top of page
 Створюємо компетентнтнісно орієнтовані  завдання
IMG-87368c49662ebe906ceaef0fdaf21345-V.jpg
IMG-50016ede191a5ade72e94bf35a1cee40-V.jpg

Учителі української мови та літератури обговорили специфіку компетентнісно орієнтованих завдань під час практикуму зі створення навчального контенту, що відбувся відповідно до плану роботи КУ «ЦПРПП» 09.02.2023 у межах тематичного модуля «Методика створення компетентнісно орієнтованих завдань». Учасниками заходу визначено ключові аспекти реалізації компетентнісного підходу до навчання та засоби формування в здобувачів освіти  ключових освітніх компетентностей як індикаторів готовності та здатності  особистості успішно  діяти  в залежності від ситуації та  посталих проблем. У ході практикуму розглянуто структуру, змістове наповнення та особливості оцінювання завдань, орієнтованих на мобілізацію креативного мислення  та формування умінь практичного застосування набутих знань. Здійснено експертну оцінку пропонованих до опрацювання завдань та рефлексію за результатами їх виконання. Обговорено  переваги застосування даного контенту та труднощі щодо його створення.

Отримана педагогами інформація щодо ефективних способів організації  навчальної діяльності та практичні навички конструювання та опрацювання компетентнісно орієнтованих завдань сприятимуть  розвитку професійних компетентностей освітян та їх творчій самореалізації.

  Професійна етика медіатора
Медиация 1.jpg

 Психолог КУ «ЦПРПП» взяла участь у чотириденному тренінгу-воркшопі «Професійна етика медіатора» (1,2,7,8 лютого 2023), який був організований ГО Ла Страда-Україна в рамках проєкту Національної асоціації медіаторів України “Посилення спроможності спільноти медіаторів до формування в Україні критеріїв якості послуг з вирішення спорів” за підтримки The Matra Programme Королівства Нідерландів. Учасниками заходу було обговорено питання щодо важливості та актуальності етичних засад в професійній діяльності медіаторів та приділено увагу більш ретельному вивченню законодавчих актів: Закону України «Про медіацію», Кодексу професійної етики медіатора, Європейського кодексу поведінки медіатора, Етичного кодексу медіаторів та медіаторок Національної медіаторської мережі ГО «Ла Страда-Україна». Було акцентовано увагу на  динаміці змін моральних вимог під впливом часу та викликів сьогодення, на  важливості морального вибору та самовизначення стосовно системи цінностей і способів їх реалізації у тих чи інших професійних відносинах.

 Вебінар "Ключові аспекти організації інклюзивного навчання в закладах дошкільної освіти" 
 Школа професійної майстерності: робота з дітьми, які пережили травматичні події 

Вебінар «Ключові аспекти організації інклюзивного навчання в закладах дошкільної освіти» 31.01.2023 зібрав фахівців, які зацікавлені  вирішенням питань інклюзивного навчання. Під час заходу було розглянуто умови ефективності інклюзивного навчання, завдання команди супроводу, роль батьків як членів команди психолого-педагогічного супроводу . Учасники мали змогу розповісти про свої напрацювання з окреслених питань, педагоги поділилися досвідом щодо забезпечення якісної інклюзивної освіти в ЗДО та послухали доповідь «Особливі діти-особливий підхід», яку для них підготувала фахівець-консультант ІРЦ, вчитель-дефектолог Олена  Труннікова.

З груповими та індивідуальними корекційно-розвитковими заняттями в ЗДО №8 «Конвалія» присутніх ознайомила Світлана Пхайко, практичний психолог цього закладу. Досвід взаємодії  з батьками в системі інклюзивної освіти в ЗДО №6 «Мальвіна» було представлено методистом закладу Аллою Литовченко. Під час зустрічі Оленою Трунніковою презентовано корекційно-розвивальні ігри для розвитку мислення дітей.

Такий обмін досвідом сприяє підвищенню рівня компетентності вихователів як однієї з умов ефективності інклюзивної дошкільної освіти

Слайд1.JPG
2.png

 Психологом  КУ «ЦПРПП» 25.01.2023 було  проведено  онлайн-заняття в Школі професійної майстерності фахівців психологічної служби міста за темою «Робота фахівців психологічної служби з дітьми, які пережили травматичні події». Практичні психологи ОЗЗСО та ЗДО № 1 надали ґрунтовну інформацію щодо психологічної травми, особливостей реагування дітей різного віку на травматичну ситуацію, етапи проживання травматичного досвіду та фази травматичної кризи. Соціальний педагог ОЗЗСО надала рекомендації щодо адаптації до іншомовного середовища в дитячому садочку/школі. Учасники змогли обговорити проблемні питання та поділилися досвідом діагностики тривоги, стресу, травми, депресивних станів; опрацювати декілька методик роботи з травмою, тривогою та  техніки сприяння  адаптації й звиканню до нового місця при переїздах.

 Сайт КУ "ЦПРПП"- ресурс інформаційної підтримки та професійного розвитку педагогів 
Слайд1 (1).JPG
Слайд2.JPG

 Відповідно до плану роботи КУ «ЦПРПП» 20.01.2023 відбулася тематична консультація  для педагогів-інтернів та молодих вчителів закладів освіти «Сайт КУ «ЦПРПП» - ресурс інформаційної підтримки та професійного розвитку педагогів». Учасникам заходу презентовано  інформаційний контент сайту, рекомендовано до опрацювання матеріали кейсу інтерна, методичні рекомендації з моделювання уроку в контекстному полі НУШ та реалізації компетентнісного й інтегрованого підходів до навчання. Молодих вчителів ознайомлено з матеріалами тематичних сторінок сайту «Інфотека»,  «Дистанційне навчання», «Освітні інновації», «Методичне портфоліо». Консультантами центру  наголошено на можливості замовлення консультацій  фахівців центру та спрямованості роботи установи на задоволення професійних запитів освітян. Педагогів запрошено до  активного використання  матеріалів сайту та інформаційної сторінки центру в соціальній мережі  «Фейсбук», наповнення контенту сайту та  внесення пропозицій щодо змісту та формату інформаційного поля ресурсу.

 Сторітелінг як засіб формування  ключових освітніх компетентностей учнів на уроках предметів природничого циклу 
Слайд2.JPG
Слайд4.JPG

Відповідно до плану роботи КУ «ЦПРПП» Ярославою Смиковою, учителем біології ЗЗСО І-ІІ ступенів-ліцею «Гармонія», переможницею  обласного етапу Всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2022», 12.01.2023  проведено майстер-клас «Сторітелінг як чинник формування ключових освітніх компетентностей  учнів на уроках предметів  природничого циклу». Учасники заходу  познайомилися з технологією створення інформативних історій навчального змісту, їх різновидами та структурою, отримали практичні навички сторітелінгу, дослідили умови ефективності  даного методу навчання й комунікації та визначили його компетентнісний потенціал.

Демонстраційний показ майстром «методичних родзинок» сторітелінгу сприяв  успішності  педагогів в якості  авторів та оповідачів захоплюючих  історій, що інтегрували їх  досвід, знання й творчість та мали позитивне емоційне забарвлення.

          Доведена у ході майстер-класу ефективність сторітелінгу як засобу креативного та емоційного навчання сприятиме активному  застосуванню даної технології з метою реалізації в освітньому  процесі принципів доступності й проблемності,  практичної спрямованості   та опори на життєвий досвід учнів.

изображение_viber_2023-01-12_11-25-01-672.jpg
изображение_viber_2023-01-11_11-00-05-330.jpg
 Секційні засідання ПМК

У межах секційних засідань міських методичних спільнот учителів закладів освіти міста, що тривають протягом тижня, проаналізовано роботу освітян з реалізації концептуальних положень  реформи Нової української школи на рівні базової середньої освіти та оновлення методологічних і технологічних підходів до навчання. Визначено шляхи підвищення ефективності дистанційного навчання та можливості використання  сучасних електронних сервісів та інструментів,  розглянуто санітарний регламент проведення дистанційних уроків та надано практичні поради щодо створення електронного освітнього контенту.

  Учасниками заходів обговорено специфіку оцінювання навчальних досягнень учнів в умовах впровадження нового Державного стандарту базової середньої освіти та особливості ведення електронних журналів.

Окреслено перспективи та визначено умови забезпечення ефективної професійної взаємодії, партнерства, обміну ідеями та освітніми практиками

Сертифікація-вектор професійного розвитку педагогічних працівників 
Презентация112.jpg
Презентация111.jpg

 Учасниками флеш-семінару «Сертифікація-вектор професійного розвитку педагогічних працівників, що відбувся 04.01.2023 відповідно до плану роботи КУ «ЦПРПП», розглянуто нормативно-правове поле, порядок проведення та специфічні особливості сертифікаційної процедури, спрямованої на  формування активної та вмотивованої професійної спільноти вчителів, готової до трансляції кращих освітніх ідей та практик.

     Предметом конструктивного обговорення  під  час заходу стали шляхи підвищення мотивації освітян щодо  проходження сертифікації, способи долання психологічних та інформаційних  бар’єрів  професійного розвитку та самореалізації вчителя, переваги сертифікаційної процедури та перспективні можливості проведення сертифікації вчителів базової школи та директорів закладів освіти.       Надана учасникам заходу можливість безпосереднього спілкування з учасниками сертифікації-2022 та експертами, які були залучені до вивчення досвіду роботи вчителів, що проходили сертифікацію у 2022 році, сприяла обміну досвідом, кращій поінформованості педпрацівників щодо алгоритму дій учасника  сертифікаційної процедури, особливостей підготовки й змістового наповнення презентації власного досвіду роботи та  критеріїв оцінки експертами практичного досвіду  роботи вчителя у ході спостереження за навчальними заняттями.

  Ресурсна зустріч працівників психологічної служби "Коло  підтримки"
 Всеукраїнський конкурс "Учитель року -2023": готуємося до участі 

   Проблемні питання професійної діяльності щодо застосування інноваційних технологій в роботі з дітьми дошкільного віку обговорено учасниками останньої в поточному році  підтримуючої зустрічі для фахівців психологічної служби «Коло підтримки», яка  відбулася 28 грудня 2022 року. За результатами професійного обговорення схвалено пропозицію щодо організації роботи творчої групи з укладання вебскарбнички програм, технік та методів роботи з дітьми з особливими освітніми потребами для використання в роботі фахівцями психологічної служби міста.

  Вагомим здобутком заходу стала особлива атмосфера передсвяткових очікувань та сподівань, обміну побажаннями та  прагненнями щодо здійснення мрій та досягнення особистих цілей.

    В умовах воєнного стану в Україні, на тлі подій, що викликають негативні емоції та переживання, ресурсні зустрічі, що зарекомендували себе як дієва та корисна форма психологічної підтримки, мають активно застосовуватися  в практиці роботи психологів з метою корекції негативних думок та емоційного стану,  ресурсного відновлення   та зменшення негативного впливу травмуючих факторів

IMG-a8ecbf1b415b236e36525c56aa8040e4-V.jpg
 Нарада відповідальних за організацію підвищення кваліфікації 

 Головний спеціаліст відділу освіти Світлана Сєрова та консультант КУ «ЦПРПП» Оксана Сидорова 23 грудня 2022 року взяли участь у інструктивно-методичній вебнараді «Всеукраїнський конкурс «Учитель року – 2023»: готуємось до участі», проведеній відділом організаційно-методичного супроводу розвитку обдарованості Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти. Учасників наради ознайомлено з умовами та порядком проведення конкурсу, представлено зміст та формат випробувань у різних номінаціях, орієнтованих на визначення рівня знаннєвої складової професійної компетентності освітян, їх методичної майстерності, мобільності та інноваційності мислення, креативності та творчості. Наголошено на обов’язковості дотримання під час перебігу конкурсного процесу, що стартує в січні 2023 року, законодавства України в частині забезпечення заходів безпеки, пов’язаних із запровадженням правового режиму воєнного стану в Україні та спрямованих на запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

mJ4oYmcl.jfif
Фото.jpg

Працівниками КУ «ЦПРПП»13.12.2022 проведено онлайн-нараду  відповідальних за проведення підвищення кваліфікації педагогічних  працівників у закладах освіти. Директор центру Ольга Молчанова інформувала учасників про особливості організації підвищення кваліфікації освітян міста у 2023 році та можливості додаткового замовлення курсів підвищення кваліфікації для керівних кадрів. Обговорено питання надання фахівцями психологічної служби міста допомоги населенню на базі «Пунктів незламності», створених у громаді, та напрямки й форми надання допомоги консультантами центру учасникам всеукраїнського конкурсу«Учитель року-2023».

 Нові форми та формати підготовки до ЗНО 
  Навички психологічного відновлення 

 Вчителі української мови та літератури закладів освіти міста та консультанти КУ «ЦПРПП» 09.12.2022 взяли участь у семінарі «Нові форми та формати підготовки до ЗНО з української мови та літератури», організованому відділом мовно-літературної освіти Донецького обласного ІППО та працівниками ЦПРПП міста Маріуполь. Педагогами Маріуполя представлено колегам та рекомендовано до застосування вправи з розвитку емоційного здоров’я, практики та прийоми формування стресостійкості та досягнення емоційної рівноваги, що можуть використовуватися у рамках психологічного супроводу процесу підготовки до ЗНО. Презентовано створений авторським колективом збірник різнопланових тренувальних текстів і завдань, інтерактивний журнал гайдів та представлено досвід реалізації компетентнісного підходу до вивчення літературних творів і корекційно-прогностичної роботи з формування орфографічної та пунктуаційної грамотності учнів. Цікаві та креативні методичні знахідки освітян Маріуполя сприятимуть удосконаленню системи підготовки учнів до участі в процедурі ЗНО..

