

 Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти підготували, зібрали та упорядкували матеріали, які можуть бути корисними вам та вашим рідним у цей скрутний час

 

Загальні правила споживання медіаінформації

  1. Підпишіться на офіційні інформаційні канали від державних органів влади (спеціалізованих служб, голів громад, депутатів, ін. посадовців тощо) у зручних для вас месенджерах, соціальних мережах.

  2. У разі сумнівів перевіряйте інформацію на достовірність – вона має бути продубльована на офіційних каналах цих відомств.

  3. Випишіть/збережіть контакти, посадовців, волонтерів, які займаються гуманітарними питаннями, забезпеченням роботи критичної інфраструктури (продовольчі постачання, медична допомога, евакуація, пожежна безпека тощо).

  4. Випишіть у записничок важливі контакти (рідних, друзів тощо).

Заходи, спрямовані на  підвищення професійної компетентності  педагогічних працівників, та консультативні послуги, надані працівниками КУ "ЦПРПП" протягом 2021 року

 У межах роботи   Школи технологічної майстерності «Навички педагога XXI ст.», креатив-студії «Реалізація наскрізних ліній у процесі викладання базових дисциплін», педагогічної майстерні «STEM- освіта: пошук, здобутки, відкриття», під час проведення навчально-консультативних практикумів «Технологічна карта уроку», відпрацювання тематичних модулів «Дистанційний урок» та «Стратегічне планування»  працівниками Центру  реалізовувались  інтерактивні методи  консультування, модерації та  тьюторингу, спрямовані на досягнення позитивних змін у діяльності педагогів шляхом сумісного з консультантом  розгляду, обговорення та колегіального пошуку оптимальних шляхів вирішення проблеми.

 Психологічна підтримка 
revnost_pr.jpg

Стрес (від англ. слова stress – напруження, тиск) – реакція організму у відповідь на дуже сильну дію (подразник) ззовні. Загалом стрес – це нормальна реакція здорової людини, захисний механізм нашого організму. Виникнення стресу означає, що людина, зокрема дитина, включилася в певну діяльність, спрямовану на протидію небезпечним для неї впливам. Під час стресу відбуваються глобальні психофізіологічні, біохімічні зміни в організмі, спрямовані на мобілізацію захисних сил та адаптацію до ситуації (стресора).

 У цьому буклеті батьки знайдуть поради щодо того, що таке стрес, як реагує дитина, яка знаходиться у стані стресу, та як допомогти дитині впоратися та подолати стрес.

 Інформаційні матеріали Державної служби якості освіти у Донецькій області "Сертифікація- інструмент розвитку  та самовдосконалення вчителя" 
sertyfikatsiya.png

Управління Державної служби якості освіти у Донецькій області відповідно до Положення про управління Служби, затвердженого наказом Державної служби якості освіти України від09 вересня 2019 року №01-11/46 (зі змінами) та з метою підвищення рівня поінформованості освітян області , громадськості про особливості проведення сертифікації педагогічних працівників  2021 році та популяризації іміджу проєкту сертифікації надсилає для розповсюдження та розміщення на власних офіційних сайтах та інших інформаційних ресурсах  матеріали за темою " Сертифікація - інструмент розвитку та самовдосконалення вчителя"  

 STEM-підхід: Інженерний тиждень
264653744_625139412168516_6607417817084067806_n.png

Інженерія — це бульбашки у шоколаді та американські гірки, лікування складних хвороб та підкорення космосу — процес, під час якого теоретична наука набуває практичного застосування.

Саме інженерія робить наше життя таким, як воно є.

На жаль, більшість учнів, а особливо дівчат, навіть не розглядають для себе можливість стати частиною інженерної спільноти, оскільки вважають, що не мають відповідних здібностей.

Всеукраїнський проєкт  «Інженерний тиждень» допомагає вчителям перетворити школу, бодай на один тиждень, на мейкерські та дослідницькі лабораторії, щоб занурити учнів у світ науки і технології, показати якими вони є насправді та дати можливість відчути на дотик.

 Дізнатися про проєкт детальніше можна за покликанням:

https://engineeringweek.org.ua/about.php

 Особливості Інженерного тижня-2022:

https://nus.org.ua/news/stem-pidhid-uchyteliv-zaproshuyut-provesty-uroky-v-mezhah-inzhenernogo-tyzhnya/?fbclid=IwAR12g9ip-2TuU9Vtn9ShNE43wk0TRlWlVXniq6yQwKpRSRN5HM76rsaFMaM

 Запрошуємо до навчання основам соціального шкільного  підприємництва
сшп.png
2.png

Мирноградська ГО «Східне поле» оголошує запис на безкоштовне онлайн-навчання вчителів основам соціального шкільного підприємництва (СШП). Досвідченні фахівці ознайомлять слухачів з юридичними питаннями створення СШП, розкриють секрети впровадження СШП.  Під час навчання Ви дізнаєтесь про стратегічне й бізнес-планування, виробництво й продаж продукції, дізнаєтесь, як ефективно планувати й досягати поставлених цілей, формувати команду та отримувати прибуток.

Запровадивши курс соціального шкільного підприємництва в закладі освіти, ваша школа зможе:

·         стати інноватором у своїй громаді;

·       забезпечити умови успішної самореалізації учнів на основі  набутого досвіду  підприємницької діяльності;  

·      сформувати ключові освітні компетентності та  soft skills на основі реалізації інтегрованого та діяльнісного підходів до моделювання освітнього процесу; 

  •  стати частиною сучасної, інклюзивної та гнучкої мережі загальноосвітніх закладів.

 Усі, зацікавлені пропозицією,  можуть звернутися за додатковою інформацією до КУ «ЦПРПП»

 Державна служба якості освіти запустила інформаційну кампанію про систему забезпечення якості освіти в українських школах 

 «Якісна школа — це середовище, у якому дитина щаслива» — з таким слоганом Державна служба якості освіти запустила інформаційну кампанію про систему забезпечення якості освіти в українських школах. Кампанія створена в межах ініціативи «Система забезпечення якості освіти», яка впроваджується в рамках проєкту «Супровід урядових реформ в Україні» (SURGe).

Без имени.png
Без имени.png

Метою інформаційної кампанії є інформування батьків, учнів, директорів шкіл, вчителів, а також громади про те, якою має бути якісна школа та як нова система забезпечення якості освіти і як кожен учасник освітнього процесу може допомогти закладу стати кращим.

«Своєю інформаційною кампанією ми хочемо донести, що якісна школа є результатом спільних зусиль усіх учасників освітнього процесу — засновника, який забезпечує ресурсами, директора, який постійно вдосконалює якість освітньої діяльності школи, вчителів, які розвиваються, щоб надавати якісну освіту, мотивованих учнів та батьків, які беруть участь у розвиткові школи. Дослідження, яке ми провели, готуючи цю кампанію, показало, що, наприклад, директори не завжди розуміють свою роль у підвищенні якості освіти. Тому на інформаційному ресурсі про якісну школу ми показуємо, як конкретно керівники шкіл, вчителі, батьки, громади можуть долучитись до розвитку закладу», — зазначив Голова Державної служби якості освіти Руслан Гурак.

У межах кампанії створено інформаційний ресурс та анімовані відеоролики про те, що таке якісна школа і система забезпечення якості освіти, впровадженням якої займається Служба.

Забезпечення поліпшення якості освітньої діяльності може бути реалізоване через процедури самооцінювання або проходження інституційного аудиту — нової процедури зовнішнього оцінювання роботи школи, під час якого незалежні експерти вивчають освітні та управлінські процеси. На інформаційному ресурсі, презентованому в рамках кампанії, розповідається про ці два процеси, інструменти, які використовуються, та який результат може отримати школа. Також на вебсайті про якісну школу Служба пропонує батькам низку прикладів, як можна долучитися до покращення якості освіти у школі та допомогти директору розвивати школу.

З інформаційним ресурсом, створеним в межах кампанії про якісну школу, можна ознайомитись за адресою qualityeducation.org.ua, а відеоролики розміщені на ютуб-каналі Служби.

Довідково:

Державна служба якості освіти — державний орган, створений у 2017 році, опікується дотриманням якості освіти та освітніх стандартів у школах. Служба призначена допомагати закладам освіти підвищити якість освітньої діяльності, гарантувати якість освіти та формувати довіру суспільства до української освіти.