319133553_541686744498755_8053193060194090258_n.jpg
ПС 3.4 (1).png

  Негативні думки сприяють підкріпленню таких негативних емоцій, як: страх, безнадійність, агресивність, тривога, сум і вина. З метою визначення найбільш корисних способів осмислення своїх переживань та зменшення інтенсивності хворобливих емоційних та фізичних реакцій психологом КУ «ЦПРПП» 07.12.2022 було проведено третє навчальне заняття за програмою «Навички психологічного відновлення». Учасники ознайомились із технікою конструктивного мислення. На практиці спробували розпізнати й визначити негативні думки та змінити на корисніші, які не лише покращать емоційний стан, а й змінять погляд на ситуацію й дозволять рухатись далі, бути  більш успішними та щасливими.

 Нарада керівників  міських ПМК
изображение_viber_2022-11-30_08-04-32-335.jpg

 З метою забезпечення ефективної взаємодії ЦПРПП та методичних об’єднань педагогічних працівників у напрямку  розбудови професійного синергетичного середовища,  спрямованого на забезпечення сприятливих умов для професійного розвитку та підвищення рівня професійної компетентності освітян, працівниками КУ «ЦПРПП» 29.11.2022 проведено нараду з керівниками міських предметних методичних комісій. Учасниками заходу обговорено ключові аспекти Положення про  предметні методичні комісії як осередки сприяння професійному розвиткові й творчій самореалізації педагогів та створення умов ефективної професійної взаємодії, партнерства, обміну ідеями та освітніми практиками. Розглянуто основні напрямки діяльності ПМК за векторами навчально-методичного, інформаційно-консультативного, психолого-педагогічного забезпечення освітнього процесу та визначено фасилітативну, менеджерську, тьюторську та експертну функції ЦПРПП як координатора їх діяльності.  Внесено пропозиції щодо забезпечення мережевої взаємодії членів ПМК на основі використання  мультимедійного ресурсу Padlet.

 Тренінг "Протидія та реагування на випадки насильства над  дітьми" 
316937703_530102845657145_4528954558292210712_n.jpg

Психологом КУ «ЦПРПП» та практичним психологом ЗЗСО І-ІІ ступенів - ліцею «Гармонія», що є тренером ГО Ла Страда – Україна, 23.11.2022 року в змішаному режимі було проведено тренінг для практичних психологів та соціальних педагогів «Протидія та реагування на випадки насильства над дітьми в умовах дистанційного навчання в період війни». Учасники заходу опрацювали питання ідентифікації випадків прояву насильства щодо дітей, зокрема домашнього насилля, розглянули алгоритми реагування працівників психологічної служби та перенаправлення дітей, постраждалих від насильства, до інших служб та профільних фахівців.

 Засідання обласної творчої групи
 Психологічний практикум з розвитку пізнавальної активності дітей дошкільного віку

 Консультанти КУ «ЦПРПП» Оксана Сидорова та  Наталія Павлова 23 листопада 2022 року взяли участь  у  роботі обласної  творчої групи, що працює над укладанням кейса консультанта ЦПРПП. Учасниками заходу, проведеного Ганною Гладковою, завідувачем відділу менеджменту загальної середньої освіти Донецького  обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, та  Тамарою Фільчаковою, методистом відділу менеджменту загальної середньої освіти, конструктивно обговорено   створені інструменти діагностики професійного рівня педагогічних працівників, що застосовуються з метою проєктування  освітніх траєкторій педагогів та визначення  напрямків розвитку їх професійних компетентностей. Консультантами ЦПРПП, що увійшли до складу групи, буде продовжено роботу  щодо створення кейса консультанта з набором необхідних  для практичної роботи працівників центрів тестів відповідно  до «Профстандарту вчителя початкових класів, вчителя закладу загальної середньої освіти і вчителя з початкової освіти».

Творча група.png
0-02-05-87a025f6f208ec1d1015ebd50a0399eee643a807ace51f4dfc9c277971086f99_252eff3876fb58d8.
0-02-05-bf809640441a0495d59027ba99803b346ee49d411090741f266f193bafddc6c3_b1d49b31fad4955f_

 Учасниками психологічного практикуму, що відбувся 16.11.2022 року у межах роботи міської ПМК практичних психологів закладів дошкільної освіти, розглянуто інструменти розвитку пізнавальної активності  дітей дошкільного віку в умовах дистанційного навчання. Під час проведення заходу  практичними психологами ЗДО №9 та ЗДО №10  організовано аналітико-практичну діяльність колег щодо визначення змісту, принципів, закономірностей та оптимальних форм роботи з розвитку пізнавальної активності дошкільників. Позитивний психологічний мікроклімат заходу  та  пропоновані активності сприяли створенню  атмосфери партнерства та творчої самореалізації, відновленню ресурсного стану учасників, підвищенню мотивації фахівців психологічної служби щодо  поглибленого опрацювання теоретичних засад розвитку пізнавальних інтересів дітей дошкільного віку  та практичного застосування рекомендованих підходів.

Інструктивно- методична нарада з  проблеми організації дистанційного навчання 
Дист 1 .png
Нарада щодо дистанц. освіти  (1).png

Працівники відділу освіти, КУ «ЦПРПП», директори та заступники директорів шкіл з НВР, педагоги закладів освіти 16.11.2022 року взяли участь у обласній інструктивно-методичній нараді з проблеми організації дистанційного навчання, у ході якої  працівниками Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ознайомлено учасників з вимогами  санітарного регламенту проведення дистанційних уроків у синхронному та асинхронному режимах, рекомендовано до застосування електронні сервіси та інструменти для дистанційного навчання, висвітлено  особливості організації онлайн-уроків у початковій школі та представлено варіанти створення тестових завдань за допомогою цифрових інструментів на платформі «Всеосвіта». Для підвищення ефективності освітнього процесу, що відбувається на основі застосування технологій дистанційного навчання,  надано практичні поради щодо  використання платформи Google Classroom. У межах заходу  висвітлено актуальні питання атестації педагогічних працівників у 2022-2023 навчальному році та надано інформацію про можливість підвищення кваліфікації на базі ДонОблІППО.

          Отримана інформація сприятиме підвищенню якості  та результативності освітнього процесу, удосконаленню професійної компетентності управлінських та педагогічних кадрів шкіл  щодо організаційно-методичних та технологічних аспектів  дистанційного навчання в умовах воєнного стану.

 Круглий стіл з проблеми формування громадянської відповідальності 
Іст1.png
ист 2.png

У форматі круглого столу, що відбувся  10 листопада 2022 року відповідно до плану роботи КУ «ЦПРПП», вчителі суспільних дисциплін закладів освіти  обговорили актуальні  проблеми  формування громадянської відповідальності  учнівської молоді як запоруки розвитку громадянського суспільства.  Педагоги презентували ефективні форми та прийоми роботи, спрямовані на формування  громадянського та державницького світогляду особистості, розглянули особливості організації освітнього процесу, що забезпечують умови навчання через здобуття досвіду та формування  в учнів почуття особистої відповідальності за долю держави й збереження та примноження демократичних цінностей. Особливу увагу було приділено використанню фактів та реалій українського сьогодення як засобу формування    усвідомленої потреби молоді щодо  активної громадської участі  в суспільному житті.

 Навички психологічного відновлення 
Безымянныйккк.png

Психологом КУ «ЦПРПП» 09.11.2022 проведено другий навчальний онлайн-тренінг «Навички психологічного відновлення» для фахівців психологічної служби закладів освіти громади. Учасників заходу ознайомлено з «навичкою вирішення проблем», удосконалено вміння  формулювати проблему та визначати мету, знаходити кілька способів її вирішення й обирати з них  найефективніший. Практичне відпрацювання психологами всіх етапів складання плану вирішення проблеми сприяло усвідомленню переваг систематичного способу вирішення проблемних ситуацій як найбільш ефективного та такого, що  сприяє відновленню почуття контролю та підвищує самоефективність.

 Онлайн-тренінг щодо запобігання та протидії проявам насильства
Женя2.png
Женя 6.png

 Класних керівників закладів освіти та уповноважених осіб, що здійснюють невідкладні заходи реагування в разі виявлення фактів насильства по відношенню до учасників освітнього процесу,  було залучено до обговорення  актуальних питань  запобігання  та протидії проявам насильства в умовах дистанційного навчання у межах онлайн-тренігу, що відбувся  відповідно до плану роботи КУ «ЦПРПП» 04.11.2022 року. Учасниками заходу в інтерактивному форматі визначено сутнісні ознаки феномену  насильства,   види насильства та фактори, що сприяють його проявам. Розглянуто причини, прояви та наслідки дій по відношенню до людини, що спричинять травмування, порушення психічного та  фізичного здоров’я, наносять шкоду честі та гідності людини, призводять до емоційної невпевненості та нездатності захистити себе в несприятливих та травмуючих обставинах. Особливу увагу було приділено проблемі розпізнавання  проявів і жертв насильства серед учасників освітнього процесу, що протікає в дистанційному форматі, та шляхам протидії насильницьким проявам та їх запобіганню.  

 Щотижнева нарада працівників КУ "ЦПРПП"
ппппп.png
Фото.png

 Працівниками КУ «ЦПРПП» у ході щотижневої наради, що відбулася в режимі онлайн 24.10.2022 року, обговорено питання підготовки до проведення  обласних заходів:  круглого столу «Громадянська відповідальність як запорука розвитку громадянського суспільства»  та Всеукраїнської науково-практичної конференції «Системи управління освітою під час воєнного стану та перспективи оновлення освіти в повоєнну добу», спрямованої на сприяння інноваційному розвитку системи освіти в умовах децентралізації та реформування освітньої галузі під час воєнного стану й у повоєнну добу  та популяризацію й вдосконалення сучасних практик післядипломної педагогічної освіти області. Визначено необхідність розробки методичних рекомендацій щодо проведення відкритого уроку у дистанційному форматі  вчителем, що підлягає атестації, та  окреслено напрямки консультативної допомоги педпрацівникам з питань національно-патріотичного виховання.  Обговорено  заходи щодо залучення педагогів до участі у  Всеукраїнському конкурсі «Учитель року-2023», який  відбудеться у таких номінаціях: «Захист України», «Основи здоровʼя», «Початкова освіта» й «Фізична культура».

 Підготовка до проведення ІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад  із навчальних предметів
nNrrQVYl.jfif

Працівники відділу освіти, КУ «ЦПРПП» та керівники міських предметних методичних комісій 21.10.2022 року взяли участь у  інструктивно-методичному web-семінарі «Всеукраїнські учнівські олімпіади. ІІ етап», проведеному відділом організаційно-методичного супроводу розвитку обдарованості Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти. У ході заходу розглянуто  психологічні аспекти підготовки учасників освітнього процесу до участі в олімпіадах, надано рекомендації щодо роботи з обдарованими учнями, висвітлено особливості проведення II етапу  Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів у 2022/2023 навчальному році, обговорено організаційно-методичні аспекти олімпіадного процесу, зокрема умови застосування платформ, сервісів та програмного забезпечення, що дозволить мінімізувати ризики для учасників, створити умови для успішного опрацювання завдань учнями та дотриматися принципів академічної доброчесності. 

 Проведено перше заняття в Школі професійної майстерності фахівців психологічної служби
кп.png

Відбулося онлайн-засідання Школи професійної майстерності фахівців психологічної служби «Збереження психічного здоров’я учасників освітнього процесу під час війни».

 Перше заняття для слухачів Школи з проблеми виникнення стресу та психологічної травми у дітей різного віку  проведено  21.10.2022 року психологом КУ «ЦПРПП» за участі практичних психологів ЗДО № 4, ЗОШ № 4 та соціального педагога ЗОШ № 4. Учасниками  заходу обговорено специфіку стресу та психологічної травми, визначено  їх фази та причини виникнення. Детально розглянуто особливості переживання стресових подій дітьми різного віку та способи надання допомоги  тим, хто перебуває під впливом травмуючих обставин. Виконано практичні вправи для надання відчуття опори, заземлення та оновлення власних внутрішніх ресурсів.

 Опубліковано матеріали науково-практичної конференції  "Освіта Донеччини: історія, сьогодення та майбутнє"
Без имени.png

За результатами науково-практичної конференції з міжнародною участю «Освіта Донеччини: історія, сьогодення та майбутнє» на сайті «ЄВРОПЕЙСЬКА НАУКОВА ПЛАТФОРМА» опубліковано збірник матеріалів:https://publishing.logos-science.com/index.php/books/article/view/269

Збірнику присвоєно та активовано DOI https://doi.org/10.36074/d-oblippo.conference-2022.

У збірнику матеріалів конференції, проведеної з метою популяризації та вдосконалення сучасних практик післядипломної педагогічної освіти області, інноваційного розвитку системи освіти регіону в умовах децентралізації та реформування освітньої галузі, забезпечення якісного рівня надання освітніх послуг та з нагоди 90-ї річниці заснування Донецької області, опубліковано тези  доповідей начальниці Відділу освіти Мирноградської міської ради  Лійки Н.М., консультантів КУ «ЦПРПП» Талькової Є.Ю, Сидорової О.В. та директора ЗОШ№5 імені Валерія Доценка Черкашиної О.С. з актуальних питань  розбудови системи державно-громадського управління освітою, психологічного супроводу різних категорій населення в умовах воєнного часу та  ефективного менеджменту в освіті для становлення педагога-новатора НУШ.

Матеріали конференції  будуть корисними для представників наукової й освітянської спільноти.

 Нарада з питань підвищення кваліфікації педагогічних працівників  у 2023 році
1 фото.jpg

 У ході онлайн-наради заступників директорів шкіл з НВР, вихователів-методистів ДНЗ, методистів БТДЮ, МРЦ, ІРЦ, яка відбулася 17.10.2022р., директором КУ «ЦПРПП» та консультантами  підведено підсумки  підвищення кваліфікації  педагогічних працівників у 2022 році й ознайомлено з «Дайджестом підвищення кваліфікації методичних, керівних і педагогічних  кадрів на 2023рік» та з організаційними й практичними  аспектами  формування замовлення на підвищення кваліфікації у 2023 році. Розглянуто актуальні  питання дистанційного навчання, інформаційного наповнення сайтів освітніх установ та шляхи реалізації Концепції національно-патріотичного виховання в системі освіти України на 2022-2025 роки.  

 Навички психологічного відновлення 
2 (1).png

Психологом КУ «ЦПРПП» Євгенією Тальковою 13.10.2022р.  було проведено перший тренінг для практичних психологів та соціальних педагогів із циклу «Навички психологічного відновлення», спрямований на прискорення відновлення та підвищення  самоефективності на основі використання кількох ключових наборів навичок, що  виявилися найбільш корисними у різних посттравматичних ситуаціях. На першому занятті учасники опрацювали різні способи подолання стресу та негативних переживань. Ознайомились із плануванням позитивної діяльності, яка допоможе  у відновленні  нормального способу життя та  покращенні настрою в ситуаціях, коли   психотравмуючі події  переривають нормальну буденність і ту діяльність, яка дає людині почуття сенсу, контролю та задоволення.

 Щотижнева нарада працівників КУ "ЦПРПП"
фото.jpg

У ході щотижневої наради  працівників  КУ «ЦПРПП» Мирноградської міської ради, що відбулася 12.10.2022 року, обговорено  актуальні питання організації та здійснення освітнього процесу в закладах освіти  в  умовах дистанційного навчання, своєчасності та якості висвітлення  інформації про  умови, форми, сервіси й платформи дистанційного навчання та перебіг освітнього процесу,  що ґрунтується на використанні й поєднанні специфічних освітніх технологій та технічних засобів зв’язку, на сайтах освітніх установ.  Визначено шляхи надання консультативної допомоги та здійснення інформаційної підтримки суб’єктів дистанційного  навчання.

Директор центру Ольга Молчанова повідомила про зміни в нормативно- правовій базі з питань національно-патріотичного виховання й затвердження Заходів  щодо реалізації Концепції національно-патріотичного виховання в системі освіти України до 2025 року, інформувала про проведення VIII обласної конференції  з окресленої проблеми та  запросила до участі в обласній Конференції «Децентралізація в освіті» за напрямком антикризового менеджменту.

У центрі уваги учасників наради перебували питання запровадження педагогічної інтернатури, надання консультативної допомоги та підтримки наставникам та  інтернам  щодо реалізації ключових заходів інтернатури та залучення учасників процесу до партнерської взаємодії з науковими та науково-педагогічними  працівниками, участі в професійних спільнотах педагогічних працівників.

 Онлайн-зустріч "Коло підтримки"
1 (1).png

Практичні психологи та соціальні педагоги  закладів освіти міста 28.09.2022р. долучилися до онлайн-зустрічі «Коло підтримки». Учасники заходу познайомились із методикою «Дерево життя», згадали історію свого роду, свої особливі вміння й здібності, поділилися надіями та мріями, проаналізували їх  виникнення та  розвиток. Визначилися з тим, чим збагачує та обдаровує нас у житті зустріч з іншою людиною (любов’ю, теплом  та ласкою, умінням бути терплячими, наполегливими, з честю зустрічати поразки та переживати важкі часи), дослідили вплив життєвого досвіду на формування особистості. Фахівці поглибили знання щодо методів ведення онлайн- консультації, у процесі якої людина згадує про найважливіше в житті, про свої особливі вміння, які допомагають справлятися зі складними життєвими ситуаціями.

 Заняття в майстерні креативних рішень "STEM-освітній пазл НУШ"
Безымянный.png
Безымянный 2.png

Учителі закладів освіти, які розпочали у поточному навчальному році роботу за новим Державним стандартом базової середньої освіти, 27.09.2022 р.   у форматі онлайн-майстерні креативних рішень  долучилися до обговорення специфіки впровадження елементів STEM-освіти  та застосування проєктних технологічних підходів до навчання учнів 5 -их класів НУШ.  У межах заходу, що відбувся у відповідності до річного плану роботи КУ «ЦПРПП», консультантами  Оксаною Сидоровою та Світланою Лютіковою обґрунтовано доцільність застосування проєктних технологій, що ґрунтуються на  інтеграції навчального змісту, реалізації діяльнісного підходу, упровадженні дослідницьких та пошукових методів та залученні особистісного досвіду учнів, як інструменту забезпечення компетенізації освіти та формування цілісного світогляду  сучасної молоді.  Організаторами заходу презентовано проєктні ідеї колег, пропоновано орієнтовну структуру опису  проєктного процесу, наголошено на необхідності здійснення синхронізації змісту навчальних предметів та формуванні команди  педагогів-консультантів для забезпечення ефективності реалізації STEM-проєктних рішень, рекомендовано до застування сервіси щодо забезпечення групової взаємодії та зворотного зв’язку учасників проєктного процесу, що протікає  в дистанційному форматі.

Учасниками заходу відзначено актуальність та практичну значущість розглянутих питань, визначено переваги та проблемні аспекти  практичного застосування  проєктних технологій.

 Щотижнева нарада директорів  ЦПРПП
 Участь у ІІІ сесії "День директора в ІППО. 5 клас НУШ у практиці керівника школи

 .

Директори та заступники директорів шкіл з НВР закладів освіти міста 22.09.2022 року взяли участь у роботі ІІІ сесії «Дня директора в ІППО. 5 клас НУШ у практиці керівника школи» Під час вебінару розглянуто деякі аспекти юридичного супроводу діяльності закладу освіти в умовах воєнного стану, специфіку оцінювання у 5 класі, критерії та шкали, види контролю, особливості заповнення свідоцтва досягнень. Обговорено напрями та перспективи професійної орієнтації в 5-6 класах НУШ, проблему соціального підприємництва в ЗЗСО та актуальні питання національно-патріотичного виховання молоді.

Учасники заходу отримали корисну інформацію та пропозиції щодо участі в управлінських практикумах, ознайомилися з можливостями короткотермінового підвищення кваліфікації з метою заглиблення в певні теми.

День.jpg

Директор КУ «ЦПРПП» Ольга Молчанова 23.09.2022р. взяла участь у щотижневій нараді директорів  центрів професійного розвитку педагогічних працівників, проведеній з метою підтримки діяльності ЦПРПП області в умовах воєнного стану. Учасників заходу ознайомлено з особливостями  проведення та організації Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2023» та з новинами в освітянській сфері щодо  розподілу обсягу освітньої субвенції на 2023 рік та специфіки  обробки державних електронних інформаційних ресурсів та персональних даних у сфері освіти в рамках єдиного інтегрованого середовища на основі  застосування програмно-апаратного комплексу «Автоматизований інформаційний комплекс освітнього менеджменту» (ПАК «АІКОМ») Зазначено, що  застосування ПАК «АІКОМ»   дасть змогу суттєво підвищити достовірність освітньої статистичної та адміністративної інформації, покращити на цій основі якість управлінських рішень та забезпечить передумови для відмови від паперових документів в рамках загальної дебюрократизації. Директорів  центрів професійного розвитку інформовано про участь  України в основному етапі міжнародного дослідження якості освіти PISA-2022,  про серію  безоплатних вебінарів для українських учителів щодо використання цифрової платформи «Всеукраїнська школа онлайн» та висвітлено питання  організації підвищення кваліфікації.

Учасники заходу отримали корисну інформацію та консультативну допомогу.

CW9ZvJLl.jpg
A1UJgVcl.jpg
 Супервізійна та інтервізійна підтримка психологів та педагогів в умовах воєнних дій

Психолог КУ «ЦПРПП» Євгенія Талькова 13.09.2022 взяла участь у обласній супервізійній зустрічі  «Супервізійна та інтервізійна підтримка психологів та педагогів в умовах воєнних дій» для педагогічних працівників та психологів закладів дошкільної та загальної середньої освіти.

Учасники зустрічі ознайомились з теоретичними та практичними аспектами використання  дієвої техніки відновлення для допомоги собі, колегам і дітям, які пережили важку травматичну ситуацію. Поглибили знання щодо методів ведення онлайн-консультації, у  процесі якої людина згадає про найважливіше в житті, про свої особливі вміння, які допомагають справлятися зі складними життєвими ситуаціями, відчує спільність зі своєю культурою, традиціями, історією родини.

область 1.png
 Секційне засідання ПМК учителів перших класів
1 кл 2.png
1 кл.png

 На секційному засіданні, яке відбулося 06.09.2022 у режимі онлайн, учителі перших класів обговорювали досягнення та виклики  за результатами впровадження  реформи загальної середньої освіти  відповідно до Концепції «Нова  українська школа». Було наголошено на пріоритетності  якісної організації освітнього процесу в умовах очно-дистанційної та змішаної форм навчання, необхідності підвищення результатів навчання  засобами компетентнісно орієнтованого навчання на засадах індивідуального та диференційованого підходів та досягнення партнерської взаємодії учасників освітнього процесу. Особливу увагу  було приділено проблемі орієнтації освітнього процесу на усвідомлення молодшими школярами не лише знань, а й способів діяльності як передумові успішності учнів щодо задоволення індивідуальних чи соціальних потреб, виконання визначених завдань. Обговорено технологічні аспекти формувального оцінювання та реалізації інтегрованого підходу  до  навчання.

 Нарада фахівців психологічної служби
IMG-d97dc81e36d11063e5149adc2a855d51-V.jpg

 Психологом КУ «ЦПРПП» Євгенію Тальковою 06.09.2022 проведено інструктивно–методичну нараду «Організація професійної діяльності працівників психологічної служби під час дистанційної роботи  в умовах воєнного стану» для практичних психологів та соціальних педагогів міста. У ході онлайн-заходу було   проаналізовано роботу психологічної служби міста за 2021 – 2022 н.р., визначено основні напрямки роботи фахівців психологічної служби, надано рекомендації щодо ведення типової документації  та  складання річного плану роботи на 2022 – 2023 н.р. в умовах дистанційної роботи. Вирішено питання щодо  керівництва роботою міських  предметних методичних комісій дошкільних психологів та психологів  закладів освіти. Обговорено шляхи вирішення проблемних питань розвитку психологічної служби міста.

 Участь у роботі регіональної науково-практичної конференції
J3UyTBBl.jpg

Працівники КУ«ЦПРПП» взяли участь у роботі регіональної науково-практичної конференції з міжнародною участю «Освіта Донеччини: історія, сьогодення та майбутнє», яка відбулася 06 вересня 2022 року в змішаному форматі на базі Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти. Захід, проведений  з нагоди 90-ї річниці заснування Донецької області, консолідував зусилля науковців, практиків, державних і громадських діячів щодо визначення здобутків і перспектив розвитку освіти регіону.  У цілому до роботи в різних форматах долучилося близько 1100 учасників і учасниць: науково-педагогічні, педагогічні працівники, представники всіх ланок освіти та громадськості.

 Участь у семінарі-тренінгу 
тренинг (1).png
сертификат.png

Головне питання воєнного сьогодення – гідна  відповідь  на виклики, які формує сучасність у нашому особистому та професійному житті. Усі люди різні але кожен українець вкладає свою частку в загальну перемогу. Хтось боронить нашу землю зі зброєю в руках, хтось всіма силами допомагає іншим, а освітяни нашого міста намагаються отримати нові знання для допомоги своїм учням.

Психолог КУ «ЦПРПП» Євгенія Талькова взяла участь у семінарі-тренінгу «Навички психологічного відновлення», який був організований ГО «Підтримка психічного здоров’я» у рамках проєкту "Психічне здоров'я для України" за підтримки Посольства Швейцарії в Україні. Отримані знання спрямовані на допомогу у відновленні почуття контролю та  впевненості в собі  та можуть бути використані  у  роботі з різними категоріями населення, навіть у польових умовах.  Програма розроблена фахівцями США на основі світового досвіду роботи з людьми, що постраждали від війни та інших катастроф. Структурована форма роботи з навчання навичкам є доказово підтвердженою та рекомендованою для застосування спеціалістами допоміжних професій

 Засідання міських предметних методичних комісій
изображение_viber_2022-08-31_08-31-20-587.jpg

 У межах секційних засідань предметних методичних комісій, що відбулися 30.08.2022 року, педагогічні працівники закладів освіти міста проаналізували роботу в минулому навчальному році, визначилися з орієнтирами щодо трансформації освітнього процесу та становлення нової філософії та культури оцінювання навчальних досягнень учнів в умовах впровадження нового Державного стандарту базової середньої освіти. Обговорили методичні рекомендації МОНУ з організації освітнього процесу та викладання навчальних предметів у закладах загальної середньої освіти, питання подальшої диджиталізації та інтеграції нових підходів у навчанні, впровадження проєктних технологічних підходів та моделювання освітнього процесу в контекстному полі НУШ.

 Управлінсько-педагогічний апгрейд  "Державний стандарт базової середньої освіти: практичні аспекти впровадження"
Апрейд.png
29.09.0.png

 Заступники директорів шкіл з НВР та керівники міських  предметних комісій 29.08.2022  взяли участь в управлінсько-педагогічному апгрейді  «Державний стандарт базової  середньої освіти: практичні аспекти впровадження», проведеному з метою визначення пріоритетних напрямків реалізації Концепції  Нової української школи в умовах освітянського сьогодення, розгляду практичних  аспектів упровадження нових Державних стандартів освіти й організації освітнього процесу в 5 класах НУШ, обговорення методичних рекомендацій  щодо викладання навчальних предметів у закладах загальної середньої освіти у 2022/2023 навчальному році.  У межах заходу  директором КУ «ЦПРПП»  Ольгою Молчановою та консультантами презентовано роботу Центру з інформаційної підтримки педагогічних працівників щодо роботи за новим Державним стандартом базової середньої освіти та забезпечення консультативного, тьюторського й фасилітаційного супроводу педагогів у межах роботи Школи технологічної майстерності  «Навички педагога XXI ст.», креатив-студії «Реалізація НЗЛ у процесі викладання  базових дисциплін», відпрацювання тематичних модулів з формувального оцінювання та впровадження STEM-освіти. Обговорено питання підвищення кваліфікації вчителів та педагогічної інтернатури.  Розглянуто структуру й технологічні аспекти сучасного уроку в контекстному полі НУШ та  визначено компетентнісний  потенціал проєктних технологій. Представлено матеріали інформаційно-методичного репозитарію й віртуальної майстерні  з проблемних питань організації роботи за новим Державним стандартом базової освіти  та  проєктні напрацювання освітян міста.