Ініціатива «Система забезпечення якості освіти» впроваджується в межах проєкту «Супровід урядових реформ в Україні» (SURGe). «Супровід урядових реформ в Україні» (SURGe) є проєктом міжнародної технічної допомоги, що реалізується компанією Alinea International та фінансується Урядом Канади.

Версія для друку

Анонси:

17 грудня 2021 року відбудеться церемонія нагородження переможців ІІ Всеукраїнського конкурсу «Директор 2021: найкраща практика»

14 грудня 2021 року відбудеться засідання колегії та громадської ради при Державній службі якості освіти України

Останні події:

Україна і Чехія: продовжується реалізація проєкту щодо розвитку системи оцінювання якості освіти в областях

Сертифікація вчителів 2021 на третьому етапі: програма «Радіодень» на UA:Волинь

Вчителі початкових класів на завершальному етапі сертифікації 2021: радіоефір на «Українському радіо Львів»

RSS

 Сертифікація- 2022 
272251976_235941498721431_2988592588097434561_n.jpg
Без названия.jfif

Запрошуємо вчителів початкових класів взяти участь у сертифікації-2022

Квота для можливих учасників сертифікації в Україні збільшується.

Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 04.01.2022 № 3 «Про деякі питання проведення сертифікації в 2022 році» визначено граничну кількість вчителів початкових класів, які можуть бути зареєстровані у 2022 році для проходження сертифікації - 2500. Для Донецької області – це 91 вчитель.

Протягом трьох років 117 вчителів початкових класів Донеччини успішно пройшли сертифікацію.

У 2022 році реєстрація учасників для проходження сертифікації відбуватиметься з 04 до 17 квітня, а сама процедура триватиме протягом року.

Вимоги до учасників сертифікації:

високий рівень педагогічної майстерності;

володіння методиками компетентнісного навчання і новими освітніми технологіями;

готовність поширювати методики компетентнісного навчання та нові освітні технології (ч. 1 ст. 49 «Про повну загальну середню освіту»);

робота на посаді, що належить до категорії посад педагогічних працівників (основне місце роботи);

стаж педагогічної роботи не менше двох років (пункт 2 Положення про сертифікацію педагогічних працівників).

Успішне проходження сертифікації зараховується як проходження чергової/позачергової атестації педагогічним працівником і є підставою для присвоєння йому відповідної кваліфікаційної категорії та педагогічного звання.

Також вчителі, які успішно пройшли сертифікацію, отримають 20% надбавку до заробітної плати.

Більше інформації – на сайті Державна служба якості освіти України https://sqe.gov.ua/diyalnist/sertifikaciya/

Наказ Міністерство освіти і науки України «Про деякі питання проведення сертифікації в 2022 році» https://cutt.ly/aIOvnWq

  Нова українська школа. Дорожня карта реформи базової та профільної освіти  
250200669_4949869268390412_1445012053685363141_n.jpg

 Успішне впровадження реформи Нова українська школа напряму залежить від ефективної співдії між усіма зацікавленими та залученими до змін освітніми управлінцями, вчителями, батьками, профільними експертами та громадськими організаціями. Запропонована Дорожня карта — спроба запропонувати динамічний інструмент для співпраці, який допоможе всім зацікавленим сторонам ефективно планувати свою діяльність для успіху реформи. У Дорожній карті представлено аналіз стану реалізації реформи, а також сформульовано ключові напрями подальшого впровадження змін, яким треба приділити увагу. На основі зібраних даних запропоновано конкретні завдання і кроки, які треба зробити, аби продовжилося успішне впровадження трансформацій у базовій середній школі, та позначено орієнтири щодо реалізації переходу до старшої профільної школи. Створення Дорожньої карти реформи базової та профільної школи було ініційовано громадською спілкою «Ре:Освіта» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

 Цифровізація - пріоритетний вектор розвитку сучасної освіти 

У рамках реалізації ініціативи Міністерства цифрової трансформації «Дія. Цифрова освіта»  освітяни Мирноградської  міської територіальної громади,  учні та їх батьки  активно долучилися до місячника цифрової  грамотності. Масштабний інформаційний проєкт  надихнув  мирноградців  поліпшити свої цифрові навички.