 Директори та заступники директорів закладів освіти міста 25.08.2022 р. взяли участь у роботі ІІІ сесії «Дня директора в ІППО. 5 клас НУШ у практиці керівника школи». У ході сесійного вебінару фахівцями відділу менеджменту загальної середньої освіти та викладачами кафедри управління та адміністрування ДонОблІППО розкрито напрями та перспективи професійної орієнтації в 5-6-х класах НУШ, опрацьовано питання педагогічної інтернатури та розглянуто ключові аспекти оцінювання у 5 -му класі НУШ, види контролю, критерії та шкали, особливості заповнення свідоцтва досягнень за результатами оцінювання. Обговорено перспективи та шляхи розвитку соціального шкільного підприємництва. Учасники заходу отримали консультативну допомогу та можливість підвищення кваліфікації та участі в управлінських практикумах.

 День директора в ІППО
6.jpg
 Робота Когресу триває
4.jpg
5.jpg

 Протягом 24.08.2022р. та 25.08.2022р. працівники КУ «ЦПРПП» та педагогічні працівники закладів освіти міста брали участь у заходах VІІІ Конгресу освітян «Нова українська школа на Донеччині: п’ята сходинка, інновації та безпека в умовах воєнного стану». Особливу увагу у ході пленарного та секційних засідань приділено різним формам здобуття освіти, за якими можуть навчатися учні, зокрема й ті, що знаходяться за кордоном, анонсовано збільшення закладів освіти, які надаватимуть освітні онлайн-послуги дітям, які знаходяться на тимчасово окупованих територіях, наголошено на необхідності надання якісних освітніх послуг для дітей з ООП. У межах роботи Конгресу активно обговорювалися виклики та тенденції розвитку шкільної освіти, питання нової філософії та культури оцінювання навчальних досягнень учнів у контексті впровадження нового Державного стандарту базової середньої освіти, проблемні аспекти наскрізної інтеграції та цифровізації освіти, формування медіаграмотності учасників освітнього процесу, підвищення кваліфікації освітян та забезпечення якісного психологічного супроводу освітнього процесу в умовах воєнного стану

 Участь у роботі VIII Конгресу освітян Донеччини" Нова українська школа на Донеччині: п’ята сходинка, інновації та безпека в умовах воєнного стану" 
Молчанова.jpg
2.jpg
1.jpg

Працівники КУ «ЦПРПП» та керівники закладів освіти міста 23 серпня 2022 року долучилися до роботи VІІІ Конгресу освітян Донеччини «Нова українська школа на Донеччині: п’ята сходинка, інновації та безпека в умовах воєнного стану», спрямованого на обговорення викликів воєнного стану для закладів освіти та формування єдиних підходів до забезпечення безпеки всіх учасників освітнього процесу, на підготовку до впровадження реформи НУШ на рівні базової середньої освіти та пошук шляхів трансформації освітнього процесу в умовах воєнного стану та розбудови дистанційного навчання.

         У ході роботи секцій директорів ЦПРПП та керівників ЗЗСО, керівників та педагогів закладів дошкільної освіти конструктивно обговорено  питання планування, координації дій і перспектив роботи ЦПРПП Донецької області в умовах воєнного стану та ролі Центрів у  впровадженні Державного стандарту базової загальної середньої освіти у 2022/2023 н. р. та підтримці  закладів освіти з питань  організації освітнього процесу у 5 класі НУШ. Розглянуто питання щодо переоформлення установчих документів ЗЗСО, укладання освітньої програми, організації безпечного освітнього середовища, педагогічної інтернатури, нової ролі директорів ЗЗСО у контексті впровадження Концепції НУШ на рівні базової середньої освіти, євроінтеграційної спрямованості освіти та змін у законодавстві про працю з огляду на воєнний стан у країні.  Обговорено  ключові питання реалізації положень Базового компонента дошкільної освіти  у нових умовах та дидактичного забезпечення освіти дітей. Представлено каталог нормативних документів до початку навчального року та презентовано дорожню карту змін у 5 класі НУШ, що є напрацюванням педагогів, працівників ЦПРПП Донецької області та творчої групи ДонОблІППО. Представлено здобутки та кращі практики Нової української школи регіону.

         Директором КУ «ЦПРПП» Ольгою Молчановою у межах роботи секції директорів «ЦПРПП» представлено теоретико-практичні аспекти впровадження проєктних технологій в освітній процес НУШ та  презентовано проєктні напрацювання  педагогічних працівників закладів освіти міста. 

         Конгрес  продовжить роботу у форматі вебінарів за секціями.

 Тренінг " протидія торгівлі людьми у воєнний час"
IMG-966113dfd37b58dcab66b8f46605f6ef-V.jpg

Психологічна  спільнота Мирноградської ТГ 30.06.2022 долучилася до проведеного кафедрою педагогіки і психології Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти сумісно з правозахисною ГО «Ла Страда Україна» онлайн-тренінгу «Протидія торгівлі людьми у воєнний час».

         Актуальність проведеного заходу зумовлена  збільшенням  від початку воєнного стану в Україні потоку біженців у західні країни як категорії людей, які опинилися в екстреній  ситуації, що  створює передумови для активізації протиправних дій  в цілях комерційної сексуальної експлуатації або примусової праці.

Учасники  тренінгу отримали рекомендації щодо  убезпечення себе від потрапляння в ситуацію торгівлі людьми та  інформаційні матеріали, контакти правозахисних організацій та гарячих ліній, де можна отримати допомогу, та роздаткові матеріали.

5 клас НУШ у практиці керівника школи 
Фото1.png
Фото-2.png

Керівники закладів освіти міста та заступники директорів шкіл з НВР  16.06.2022 взяли участь у роботі постійно діючого вебінару «5 клас НУШ у практиці керівника школи», що відбувся у межах проведення Дня директора в Донецькому обласному інституті післядипломної педагогічної освіти.  Другий цикл вебінарів, організованих  відділом менеджменту загальної середньої освіти з метою удосконалення професійної компетентності управлінців щодо менеджменту освітніх процесів у контекстному полі НУШ,  було присвячено  проблемам впровадження діяльнісного підходу до навчання,  використання форм та методів роботи, спрямованих  на розвиток ключових компетентностей і наскрізних умінь особистості та  застосування теоретичних знань на практиці. Було представлено електронні інструменти для  дистанційного й очного форматів роботи, здійснення інтерактивного навчання й формувального оцінювання,  створення навчального відео та сучасного мультимедійного контенту. Розглянуто практичні аспекти процедури  самооцінювання закладу освіти в межах розбудови внутрішньої системи якості освіти.

 Учасниками заходу отримано ґрунтовну консультативну допомогу з питань впровадження нового Державного стандарту базової  середньої освіти, реалізації  нових підходів до розбудови  освітнього простору НУШ та  пропозиції щодо  можливості підвищення кваліфікації  у відповідності до професійних а особистісних запитів.

 Щотижнева нарада директорів ЦПРПП
Фото.jpg

Директор КУ «ЦПРПП» Ольга Молчанова 10.06.2022 взяла участь у   щотижневій нараді директорів ЦПРПП. Учасники заходу, спрямованого на підтримку діяльності Центрів  в умовах воєнного стану, отримали інформацію про продовження роботи ІІ сесії циклу заходів для директорів та заступників директорів ЗЗСО «Четвер – день директора в ІППО. 5 клас НУШ у практиці керівника школи», які заплановано на червень, та ознайомилися з новими наскрізними підходами  до професійного орієнтування  та  побудови профорієнтаційної роботи в  Новій українській школі.

Надана інформаційно-консультативна підтримка з актуальних питань формування готовності освітян до впровадження нового Державного стандарту базової  освіти в 5 класах НУШ та здійснення професійної орієнтації на різних рівнях освіти  сприятиме удосконаленню діяльності Центрів та успішності  виконання  визначених завдань.

  Казкотерапія як інструмент  дистанційної освіти 
20220608_095705_mfnr.jpg

 На базі КУ «ЦПРПП» 08.06.2022 р. відбулося засідання творчої групи «Казкотерапія як інструмент дистанційної освіти в роботі практичних психологів ЗДО». Учасники групи мали змогу поринути в світ дитинства, поділитися власними враженнями від казок та прослідкувати їх зміну з плином часу. Фахівці визначили основні напрямки та цілі використання казки, обмінялися  досвідом щодо їх використання в практичній діяльності, поміркували над ефективністю застосування даного напрямку роботи в дистанційному навчанні дошкільнят та ініціювали створення серії відеоматеріалів «Веселкові казки» для подальшого їх застосування в практичній діяльності психологів ЗДО.

 Психологія міжгрупової взаємодії 
IMG-5eb6a8f087e91cc35d50805bc7a8f649-V.jpg
IMG-a97357bf1169fbbbb19f42e9b8e250c4-V.jpg

Педагогічні працівники та практичні психологи  закладів освіти міста 01.06.2022 взяли участь у тренінгу «Психологія міжгрупової взаємодії (у історичному та територіальному вимірах) як алгоритм психосоціальної підтримки населення в умовах війни», проведеному Плеткою О.Т., кандидатом психологічних наук, старшим науковим співробітником лабораторії психології малих груп та міжгрупових відносин Інституту соціальної та політичної психології НАПН України. Учасниками тренінгового процесу опрацьовано теоретико-практичні аспекти кризової інтервенції та  психологічної стабілізації  в екстрених умовах.

  Проведений захід  сприяв підвищенню стресостійкості викладачів закладів освіти в умовах війни, удосконаленню   навичок надання першої психологічної допомоги та  самодопомоги, ефективного застосування конструктивних стратегій міжгрупової взаємодії з огляду на  її територіальний прояв. Практичні психологи закладів освіти отримали практичні навички роботи з дітьми та юнацтвом в умовах війни та  ознайомилися з моделями кризової інтервенції.

Зворотній зв’язок від учасників майстер-класів  підтвердив необхідність таких заходів та важливість психоедукаційних процесів з профілактики наслідків  воєнного психологічного травмування.

I.jpg
 Інформаційно-методична підтримка ЦПРПП в умовах воєнного стану 

Директор  КУ «ЦПРПП» Ольга Молчанова 27.05.2022 взяла участь у черговій нараді директорів центрів професійного розвитку педагогічних працівників. Учасників щотижневого  інформаційного заходу, спрямованого на підтримку діяльності ЦПРПП області в умовах воєнного стану, ознайомлено з новим  освітнім ресурсом про українську систему освіти  для міжнародної освітянської спільноти ( emergency.mon.gov.ua ) та платформою про навчання під час війни (osvitanow.org.), створеною «Освіторією» у партнерстві з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) за підтримки МОНУ. Повідомлено про організацію роботи  креативного онлайн-табора для школярів «Сreative camp: ми з України!» та ознайомлено зі змінами алгоритму дій закладів загальної середньої освіти щодо вибору підручників. Учасниками заходу отримано консультативну допомогу з питань викладання предметів  в умовах воєнного часу, реалізації моделей дистанційного навчання та оптимізації роботи з інформаційними потоками на основі використання менеджера інтернет-закладок.

 Супервізійна онлайн-зустріч  працівників психологічної служби 
2 (1).jpg
2 (2).jpg

 У надзвичайних умовах національного сьогодення кожен заклад освіти, що працює з використанням технологій дистанційного навчання, стає осередком надання не лише знань, а й психологічної підтримки учасників освітнього процесу. Сформований досвід створення комфортного та  безпечного середовища  та проблемні аспекти роботи психологічної служби  представлено та обговорено під час супервізійної онлайн-зустрічі «Виклики дистанційної роботи з дітьми та освітянами міста в умовах війни», що відбулася 17.05.2022року. Учасниками заходу розглянуто  шляхи забезпечення  психологічної стійкості учасників освітнього процесу, які страждають від воєнної агресії, проблеми домашнього насильства, булінгу й дискримінації дітей, які виїхали до інших регіонів/країн, психологічні аспекти  підготовки учнів 11-их класів до проходження національного  мультипредметного тесту та  здійснення професійного вибору. Забезпечено оптимальні умови обміну  досвідом  та задоволення професійних запитів працівників психологічної служби міста.   

 З Днем вишиванки!
Фото 2.png

У Міжнародний день вишиванки  КУ «ЦПРПП» приєднується до Всеукраїнського онлайн-флешмобу «Вишиванка - оберіг українського народу» та патріотичної акції «Донеччина вишивана».

Щиро вітаємо всіх українців зі святом, що гаптує наші долі добром, світлом, любов’ю до рідної землі та гордістю за  причетність до прекрасного й мужнього народу, до його славетного минулого та героїчного й величного сьогодення. Нехай вишиті сакральні узори-письмена наших національних оберегів пробуджують високі патріотичні почуття, сприяють зміцненню української ідентичності, надихають на звершення й перемоги в ім’я миру, незалежності  України та її європейського майбуття

 Перша сесія Дня директора в ІППО
aJPCWeM.jpg
ZFeVaIF.jpg

Директори та заступники директорів з НВР закладів освіти міста, працівники КУ «ЦПРПП» 12.05.2022 взяли участь у  першій сесії Дня директора в ІППО для директорів та заступників директорів закладів загальної середньої освіти Дружківської, Мирноградської, Бахмутської, Іллінівської та Селидівської територіальних громад. У межах заходу, що об’єднав  майже 100 освітян, розглянуто особливості фінської системи освіти та ключові питання забезпечення  фінансової автономії закладів освіти.  Анонсовано реєстрацію на підвищення кваліфікації «Нова українська школа: перехід на наступний рівень» для педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти, які з 2022/2023 навчального року викладатимуть у 5 класах Нової української школи. У центрі уваги учасників сесії перебували управлінські аспекти   імплементації Типової освітньої програми для 5-9 класів Нової української школи та впровадження системи формувального оцінювання  як засобу забезпечення діагностичного зворотного зв’язку між учнем і вчителем та відстеження прогресу в навчанні.

Директори та заступники директорів ЗЗСО отримали кваліфіковану підтримку щодо нагальних питань організації освітнього процесу.

 Ресурсна зустріч педагогічних працівників  "Я і мої відчуття" 
IMG-8ed1d284661fa83f1f783b79da4ead46-V.jpg

 У  реаліях українського сьогодення кожна людина перебуває у стані  стресу  та відчуває негативні емоції. Але разом з тим навчається жити зі стресом та адаптуватися до нього, спираючись на власні ресурси, які забезпечують  психічне благополуччя та стабільність, допомагають критично оцінювати та аналізувати навколишню ситуацію.  З метою стабілізації внутрішнього стану, подолання негативних переживань та активізації власних ресурсів у межах ресурсної зустрічі педагогічних працівників «Я і мої відчуття», ініційованої психологом  КУ «ЦПРПП» Євгенією Тальковою, 06.05.2022 було проведено майстер-клас з нейрографіки. Практичний психолог ЗДО № 3 «Сонечко» Дар’я Абрамова продемонструвала присутнім ефективний спосіб усунення негативних програм та руйнівних емоцій: страху, образи, гніву тощо. Кожен учасник ресурсної зустрічі зміг попрацювати з власними емоціями, почуттями та знизити рівень внутрішньої напруги.

Фотка.jpg
Інформаційно-консалтингова підтримка ЦПРПП в умовах воєнного стану

 Директор КУ«ЦПРПП» Ольга Молчанова 06.05.2022 взяла участь у щотижневій   нараді директорів ЦПРПП, яка відбулася згідно з планом роботи Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти. Директорам надано інформацію щодо організації роботи курсів підвищення кваліфікації та анонсовано можливість підвищення кваліфікації за програмою НУШ для педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти, які з 2022/2023 навчального року викладатимуть у 5 класах Нової української школи. Учасники наради отримали  ґрунтовну  інформаційну та  консультативну  підтримку  та відповіді на поставлені питання  від фахівців Донецького ОблІППО.

 Щотижнева нарада директорів ЦПРПП
IMG-36f5d4eb1af93ac96317927f8b1b0429-V.jpg

Директор КУ «ЦПРПП» Ольга  Молчанова 29.04.2022 взяла участь у щотижневій онлайн-нараді для директорів ЦПРПП, метою якої  є підтримка діяльності ЦПРПП області в умовах воєнного стану. У ході наради учасники отримали відповіді на актуальні питання щодо діяльності Центрів та рекомендації з використання цифрових інструментів забезпечення командної взаємодії та ефективного застосування онлайн-ресурсів в роботі педагогічних працівників за умов віддаленого контакту

 Директорам ЦПРПП було презентовано можливості  програмного забезпечення mozaBook щодо  організації  та здійснення дистанційного навчання. Наголошено на розширенні  можливостей Vodafone  з надання на базі послуги Online PASS сервісів відеоконференцій MS Teams, Zoom, Skype, Hangouts, Google Meet  та месенджерів Viber, Telegram, WhatsApp, Google Classroom, що не тарифікуються.

Старшим викладачем кафедри управління та адміністрування Павлом Правдивцевим  представлено сучасні можливості сервісу Google Chat  та інтеграційний підхід сервісів Google Форми, Google Таблиця та Google Контакти для автоматизації збору контактної інформації.

Керівники ЦПРПП області отримали корисну інформацію для використання у своїй професійній роботі

Ресурсна зустріч  педпрацівників   закладів освіти  міста   
20220329_090753.jpg

 Самопоміч в умовах воєнного стану та  масової соціальної напруженості - це управління своїм психоемоційним станом, що досягається шляхом впливу людини на  себе за допомогою слів, образів, заземлення, управління м’язовим тонусом і диханням. Практичні поради педпрацівникам закладів освіти міста щодо саморегуляції емоційного стану, зняття  нервово- психічної напруги й подолання панічної атаки та  нормалізації життя в умовах стресу й паніки, викликаних воєнним станом,  надано  психологом КУ «ЦПРПП»  Євгенією Тальковою під час ресурсної зустрічі, що відбулася 29.03.2022.  Засвоєні учасниками дихальні вправи, техніки ефективного м’язового розслаблення, простукування позитивних точок, способи візуалізації сприятимуть зниженню перенапруження, відновленню сил, встановленню контролю над емоціями та підсиленню мобілізаційних ресурсів організму.

Працівники КУ «ЦПРПП» 25.03.2022  взяли участь у  онлайн-нараді   керівників закладів загальної середньої освіти Донецької області "Про деякі питання щодо завершення навчального року», у ході якої методисткою відділу менеджменту та моніторингу освіти Донецького обл.ІППО  Ганною Щербиніною окреслено ключові аспекти атестації педагогічних працівників під час воєнного стану, нові нормативно-правові акти щодо умов праці педагогічних та науково-педагогічних працівників, які вимушені були виїхати за межі України, державні гарантії в умовах воєнного стану та надано попередню інформацію щодо складання ДПА і ЗНО.

Учасників заходу інформовано про  надання ДНУ "Інститут модернізації змісту освіти"  доступу до навчально-методичного путівника НУШ (5 клас), що містить  електронні версії нових підручників, відеороз'яснення  авторів  та презентації модельних навчальних програм для 5 класів Нової української школи  (https://imzo.gov.ua/osvita/nush/navchal-no-metodychne-zabezpechennia-5-9-kl-nush/) та про підготовку Міністерством освіти і науки України методичних рекомендацій щодо  завершення 2021/2022 навчального року з роз'ясненнями процедури видачі свідоцтв про базову й повну загальну середню освіту випускникам 9-х та 11-х класів та порядку урегулювання отримання документів тимчасово внутрішньо переміщеними здобувачами та тими, які виїхали за межі України.

 Онлайн-нарада керівників закладів загальної
середньої  освіти  Донецької області 
11.tif
12.tif
 Ресурсні практикуми для працівників відділу освіти 
IMG_20220323_103841.jpg
IMG_20220323_112257.jpg

За умов, коли  надзвичайні ситуації  стали  доволі травматичною  частиною нашого повсякденного життя, виникає потреба  пошуку та застосування ресурсу та можливостей, які допомагають впоратися з життєвими проблемами.

 На ознайомлення з алгоритмом дій при сигналі «Повітряна тривога» та опанування техніками збереження психічного здоров’я та саморегуляції в стресовій ситуації спрямовано ресурсні практикуми,  проведені  спеціалістом з охорони праці Ольгою Масло та психологом КУ «ЦПРПП» Євгенією Тальковою для працівників відділу освіти. Учасників заходів ознайомлено з  механізмами  безпечної адаптації до сучасних реалій та мінімізації наслідків стресу та  панічної атаки.

Знання про психологічну травму, посттравматичний синдром і шляхи надання першої допомоги  сприятимуть зменшенню проявів негативних психічних станів, а також допоможуть  зробити більш контрольованими поведінкові реакції, активізують ресурси співчуття, підтримки та взаємодопомоги.

Отримані поради  та рекомендації  будуть  корисними для  небайдужих людей, готових прийти на допомогу тим, хто її потребує.

 Ресурсна зустріч фахівців  психологічної служби 
20220311_105921.jpg

 У ході ресурсної зустрічі фахівців психологічної служби, яка відбулася 11.03.2022, обговорено актуальні питання щодо надання першої  психологічної  допомоги людям, які  опинилися в екстреній ситуації. Здійснено обмін враженнями від  спілкування з біженцями  та досвідом застосування  технік  подолання страху й паніки та використання прийомів і методів надання ППД. Обговорено особливості роботи з родинами та людьми, що зазнали втрат. Фахівців, які теж працюють у надзвичайних умовах, отримали психологічну підтримку колег та практичні рекомендації щодо стабілізації власного емоційного стану.

 Щоденна допомога працівників психологічної  служби 
IMG_20220310_100643.jpg
Без названия.jpg

    В умовах виникнення  важких ситуацій, що  для українців стали стресовими  й кризовими, за яких  особливих випробувань зазнали мирні жителі, що перебувають у зоні конфлікту, вимушені переселенці, родини військовослужбовців, працівниками КУ «ЦПРПП»  проводиться робота, спрямована на  надання матеріальної та психологічної допомоги різним верствам населення.

        У центрі уваги та практичної розробки працівниками психологічної служби міста Мирнограда перебувають актуальні  питання  екстреної  психологічної допомоги  населенню  в умовах  надзвичайної ситуації в Україні. Під час  наради, проведеної 04. 03. 2022 психологом  ЦПРПП Тальковою Євгенією, обговорено організаційні питання щодо надання психологічних послуг в  «Гуманітарному Центрі» міста Мирноград та  пунктах розміщення  евакуйованих, визначено основні напрямки соціально-психологічної підтримки постраждалих внаслідок психотравматичних подій та   ефективні методичні підходи до подолання стресових реакцій  і  стабілізації особистості.

     Щоденна робота працівників психологічної служби міста спрямована на  допомогу людям в адаптації  до нових складних обставин та на  попередження складних наслідків посттравматичного стресу.

         Психологи закладів освіти  також готові  підтримати кожного мешканця міста.

Психологічна майстерня  з проблеми забезпечення емоційної стабільності учасників освітнього процесу  в умовах карантинних  обмежень
Безымянный.png
Скриншот 10-02-2022 104555.png

 В онлайн режимі 10.02.2022 відбулася психологічна майстерня  з проблеми забезпечення емоційної стабільності учасників освітнього процесу  в умовах карантинних  обмежень. Робота в психологічній майстерні надала фахівцям ПС можливість усвідомлення впливу  стресу на власний організм, опанування навичок  та  технік подолання стресових ситуацій, визначення власних підсвідомих блоків супротиву. Учасники проаналізували інтенсивність стресу в різних сферах власного життя, визначили ресурси, якими вони можуть користуватися, знайшли підказки для виходу зі складних ситуацій, удосконалили навички саморегуляції та саморефлексії. Практичний психолог ЗЗСО І – ІІ ступенів ліцею – «Гармонія» Олена Броваренко створила комфортні умови для роботи та плідної співпраці фахівців, для розвитку навичок стресостійкості через опрацювання комплексу технік психологічної майстерні, надала можливість кожному удосконалити професійні компетентності.

 Тематичний модуль з формувального оцінювання
Новая.jpg

 Особливості формувального оцінювання учнів 5-их класів у контекстному полі НУШ розглянуто учасниками  тематичного модуля, проведеного консультантами КУ «ЦПРПП» для педагогічних працівників закладів освіти міста. У форматі   методичного  онлайн-діалогу освітянами   визначено специфіку системи формувальних  вимірювальних дій  учителя, спрямованих на навчання учнів цілепокладання та планування навчальної діяльності, самостійного знаходження та виправлення помилок, самооцінювання здобутків і усвідомлення утруднень, планування шляху до успіху. Здійснено порівняння поточної  та формувальної оцінювальної процедур у аспекті  можливостей щодо моделювання на їх основі навчального процесу з урахуванням навчальних потреб кожного учня. Надано рекомендації щодо ефективного застосування google-додатків Gamboard, Keep, інтерактивної презентації  Mentimeter, ігрових платформ як  інструментарію формувального оцінювання, орієнтованого на  швидке  створення й упорядковування завдань, отримання  результатів оцінювання та організацію ефективної комунікації з учнями.

 Формування інфо-медійної грамотності  учнів у процесі  сучасної мовно-літературної освіти 
272506818_338100244857407_5898297053950832140_n.jpg
272559823_338100291524069_5722337296663885490_n.jpg

У межах онлайн-семінару, що відбувся відповідно до плану роботи КУ «ЦПРПП» 27.01.2022, учителі української мови та літератури ЗЗСО І-ІІІ ступенів №10 поділилися з колегами досвідом формування інфо-медійної грамотності учнів. Учасників заходу ознайомлено з сучасними підходами до формування критичного мислення учнів на основі системного інтегрування медіаосвітніх компонентів у навчальний процес та ефективного використання онлайн-сервісів для створення медіапродуктів. Розкрито можливості платформи графічного дизайну Canva щодо створення інфографіки та освітнього візуального контенту, представлено методичні напрацювання учасників всеукраїнського проєкту «Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність» щодо складання медіатекстів, моделювання квест-кімнат, використання імітаційно-ігрових форм в освітньому процесі.

Проведений захід сприяв формуванню креативних навичок педагога 21 сторіччя та залученню освітян до створення інноваційного медійного простору

 

 Інформаційно- методичні коворкінги 
IMG-a0ddf0e63390e2b06f357f68d1201fd5-V.jpg
272296658_1085362625561494_214356909108725709_n.jpg

Протягом тижня в змішаному форматі пройшли засідання предметних методичних комісій.

Методичні коворкінги  вчителів історії та іноземної мови, що відбулися у  межах січневої методичної сесії, було спрямовано на  обговорення результатів проведення ІІ (міського етапу) Всеукраїнських  учнівських олімпіад та  визначення пріоритетних напрямків роботи в ІІ семестрі. У центрі уваги вчителів іноземної мови перебували питання здійснення формувального та підсумкового оцінювання навчальних досягнень учнів у відповідності до вимог Державних стандартів початкової та загальної середньої освіти й методичних рекомендації МОН України щодо оцінювання результатів навчання учнів 1-4 класів та навчання 5-их пілотних класів НУШ.

 Учителями історії  розглянуто ключові питання щодо зміни  цілей та основних завдань базової загальної середньої освіти відповідно до концептуальних засад  Нової української школи та  здійснено вибір  рекомендованих до використання у 2022-2023 н.р. модельних  навчальних програм  інтегрованих курсів для 5 класу НУШ.

Учителі перших класів розглянули  практичні аспекти застосування LEGO з метою формування пізнавальної компетентності, ознайомилися з різними видами робіт та вправ, що передбачають застосування конструктора LEGO в освітньому просторі НУШ.

 Конструктивний діалог та обмін досвідом між учасники методичних заходів  сприяв удосконаленню професійної компетентності вчителів та формуванню готовності освітян  до  творчої професійної діяльності в контекстному полі Нової української школи.