Упродовж місяця освітяни й учні знайомились з платформами «Дія. Цифрова освіта», «Всеукраїнська школа Онлайн», удосконалювали цифрові компетентності та брали участь в інтерактивних квестових завданнях, у освітніх онлайн-подіях у межах проєктного процесу.

Опанувати цифрові навички допомогли освітні серіали «Основи кібергігієни», «Обережно кібершахраї», «Як громаді стати цифровою», «Електронний підпис»,  які вразили своєю лаконічністю, інформаційною наповненістю. До перегляду серіалу «Безпека дітей в інтернеті» освітяни залучали й батьків.

Під  час місячника в закладах освіти було організовано конкурси малюнків, змагання, вікторини, виховні години з питань безпечного користування інтернетом.

Учасники ініціативи серед мешканців міста популяризували платформи «Дія. Цифрова освіта»,  «Всеукраїнська школа Онлайн» шляхом висвітлювання інформації  у фейсбуці, на сайтах закладів освіти, в інформаційних куточках.

За словами директора КУ «ЦПРПП» Ольги Молчанової,  усі активності було спрямовано  на розвиток цифрових компетентностей, набуття навичок безпечного користування соціальними мережами та  аналізу інформації,  на збільшення цифрового IQ педагогів та учнів, профілактику інтернет-залежності мешканців Мирноградської міської громади.

Цифровізація в освіті сприяє впровадженню в навчальний процес інноваційних технологій, розвитку можливостей дистанційної роботи, забезпечує електронно-комунікативнй обмін інформацією між учасниками освітнього процесу.

 Промоція Донецького ОІППП
 Увага! Вакцинація!
123750-1_large.jpg
covid_19_vac2020-11-16-12-25-28.jpeg

УВАГА! УВАГА! УВАГА!

 

КНП «МЦПМСД»

 

отримав вакцину «SPIKEVAX» виробник Moderna,США

отримав вакцину «COMIRNATY» виробник Пфайзер, Бельгія

та вакцину «КОРОНАВАК» виробник Пекін, Китайська народна республіка

 

для проведення вакцинації від гострої респіраторної хвороби

COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

 

Вакцинації підлягають усі групи населення від 18 років !!!

 

Усі бажаючі, отримати безкоштовне щеплення,

прохання звертатися до свого сімейного лікаря.

Пункт щеплення № 1

амбулаторія «ЦЕНТРАЛЬНА»

м. Мирноград, вул. Соборна, буд. 20

телефон реєстратури: 066-839-58-59

 

Пункт щеплення № 2

амбулаторія «МОЛОДІЖНИЙ, СХІДНИЙ, СВІТЛИЙ»

м. Мирноград, м-он. «Молодіжний», буд. 37Б

телефон реєстратури: 066-839-59-09

 

Пункт щеплення № 3

амбулаторія «ЗАХІДНИЙ»

м. Мирноград, м-он. «Західний», буд. 12

телефон реєстратури: 099-702-80-72

 

Пункт щеплення № 4

філія амбулаторії «ЗАХІДНИЙ»

м. Мирноград, вул. Гірнична, буд. 7

телефон реєстратури: 050-651-02-48

 

Пункт щеплення № 5

амбулаторія «с. НОВАТОР»

м. Мирноград, вул. Мухамадєєва, буд. 3

телефон реєстратури: 095-400-72-59

 Упровадження реформи "Нова  українська школа " у базовій освіті
607fd932ce521015856328.jpg

Розроблення навчально-методичного та організаційно-методичного забезпечення для педагогів базової школи на засадах концепції НУШ – з-поміж пріоритетів МОН щодо впровадження реформи «Нова українська школа» у базовій освіті.

Про це йдеться у відповідному наказі МОН щодо реалізації інноваційного освітнього проєкту за темою «Розроблення і впровадження навчально-методичного забезпечення для закладів загальної середньої освіти в умовах реалізації Державного стандарту базової середньої освіти».

«Реформа “Нова українська школа” передбачає зміну цілей та основних завдань освіти, зокрема базової загальної середньої освіти, відповідно до сучасної освітньої парадигми і світових тенденцій розвитку національних освітніх систем. Досягнення нових цілей української школи потребує постійного пошуку шляхів модернізації змісту освіти. Це вимагатиме реалізації принципово нових педагогічних, методичних інструментів, що мають ґрунтуватися на особистісно орієнтованому та компетентнісному підходах до навчання», – зазначив Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет.