IMG_20220120_144913.jpg
Без имени.png
 Січнева методична сесія  освітян міста 

 Засіданням предметної методичної комісії вчителів інформатики, що відбулося в онлайн-форматі 20.01.2022, розпочато  січневу методичну  сесію, у межах якої передбачено проведення методичних коворкінгів,  презентаційних дайджестів, коучинг-студій, вебінарів, віртуальних зустрічей з обговорення ключових аспектів реалізації концепції НУШ, впровадження інноваційних моделей STEM-освіти та дистанційного навчання, організації роботи за новим Державним стандартом базової  середньої освіти.

Віртуальний обмін досвідом щодо ефективного використання інтернет- ресурсів як засобу  підвищення мотивації учнів, активізації  їх пізнавальної діяльності та створення оптимальних умов формування ключових освітніх компетентностей та soft skills відбувся  під час проведення заходу з  використанням  мультимедійного ресурсу Padlet. За результатами роботи розпочато роботу з формування інформаційної ресурсної бази  та онлайн-скарбнички  методичних напрацювань.

 Медіаційне кафе
268256244_333493481984750_7066973620244456012_n.jpg

 З метою розбудови Міської служби порозуміння та розвитку відповідних структур (ШСП) у закладах освіти міста, координатором міської медіаційної мережі Тальковою Євгенією було започатковано роботу медіаційного кафе «Медіація – шлях до суспільства без конфліктів». У ході першої зустрічі, яка відбулася 19.01.2022, було розглянуто питання активізації роботи медіаторів міста, планування роботи МСП на рік, визначення потреб, викликів і актуальних питань впровадження медіації та відновних практик в освітніх закладах. Гості кафе розробили модель та положення МСП та запропонували своє бачення подальшого розвитку медіаційної мережі.

 Коучинг-студія вчителів  української мови та літератури
271413502_325235456143886_5221150570201145748_n.jpg
271436334_325235342810564_4080414095019325189_n.jpg

Мотивуюча взаємодія консультантів КУ «ЦПРПП» та учасників коучинг-студії учителів української мови та літератури, яка відповідно до плану роботи Центру професійного розвитку працювала 05.01.2022 на базі Опорного закладу загальної середньої освіти, забезпечила оптимальні умови використання внутрішніх резервів та реалізації особистісного потенціалу освітян для досягнення позитивних змін та забезпечення професійного розвитку. Представлені у ході заходу педагогічні ідеї та знахідки збагатили вчителів досвідом та надихнули на пошук та практичне застосування нових підходів до моделювання освітнього процесу, сприяли здійсненню змін у сприйнятті та оцінці педагогічних явищ та формуванню прагнень винаходити нове, думати не так, як раніше, пропонувати ефективні освітні моделі та продуктивні рішення.

Обраний формат роботи студії , яка стала простором, де можливо все, а найкращим важелем досягнення професійного успіху виступає співпраця, позитивно вплинув на формування усвідомленої потреби педагогів у динаміці професійного зросту та ефективності використання освітнього коучингу тими, хто йде вперед, хто вже багато чого досяг та прагне досягти більшого в житті та професії.

264493640_307219484612150_1929246757392368592_n.jpg
 Практикум з подолання стресів та опанування  навичками ораторської майстерності  

Триває підготовка до заключного етапу конкурсу фахової майстерності освітян «Кращий педагог року Мирноградської міської територіальної громади-2021». З огляду на те, що успішність завершення конкурсного процесу його учасниками безпосередньо залежить від результативності  публічного виступу з презентації педагогічної ідеї чи мрії конкурсанта, психологом КУ «ЦПРПП» Євгенією Тальковою 03.12.2021 проведено практикум з подолання стресів та опанування навичками ораторської майстерності.

Учасники заходу мали змогу усвідомити власні страхи та їх вплив на життя, проаналізувати ситуації, коли  корисний страх у якості сигналу реальної небезпеки змушує  шукати шляхи мінімізації можливої шкоди, та умови, коли він заважає мислити та діяти конструктивно. Освітяни дізналися про золоті правила риторики, представили та оцінили фрагменти публічних виступів та отримали рекомендації з подолання стресу.

  Розірвати коло насильства: як запобігти жорстокому поводженню з дітьми та насиллю 
IMG_20211201_153107_mfnr.jpg
IMG_20211201_140354_mfnr.jpg

 У межах  Всеукраїнської акції «16 днів без насильства»  фахівці психологічної служби міста продовжують збагачувати свої  знання щодо  проявів насильства над дітьми в реаліях сьогодення. Психолог  КУ «ЦПРПП» Євгенія Талькова 01.12.2021 провела семінар-практикум  з проблеми запобігання жорстокому поводженню з дітьми та насильству серед дітей і учнівської молоді.  Під час заходу психологи та соціальні педагоги підвищили рівень обізнаності щодо форм, видів, причин, ризиків та наслідків насильства, детально обговорили індикатори булінгу, сексуального насильства та жорстокого поводження з дітьми. У ході практичної частини семінару учасники  ознайомились з інтерактивною грою «Коло насильства» для подальшого використання в своїй роботі та визначили алгоритм дій у разі виявлення дитини, яка зазнала насильства, окреслили шляхи взаємодії психологів та соціальних педагогів у напрямку попередження насилля в родині або учнівському середовищі.

  Інноваційне дошкілля: майстер-класи  вихователів ДНЗ
IMG_20211130_121512.jpg
IMG-d1aef0b70c6395350a162f3e136a4d79-V.jpg

У форматі коментованого демонстрування  основних прийомів і методів роботи з реалізації провідної педагогічної ідеї учасниками конкурсу «Кращий педагог року Мирноградської міської територіальної громади-2021» у номінації  «Кращий вихователь ДНЗ» проведено майстер-класи з досвіду  реалізації Міжнародного проєкту  соціальної та фінансової освіти дітей 3-18 років «Афлатун», спрямованого на розвиток у дітей дошкільного віку самосвідомості, підприємництва та дбайливого ресурсокористування (вихователь Нікітенко Т.О., ДНЗ № 7), формування інформаційної культури дошкільників на основі застосування ІКТ  (вихователь Безручко А.О., ЗДО № 6), виховання відповідального ставлення до власного здоров’я, безпеки життя, здоров’я оточуючих як найвищої індивідуальності та суспільної цінності (вихователь Амельченкова В.О, ДНЗ № 8), реалізації засад національно-патріотичного виховання  дітей дошкільного віку (вихователь Сиволапова К.М., ДНЗ № 4).

    У ході конкурсного процесу учасниками забезпечувалися умови безпосереднього контактного навчання  основних прийомів здійснення  демонстрованої діяльності, застосовувались фрагменти рольових, імітаційних ігор з учасниками майстер-класів.

 Майстер-класи учасників конкурсу фахової майстерності освітян  "Кращий педагог року Мирноградської територіальної громади - 2021 "
IMG-a59e3d6ae791d2f9ab3f6b90774d1de7-V.jpg

 Конкурсне випробування «Майстер-клас», яке відбулося 29.11.2021 на базі ОЗЗСО, дозволило членам фахового журі конкурсу «Кращий педагог року Мирноградської територіальної громади - 2021» визначити  готовність молодих  вчителів початкових класів та  англійської мови до демонстраційного показу  методів, прийомів та форм роботи, відповідних власній  педагогічній ідеї та  спрямованих на досягнення якісного освітнього результату.

  При оцінюванні майстер-класу  враховувались  доцільність обраних конкурсантами  форм та методів роботи, майстерність їх використання, дотримання педагогами  принципів  проведення майстер-класу та  його результативність в аспекті ефективності пропонованої майстром активної моделі професійного навчання.

 Фахове тестування учасників  конкурсу "Кращий педагог року Мирноградської територіальної громади - 2021" 
262713308_303055208361911_2191086164359674739_n.jpg
262265657_303055051695260_6832296413494654717_n.jpg

Пріоритетною вимогою до учасників конкурсів фахової майстерності освітян, спрямованих на професійне вдосконалення педагогів, формування інноваційної культури вчителів та створення умов для їх творчої самореалізації, виступає високий рівень професіоналізму конкурсантів.

Визначення рівня професійної компетентності педагогів, обізнаності освітян з питань реалізації Концепції «Нова українська школа», впровадження нових Державних стандартів початкової та базової загальної середньої освіти, методики викладання предметів, ключових положень загальної педагогіки та психології відбулось 26.11.2021 шляхом проведення фахового тестування учасників міського конкурсу фахової майстерності працівників систем освіти «Кращий педагог року Мирноградської міської територіальної громади – 2021».

Конкурс триває.

Наступний етап випробувань передбачає проведення учасниками майстер-класів з демонстрації методичної майстерності щодо реалізації власної педагогічної ідеї

 Проблема насилля стосується кожного
261612497_301251641875601_4437605721653901266_n.jpg

  У рамках Всеукраїнської акції «16 днів без насильства» на базі дошкільного навчального закладу № 1 «Зірочка» 24.11.2021 відбулося засідання предметно-методичної комісії практичних психологів дошкільних закладів за темою «Проблема насилля та жорстокості стосується кожного». Практичні психологи Надія Михайлова (психолог ДНЗ № 1) та Світлана Пхайко (психолог ЗДО № висвітлили актуальність проблеми насилля в сучасному суспільстві, звернули увагу на розповсюдження терпимого ставлення батьків до фізичних покарань та нерозуміння ними сутності психічного насильства. Сприяли зміні фокуса точки зору учасників на проблему порушення прав дитини; наочно продемонстрували соціальні й емоційні зв'язки, що забезпечують необхідні умови для виживання й розвитку дитини. Євгенія Талькова (психолог КУ ЦПРПП) звернула увагу колег на ознаки, що можуть свідчити про жорстоке поводження з дітьми, та на таку форму насилля, як сексуальне насильство над дитиною та його наслідки.

 Консультативний практикум для учасників конкурсів  фахової майстерності 
261215495_301243938543038_1876263157593819750_n.jpg

 У межах консультативного практикуму, що проводиться протягом тижня консультантами КУ «ЦПРПП» для педагогів-учасників конкурсів фахової майстерності, обговорюються технологічні аспекти та особливості реалізації змістовно-процесуальної складової майстер-класу як оптимального формату передачі перспективного педагогічного досвіду. Забезпечуються умови демонстраційного показу та обговорення ефективності застосування інноваційних прийомів та форм організації освітнього процесу. Педагоги отримують консультативну допомогу в підготовці до фахового тестування та презентації власної педагогічної ідеї.

IMG_20211112_092043.jpg
IMG_20211111_135633.jpg
 Майстер-клас  як технологія  демонстраційного показу прийомів та форм роботи  

 У відповідності до плану роботи КУ «ЦПРПП» у межах підготовки педагогічних працівників до участі у фахових конкурсах 11.11.2021 року консультантом КУ«ЦПРПП» Оксаною  Сидоровою проведено методичний практикум «Майстер-клас  як технологія демонстраційного показу прийомів, форм та технологічних аспектів моделювання освітнього процесу».   Учасників обласного етапу Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2022» ознайомлено з орієнтовною  моделлю проведення  майстер-класу, основними технологічними компонентами та особливостями  реалізації  змістовно-процесуальної  складової майстер-класу. У форматі конкурсного майстер-класу, що передбачає адаптування власної педагогічної ідеї до специфіки навчальної теми  та вікових особливостей учнів, для учасників заходу консультантом представлено фрагмент уроку  за творчістю Поля Верлена

 Управлінський кластер "Прийняття  управлінських рішень з урахуванням змін нормативно- правового  поля освітньої галузі"  
247427772_283473876986711_8767236419996713036_n.jpg

У ході управлінського кластеру «Прийняття управлінських рішень з урахуванням змін нормативно-правового поля освітньої галузі», який відбувся в режимі онлайн 27.10.2021р., розглянуто нормативно-правове забезпечення, порядок та умови проведення супервізії впровадження Концепції «Нова українська школа». Фахівцями КУ«ЦПРПП» окреслено спрямованість комплексу супервізійних заходів на професійний розвиток та подолання фахових утруднень освітян, визначено зміст супервізійного циклу, алгоритм організації процедури та особливості надання звітності за результатами проведення та здійснення оплати залученим супервізорам. Відзначено можливість осмислення педагогом за допомогою супервізора власної практики та спрямування зусиль на її покращення

Детально ознайомитись із законодавчими актами стосовно супервізії, зі змістом регіонального Положення про проведення супервізії та списочним складом супервізорів можна на сайті Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти за посиланням:

https://ippo.dn.ua/.../pidvyshchen.../provedennia-supervizii

Відеозапис тематичної консультації «Супервізя як інноваційний інструмент професійної підтримки педагога» можна переглянути на сторінці сайту КУ «ЦПРПП» за посиланням: https://apostolova726.wixsite.com/center/about-3

(«Тематичні консультації»)

 Участь у тренінгу з проблеми протидії торгівлі людьми
IMG-1984a2fc6731754617419599972c193a-V.jpg

 Психолог КУ «ЦПРПП»  Євгенія Талькова та  психолог ЗЗСО-ліцею «Гармонія» Олена Броваренко стали  учасниками тренінгу «Протидія торгівлі людьми в Україні. Національний механізм взаємодії суб’єктів», організованого Громадськими організаціями PEOM (Регіональне об’єднання молоді) та Ла Страда-Україна.  У ході заходу, який розпочався 18 жовтня в Європейський день боротьби з торгівлею людьми, розглянуто нормативно-правові акти щодо  протидії торгівлі людьми, порядок взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи в означеній сфері, обговорено причини та наслідки ситуацій, пов’язаних з ризиками експлуатації, вербування, перевезення, передачі чи приховування людей шляхом погрози силою  чи застосування інших форм примусу.

 Заняття в міській Школі технологічної майстерності
"Навички педагога XXI сторіччя"
246037550_278065234194242_5541563437418461217_n.jpg

Відповідно до річного плану роботи КУ "ЦПРПП" 12.10.2021р. проведено першу теоретичну частину заняття в міській Школі технологічної майстерності вчителів початкових класів «Навички педагога XXI сторіччя». Учасниками заходу визначено зумовлені контекстом НУШ зміни змісту професійної компетентності вчителя, нові вимоги щодо володіння педагогом сучасності інструментарієм формування глобального й критичного мислення, медійної та інформаційної культури учнів. Наголошено на важливості формування професійної готовності педагога до організації інноваційної STEM-орієнтованої діяльності учнів за напрямками мейкерства та проєктування й створення роботів. Розглянуто способи використання ігрових технологій в освітньому процесі початкової школи.

 Засідання фокус-групи "Головні аспекти розвитку освіти в умовах децентралізації"
IMG-12e691615a9875cc8587e32cf14f2742-V.jpg
IMG-5f01db8c09f5368627d851116b6ea389-V.jpg

 У ході  засідання фокус-групи «Головні аспекти розвитку освіти в умовах децентралізації: зміни у векторі професійного розвитку педагогічних працівників. Центри професійного розвитку – методична служба – відділи освіти», учасниками якого 23.09.2021р. стали  керівники  органів управління освітою та директори  ЦПРПП області, розглянуто актуальні питання реалізації освітньої реформи  у напрямку  сприяння професійному розвитку освітян та забезпечення академічної свободи педагогів у виборі та пошуку нових форм та методів педагогічної діяльності, розвитку творчої ініціативи та підвищення конкурентоспроможності працівників галузі. Обговорено практичні аспекти  реалізації повноважень центрів професійного розвитку, моделі взаємодії  відділів освіти та ЦПРПП, специфіку консалтингового супроводу фахівцями центрів   супервізії та інтернатури як інноваційних форм професійної підтримки педагогів.

Секційні засідання предметно-методичних комісій у межах серпневої педагогічної конференції "Освітня система міста- простір інноваційних змін" 
IMG-5e9daa105b2f62d85b55f610f54b31b2-V.jpg
5 (2).jpg

Сутнісні зміни  цілей та основних завдань освіти  відповідно до  національної освітньої парадигми  та європейських тенденцій  розвитку  освітніх систем,   ключові аспекти галузевих інновацій  та шляхи впровадження методичного інструментарію  забезпечення якості освіти перебували у центрі уваги учасників секційних засідань предметно-методичних комісій   педагогічних працівників закладів освіти міста, які відбулися 30. 08. 2021року у межах серпневої педагогічної конференції  «Освітня система міста – простір інноваційних змін»

Педагогами розглянуто  актуальні питання  послідовної  реалізації концептуальних положень  реформи Нової української школи на рівні базової середньої освіти, особливості організації освітнього процесу  у 2021-2022 навчальному році та вимоги щодо інформаційно-цифрової  компетентності вчителя, окреслені  новим Професійним стандартом. Обговорено умови забезпечення наступно–перспективних зав’язків між ланками освітньої системи,  методичні аспекти організації та проведення компетентнісно-орієнтованого та інтегрованого уроку, реалізації моделей дистанційного навчання  та формування медіакультури учасників освітнього процесу. Проаналізовано  виклики  й здобутки   Року математики, рівень готовності освітян до організації освітнього процесу для  учнів   з особливими освітніми потребами та визначено  пріоритетні напрямки психологічного супроводу й  соціально-педагогічного патронажу учасників освітнього процесу у 2021/2022  навчальному році.

 Педагогічні  працівники закладів освіти міста взяли участь у роботі
VІІ Конгресу «Освітня реформа Донеччини: рухаємося вперед!».
240326405_1230435097474014_2301765122170524987_n.jpg
i9Q6gi6l.jpg

З метою удосконалення професійної компетентності педпрацівників щодо  продуктивної  діяльності в контекстному полі інноваційних освітніх змін, дисемінації перспективного досвіду роботи освітян Донецької області 26 серпня 2021року педагогічні працівники закладів освіти міста взяли участь у роботі VІІ Конгресу «Освітня реформа Донеччини: рухаємося вперед!». У перший день захід, що відбувся у  дистанційному форматі, об’єднав понад 2500 учасників: науковців, методистів центрів професійного розвитку педагогічних працівників, керівників закладів освіти, педагогічних працівників, психологів, корекційних педагогів закладів освіти, фахівців ІРЦ, представників ГО  різних територіальних громад області та регіонів України.

У вітальному слові до освітян Тетяна Сідашева, директор департаменту освіти і науки Донецької облдержадміністрації, наголосила на значущості освітянського форуму, спрямованого на  вироблення стратегічного бачення розвитку освіти регіону в умовах  становлення української державності, утвердження демократичних цінностей, плекання національної ідентичності народу країни, яка відзначила 30-у річницю Незалежності.

Під час роботи тематичних секцій Конгресу  розглянуто  актуальні питання  реалізації реформи Нової української школи на рівні базової середньої освіти, а також трансформації освітнього процесу різних ланок освіти в період пандемії. Обговорено наступність стандартів початкової та базової середньої освіти як передумови забезпечення якості освіти. Зосереджено увагу й на формуванні професійного іміджу вчителя засобами медіакультури. Обговорено проблемні питання фахової компетентності педагога щодо організації освітнього процесу в закладах дошкільної, загальної та спеціальної освіти дітей з особливими освітніми потребами в умовах НУШ.

 Навчальний практикум з розробки модельної програми на основі нового Державного стандарту базової середньої освіти 
210719917_210650817602351_3901477569720570453_n.jpg
Знімок екрана 2021-05-18 121229.jpg

 Працівники КУ «ЦПРПП» розглянули проблемні аспекти розробки модельних навчальних програм для 5-9 класів закладів освіти  у ході навчального практикуму «Укладання освітньої програми та розробка модельних навчальних програм на основі нового Державного стандарту  базової середньої освіти», який відбувся 30.06.2021р. На основі опрацювання змісту  Державного стандарту базової освіти, методичних рекомендацій МОНУ щодо розробки модельних навчальних програм, інформаційно-методичних та презентаційних матеріалів, наданих працівниками Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, учасники  заходу визначили пріоритетну зорієнтованість модельних програм на відповідність  Держстандарту, на формування компетентностей та наскрізних умінь учнів, реалізацію інтегративного підходу й розвиток критичного мислення учнівської молоді, ознайомились з обов’язковими результатами  навчання учнів та орієнтирами для оцінювальних процедур. Консультанти ЦПРПП набули практичного досвіду  визначення  послідовності досягнення  очікуваних освітніх результатів, формування та наповнення  навчального модулю, перерозподілу годин  між освітніми галузями у відповідності до запитів споживачів освітніх послуг та стратегічних напрямків розвитку  закладу освіти.

 Засідання Клубу керівників ЦПРПП
20210618_105203.jpg
SkyjoZml.jpg

Директор КУ «ЦПРПП» Ольга Молчанова 15-17 червня 2021р. взяла участь у другому засіданні Клубу керівників ЦПРПП у м.Святогірськ, учасниками якого стали 27 директорів центрів професійного розвитку педагогічних працівників та секторів освіти територіальних громад Донеччини. Активний тренінговий формат триденного заходу, проведеного працівниками Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, сприяв розвитку професійної компетентності керівників ЦПРПП щодо імплементації світоглядних засад Концепції Нової української школи на рівні базової освіти.

У ході заходу розглянуто питання нормативно-правового забезпечення впровадження Нової української школи на рівні базової середньої освіти,  переходу від початкової до базової середньої освіти, наступності підходів, реалізації стандарту базової середньої освіти (ДСБСО). Організаторами заходу представлено сучасні методики та технології діяльнісного підходу, обговорено з учасниками особливості впровадження формувального оцінювання, структуру та зміст Типової освітньої програми для 5-9 класів, варіанти формування освітньої програми закладу, концепцію «Регіональний розвиток цифрової освіти на 2021-2027 роки».

 Ґрунтовність  опрацювання нормативної  бази  освітніх нововведень,  залучення керівників ЦПРПП до творчого моделювання та пошукового конструювання, ознайомлення освітян з практикою формувального оцінювання та ефективного використання  інструментарію для організації дистанційного навчання, тепла й надзвичайно емоційна атмосфера заходу забезпечили  високу результативність тренінгу та сприяли підвищенню професійного рівня керівників Центрів щодо  консалтингового супроводу процесу  реалізації Державного стандарту  базової середньої освіти.

Без имени.png
20210609_142451_mfnr.jpg
   Презентація платформи PROSVITA

 За сприяння КУ «ЦПРПП» 09.06.2021р. відбулася  презентація безкоштовної онлайн-платформи Prosvita для закладів загальної середньої освіти, створеної Товариством з обмеженою відповідальністю «Нові освітні технології» спільно із відповідальним бізнесом, завдяки Асоціації власників малого та середнього бізнесу. Керівником  проєкту Prosvita  Оксаною Солдатовою  та командою розробників платформи презентовано можливості  ресурсу щодо забезпечення ефективної реалізації моделей дистанційного та  змішаного  навчання, аналізу освітнього процесу та його результатів у реальному часі, ведення електронного документообігу, забезпечення зворотного  зв’язку та  підтримки комунікації учасників освітнього процесу за умови віддаленого контакту.

 Онлайн-зустрічі з експертами ініціативи  із забезпечення якості освіти 
1.jpg
3.jpg

    Консультант КУ «ЦПРПП» Оксана Сидорова взяла участь в  онлайн-зустрічах з Оленою Заплотинською, Оленою Лінник та Марком Бобровським, експертами ініціативи  із забезпечення якості освіти  проєкту «Супровід урядових реформ в Україні» (SURGe), що відбулися 2, 3 та 4 червня 2021р. у межах заходів з удосконалення компетентностей експертів з інституційного аудиту, ініційованих Управлінням Державної служби якості освіти у Донецькій області та спрямованих на формування професійної готовності фахівців з інституційного аудиту до об’єктивної  оцінки  освітнього середовища закладу освіти, здобувачів освіти та  педагогічної діяльності працівників освітніх установ.

  У ході зустрічей розглянуто проблемні питання  створення безпечного й комфортного, мотиваційного освітнього середовища, функціонального та безбар’єрного інклюзивного  простору, що відповідає  вимогам універсального дизайну щодо трансформаційної гнучкості та  розумного пристосування до потреб учасників освітнього процесу.  

     Проведені заходи збагатили учасників практичним досвідом експертної оцінки уроку, ефективності планування педагогічними працівниками   своєї діяльності, використання сучасних підходів до моделювання освітнього процесу  з метою формування ключових компетентностей здобувачів освіти, дотримання учасниками освітнього процесу принципів академічної доброчесності.

 Метафоричні асоціативні карти в роботі практичного психолога 
IMG-175305ed27b5c610dc0d0d4adf48cf0c-V.j
20210528_114615.jpg

 В умовах освітянського сьогодення розширюється сфера застосування  метафоричних асоціативних карт (МАК) як психологічного інструментарію, що дозволяє отримувати необхідні результати у максимально короткі терміни. Вони використовуються  під час консультацій, тренінгів, семінарів, корекційних занять, застосовуються як діагностичний матеріал.

 З огляду на актуальність проблеми, теоретико-практичні аспекти використання МАК перебували в центрі уваги учасників  міського семінару працівників психологічної служби Мирноградської міської ТГ «Метафоричні асоціативні карти в роботі практичного психолога. Механізми  впливу та основні способи роботи», який відбувся 28.05.2021р.

У теоретичній частині заходу психолог КУ «ЦПРПП» Євгенія Талькова розкрила зміст поняття метафоричні асоціативні картки, історію їх створення, їх особливості, переваги та правила використання, форми роботи та сферу застосування. Учасники на власному досвіді змогли переконатися в практичності й легкості використання МАК у консультуванні при визначенні  проблем та у процесі пошуку шляхів  їх вирішення.

 У форматі майстер-класів практичними психологами  Ольгою Івановою та  Оленою Броваренко ознайомлено присутніх  з  техніками визначення  внутрішнього ресурсу особистості та  можливостями використання МАК у процесі цілепокладання.

 Проведений захід сприяв удосконаленню професійної компетентності працівників психологічної служби щодо ефективного використання психологічного інструментарію.

 Арт- терапевтичний тренінг "Шлях до себе"
IMG-ddd4c20d98f3bc0f88ee39a94f4d6c22-V.j
IMG-5f418299babae7d1ca4e33ec75e2861b-V.j

У сучасному світі людина постійно знаходиться під впливом безперервного потоку інформації, який провокує стреси та перенапруження фізіологічних систем організму. Вони впливають на поведінку людини, її працездатність, здоров’я, взаємовідносини з оточуючими та у родині. Для того, щоб успішно долати негативні реакції й не допускати емоційного виснаження, людина повинна мати внутрішній ресурс. Тобто джерело, запас емоційних сил для вирішення будь-яких задач. Людина, що має такий ресурс, не хвилюється через дрібниці  та не боїться починати нові справи. Якщо вона стикається з труднощами чи навіть невдачею, то це не трагедія, а привід для творчості та пошуку нових шляхів.

З метою попередження професійного  вигорання та усвідомлення внутрішніх ресурсів 21.05.2021р. працівники КУ «ЦПРПП»  провели арт-терапевтичний тренінг «Шлях до себе» зі спеціалістами БТДЮ.

Учасники проаналізували фактори, що призводять до емоційного вигорання, та ознайомились з його симптомами. Спільними зусиллями розробили поради для профілактики професійного вигорання.  Кожен учасник міг самостійно виміряти власний рівень стресу, впорядкувати свої думки та віднайти внутрішній ресурс для вирішення складних ситуацій.

Учасники заходу працювали з малюнками, метафоричними асоціативними картами, сипучими мандалами, долучалися до виконання тілесно – орієнтованих вправ і завдань, спрямованих  на поглиблення  уявлень про внутрішні й зовнішні ресурси та усвідомлення необхідності пошуку ресурсного стану в кожну мить швидкоплинного життя.

 Другий Всеукраїнський форум Центрів професійного  розвитку  педагогічних працівників
IMG_20210519_085013.jpg

Працівники КУ«ЦПРПП» взяли участь у роботі Другого Всеукраїнського форуму Центрів професійного розвитку педагогічних працівників  «Забезпечення партнерської взаємодії – пріоритетне завдання директора Центру професійного розвитку педагогічних працівників», який відбувся 18.04.2021р. за ініціативи Державної установи «Український інститут розвитку освіти»  у співпраці з  Міністерством освіти і науки України та Європейським центром імені Вергеланда.