 Розпочато інформаційну кампанію про систему забезпечення  якості освіти  
Сайт .png

Державна служба якості освіти розпочала інформаційну кампанію про систему забезпечення якості освіти в українських школах.

Метою кампанії є інформування батьків, учнів, директорів шкіл, вчителів, а також громади про те, якою має бути якісна школа та як нова система забезпечення якості освіти і як кожен учасник освітнього процесу може допомогти школі стати кращою.

За словами голови Державної служби якості освіти Руслана Гурака, якісна школа є результатом спільних зусиль усіх учасників освітнього процесу.

«Інформаційною кампанією ми хочемо донести, що якісна школа є результатом спільних зусиль усіх учасників освітнього процесу — засновника, який забезпечує ресурсами, директора, який постійно вдосконалює якість освітньої діяльності школи, вчителів, які розвиваються, щоб надавати якісну освіту, мотивованих учнів та батьків, які беруть участь у розвиткові школи. Дослідження, яке ми провели, готуючи цю кампанію, показало, що, наприклад, директори не завжди розуміють свою роль у підвищенні якості освіти», – зазначає голова Державної служби якості освіти.

В рамках кампанії створено інформаційний сайт і анімовані відеоролики про те, що таке якісна школа і система забезпечення якості освіти.

«На інформаційному ресурсі про якісну школі ми показуємо, як конкретно керівники шкіл, вчителі, батьки, громади можуть долучитися до розбудови закладу», - зазначає глава Державної служби якості освіти.

Він також повідомив, що забезпечення поліпшення якості освітньої діяльності може бути реалізовано через процедури самооцінювання або проходження інституційного аудиту - нової процедури зовнішнього оцінювання роботи школи, під час якого незалежні експерти вивчають освітні та управлінські процеси.

Зокрема, на сайті, представленому в рамках кампанії, розповідається про ці два процеси, інструментах, які використовуються, і який результат може отримати школа. Також батькам пропонується ряд прикладів, як можна долучитися до покращення якості освіти в школі і допомогти директору розвивати школу.

Супервізія - сучасний  інструмент професійної підтримки вчителя 
Супервізія.jpg
002.jpg

Супервізія –  сучасний  інструмент професійної підтримки та професійного розвитку педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти в умовах реалізації завдань Нової української школи. Супервізія  передбачає  комплекс консультативних, наставницьких та фасилітативних  заходів з навчально-методичного супроводу, професійної підтримки та розвитку педагогічних працівників закладів освіти.
Серед основних завдань проведення супервізії:
– здійснення навчально-методичного супроводу професійної діяльності суб’єктів освітнього і управлінського процесів;
– підтримка процесу професійного розвитку педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти;
– консультування учасників освітнього процесу з актуальних питань впровадження Концепції НУШ, освітніх програм і навчальних планів, впровадження сучасних технологій навчання, використання інформаційно-комунікаційних і цифрових технологій тощо;
– наставництво, спрямоване на розвиток професійної компетентності педагогів;
– сприяння налагодженню партнерської взаємодії школи, влади і громад різних рівнів задля реалізації завдань НУШ.

 

Пропонуємо ознайомитися зі сертифікованими супервізорами, що працюють в закладах освіти міста  Мирноград та готові надати послуги на  запити освітян за напрямами, пов’язаними зі специфікою організації освітнього процесу в початковій школі та  професійним стандартом вчителя початкових класів НУШ.

 Центр професійного розвитку педагогічних працівників - осередок  фахового удосконалення та партнерства 

 Працівниками Центру професійного розвитку педагогічних працівників проведено  андрагогічні навчально-консультативні заходи, спрямовані на  удосконалення професійної компетентності освітян щодо реалізації моделі дистанційного навчання, забезпечено системний  консалтинговий супровід учасників фахових конкурсів, оприлюднено  на сайті установи  бази даних програм підвищення кваліфікації педагогічних працівників, інформацію про заходи, проведені працівниками Центру, матеріали семінарів та навчальних консультацій, інформаційні матеріали щодо  освітніх інновацій,  адрес перспективного педагогічного досвіду.

bottom of page