Проведений захід  став діалоговою платформою  для обговорення ідей, можливостей та досвіду й кращих практик  забезпечення  результативної партнерської взаємодії центрів професійного розвитку педагогічних працівників із органами місцевого самоврядування, органами управління освітою, обласними інститутами післядипломної педагогічної освіти та іншими суб’єктами підвищення кваліфікації, керівниками і педагогічними працівниками закладів освіти та освітніх установ.

Учасники панельних дискусій форуму долучилися до визначення стратегічних орієнтирів діяльності Центрів,  обговорення моделей  ефективної  комунікації та реалізації емерджентного  підходу  щодо формування інноваційної особистості сучасного педагога

Згідно з річним  планом роботи  КУ «ЦПРПП»  29.04.2021р.  відбулася віртуальна  креатив-студія «Реалізація наскрізних змістових ліній у процесі викладання базових дисциплін». У центрі уваги учасників заходу, проведеного консультантами Центру Шкурко С.А., Сидоровою О.В. та керівником предметної методичної комісій учителів математики Колесниковою Л.Г., перебували проблемні аспекти  інтеграції ключових і загальнопредметних компетентностей, змісту навчальних предметів та предметних циклів з метою

формування цілісного світосприйняття учнівської молоді та розвитку здатності до практичного  застосовування отриманих знань у різних життєвих ситуаціях.

Учителі математики ділилися досвідом роботи з формування  в учнів соціальної активності й екологічної свідомості, відповідального ставлення до довкілля, емоційної стійкості та усвідомленої потреби ведення здорового способу життя,   активної   громадянської позиції та  усвідомленої потреби соціальної ініціативи, здатності успішно діяти в технологічному швидкозмінному середовищі на основі розуміння практичних аспектів фінансових питань.

 У ході обміну досвідом  педагоги презентували проєктні ініціативи та тематичні збірники задач, укладені у відповідності  до наскрізних змістових ліній, моделі інтегрованих уроків та зразки інтерактивних завдань, типи задач та ситуативних завдань, орієнтованих на формування ключових освітніх компетентностей на основі реалізації інтегрованого підходу до навчання.

 Проведений захід, у роботі якого взяла участь головний спеціаліст відділу  освіти Сєрова С.О., сприяв удосконаленню професійної компетентності вчителів та  розвитку творчої ініціативи педагогів.

 Креатив-студія  вчителів математики 
IMG_20210428_144202.jpg
179853082_1150881282096063_4012916686815
179565139_1150881375429387_8663549210265
  Консультативна  допомога  учаснику обласного методичного заходу

У ході підготовки до участі у відбірковому етапі V обласного методичного параду «Окрилений філолог» працівники КУ «ЦПРПП» надають консультативну допомогу учаснику заходу, заступнику директора з НВР ЗОШ№5 імені Валерія Доценка, учителю української мови та літератури Балмаєвій Ю.М. у підготовці презентаційних матеріалів щодо методичної знахідки, спрямованої на формування ключових освітніх компетентностей учнів та реалізацію ключової ідеї методичного параду, присвяченого 30-річчю незалежності України.

Матеріали авторської методичної знахідки вчителя «Непізнаний методичний об’єкт» презентуватимуть авторську методику роботи щодо формування в учнівської молоді якостей інноватора, патріота, активного, відповідального та національно свідомого громадянина незалежної України.

178789726_172020514798715_56464249496474
  Креатив- студія "STEM-проєкти в початковій школі 
178091270_169674181700015_71853110781861

Згідно з планом роботи КУ "ЦПРПП" 22.04.2021 р. у режимі онлайн проведена креатив-студія учителів 2-х класів "STEM-проєкти в початковій школі". Консультантами ЦПРПП Сидоровою О.В. та Шкурко С.А. ознайомлено учасників заходу зі специфікою реалізації STEM-освітньої моделі та інтегрованого підходу до навчання в умовах освітнього простору НУШ. Обговорено особливості проєктної діяльності молодших школярів, спрямованої на формування дослідницьких навичок, розвиток критичного мислення та набуття компетентностей, необхідних для успішної професійної самореалізації.

У ході практичної частини заходу відпрацьовано техніку виготовлення агамографу та використання його в якості артефакту, покладеного в основу STEM-проєктного процесу.

 Супервізійний коворкінг
IMG_20210413_142716.jpg
IMG-5f3e1da27c72d11591cc3bef21070dc5-V.j

Згідно з річним  планом роботи КУ«ЦПРПП» у режимі онлайн 13.04.2021р. відбувся супервізійний коворкінг з проблеми розвитку критичного мислення молодших школярів у контекстному полі НУШ.

Консультантом Сидоровою О.В ознайомлено учасників заходу  з інноваційною моделлю супервізії як комплексом консультативних, наставницьких та фасилітативних заходів із навчально-методичного супроводу та  професійної підтримки педпрацівників.

Супервізором Колосовою В.В., заступником директора ЗЗСО-ліцею «Гармонія», яка має успішний досвід роботи з розвитку критичного мислення, рекомендовано колегам до  продуктивного та творчого застосування технологічні підходи, прийоми та форми роботи з учнями на різних етапах  уроку, які потребують прийняття рішення на основі аналізу ситуації або застосування алгоритму дій у змінених навчальних умовах, аргументації  власної позиції, асоціативного та проблемного мислення, креативності та творчості.

Пропонована учасникам  заходу модель  гнучкої організації співпраці професіоналів, об’єднаних вирішенням актуальної освітньої проблеми за умови консалтингового супервізійного супроводу, сприяла  налагодженню  партнерських стосунків, обміну думками та досвідом роботи з реалізації стратегій  розвитку критичного мислення учнів. 

 У напрямку подальшої професійної підтримки  педпрацівників у відповідності до їх професійних запитів сертифіковані супервізори, що працюють у закладах освіти міста, допомагатимуть учителям долати професійні труднощі, протидіяти стресу, запобігати професійному вигоранню та зміцнювати позитивну самооцінку.

Консультативний практикум "Стратегічне планування"

  У ході   наради, проведеної працівниками КУ «ЦПРПП» для заступників директорів шкіл з НВР 31.03.2021р., розглянуто  основні положення нормативно-правової бази щодо підвищення кваліфікації педагогічних працівників та  особливості організації процесу підвищення кваліфікації в ТГ у 2021році. Директором КУ «ЦПРПП» Молчановою О.В. ознайомлено  заступників директорів шкіл з НВР з інтерактивною  дорожньою картою підвищення кваліфікації щодо покрокового складання плану підвищення кваліфікації відповідальною особою в закладі освіти. Учасникам заходу надано інформацію про  суб’єктів підвищення кваліфікації, які мають ліцензію на підвищення кваліфікації або здійснюють освітню діяльність за акредитованою освітньою програмою та ознайомлено з оприлюдненим на сайті КУ «ЦПРПП» переліком суб’єктів надання освітніх послуг педпрацівникам, сертифікати яких потребують окремого визнання педагогічною радою відповідно до затвердженого Внутрішнього  порядку  визнання  ПК.

 Нарада заступників директорів 
шкіл з НВР
IMG_20210331_095426.jpg
IMG_20210331_105655.jpg
IMG_20210331_112736.jpg
IMG_20210331_105150.jpg
IMG_20210331_105729.jpg
IMG_20210331_113104.jpg

Проблемні питання розробки стратегії закладу освіти як  перспективного довгострокового напрямку розвитку освітньої установи  перебували в центрі уваги учасників консультативного практикуму, проведеного 31.03.2021р. для заступників директорів шкіл з НВР  працівниками КУ «ЦПРПП» Мирноградської міської ради. У межах  управлінського полілогу  щодо  проблеми  визначення  довгострокових цілей і політики, установок і орієнтирів, принципово нових напрямів діяльності з урахуванням можливостей та загроз внутрішнього й зовнішнього середовища учасники  заходу  поглибили уявлення про стратегію  та визначились із  оптимальною структурою  стратегічної моделі розвитку закладу освіти. Заступники директорів шкіл сформували   орієнтовний чек - лист  для роботи творчої групи  педагогічних працівників закладу освіти, що працюватиме над визначенням стратегічних орієнтирів та шляхів їх реалізації, обговорили специфіку проведення  swot-аналізу з метою визначення переваг, проблемних зон, загроз та можливостей щодо  перспективного розвитку установи.

 Проведений захід  став черговим  етапом реалізації консультативного модуля  для керівників закладів освіти з проблеми стратегічного менеджменту та розбудови  внутрішньої системи  якості освіти, що реалізується згідно з річним планом роботи КУ «ЦПРПП» та спрямований на удосконалення професійної компетентності керівних кадрів шкіл щодо інноваційного менеджменту та визначення стратегічних напрямків розвитку закладу освіти.

165321761_152683550065745_38521371515606
165302522_152683456732421_42726305591288
 Особливості реалізації моделей дистанційного навчання в умовах сучасного  освітнього простору

   У ході відпрацювання 24.03.2021р. тематичного модуля «Особливості реалізації моделей дистанційного навчання в умовах сучасного  освітнього простору», орієнтованого на підвищення професійної компетентності вчителів історії, розглянуто специфіку дистанційного навчання учнів закладів освіти як нової форми організації  взаємодії педагога та учня за умови віддаленого контакту та активного використання  електронних освітніх платформ, онлайн-сервісів та цифрових освітніх ресурсів. За результатами  обговорення  ключових проблем  та перспективних напрямків процесу діджиталізації освіти педагогами визначено переваги та недоліки дистанційного навчання, рівень професійної готовності вчителів до роботи в дистанційному форматі, до розробки  відповідного умовам освітянського сьогодення електронного контенту та забезпечення ефективної комунікації та якісного навчання у віртуальному просторі.

20210319_132558.jpg
20210319_132424.jpg
 Консультативний практикум з проблеми стратегічного планування розвитку закладу освіти 

 У ході консультативного практикуму «Стратегічне планування», що відбувся  для  вихователів-методистів закладів дошкільної освіти 19.03.2021р. у ДНЗ№1 «Зірочка»,  консультантами  КУ  «ЦПРПП» Наталією Павловою та Оксаною Сидоровою обговорено з  педагогічними працівниками, що братимуть участь у визначенні стратегічних напрямків розвитку дошкільних освітніх установ, сутнісні ознаки стратегічного планування  як управлінської інновації,  специфіку проведення  swot-аналізу з метою визначення переваг, проблемних зон, загроз та можливостей щодо  перспективного розвитку дошкільної установи з урахуванням специфіки внутрішнього та зовнішнього  середовища. Учасники заходу поглибили уявлення про  стратегію як  комплекс методичних, матеріально-технічних та управлінських заходів (проєктів) із визначенням шляхів їх реалізації та визначились зі структурою  стратегії, обговорили умови ефективності роботи творчих груп з її розробки в закладах освіти.

 Підвищення кваліфікації консультантів центру 
20210317_150916.jpg

  У ході опрацювання авторського флеш-курсу директорки Українського відкритого університету післядипломної  освіти   професорки Сорочан Т.М.   консультанти КУ «ЦПРПП»  Наталія Павлова, Оксана Сидорова, Світлана Шкурко  ознайомились з векторами оновлення смислу, методології, змісту, технологій роботи з педагогічними кадрами, зумовленого реформуванням освітньої галузі, затребуваністю інноваційних підходів до професійного розвитку педагогів на основі вільного вибору ними закладу освіти, установи, організації, іншого суб’єкта освітньої діяльності, видів, форм, темпу здобуття освіти та освітньої програми в межах здобуття освіти дорослих. Матеріали лекційного заняття «Консультування та супервізія в Центрі професійного розвитку педагогічних працівників», що відбулося для слухачів курсу 17.03.2021р., сприяло удосконаленню професійної компетентності працівників КУ «ЦПРПП» щодо консультування та супервізії як чинників науково-методичного супроводу процесу професійного розвитку освітян  на основі інноваційних технологічних підходів.

IMG-f6c5b55d6d95b5a3408c49b13faf4b9a-V.j
IMG-93d465e20495cf28fa00cf7a9c043328-V.j
 Засідання членів Клубу вихователів-методистів  дошкільних закладів  освіти 

  Відповідно до річного плану  КУ «ЦПРПП» розпочато роботу Клубу вихователів-методистів дошкільних закладів освіти міста Мирноград. У ході першої зустрічі консультантом Павловою Наталією ознайомлено учасників заходу з інноваційним інструментарієм оцінювання якості освітнього процесу в закладах дошкільної освіти ECERS-3, використання якого  дозволить педагогам дошкілля  долучитися в майбутньому до глобальної професійної спільноти фахівців та  процесу формування спільного бачення якості дошкільної освіти, ціннісних орієнтирів її розвитку в умовах освітянського сьогодення. Учасниками професійного полілогу було проаналізовано  35 параметрів, організованих у 6 підшкал, на основі яких сформовано   базу визначення якості освіти відповідно до світових стандартів. Отримана інформація стане підґрунтям подальшого формування внутрішніх систем забезпечення якості освіти з урахуванням специфіки діяльності кожної дошкільної установи.

IMG-12c4688a54fdcb3a4c4049db66099d50-V.j
IMG-81ac1bf53d9808e63683ea8655daf2e7-V.j
 Перше заняття в міській Школі  технологічної майстерності "Навички педагога  XXI сторіччя"

 Відповідно до  річного плану роботи КУ «ЦПРПП» на 2021 рік 10.03.2021р. у Навчально-виховному комплексі «загальноосвітня школа І ступеня-гімназія» проведено перше  заняття в міській Школі  технологічної майстерності «Навички  педагога XXI ст.». Професійний діалог учасників заходу відбувся у межах обговорення специфіки  артефакт - педагогіки  як  засобу активізації пізнавальної діяльності учнів та реалізації моделей інтегрованого та STEM- навчання молодших школярів. У процесі групової взаємодії педагогічні працівники  удосконалили  компетентність щодо включення в освітній контекст артефакту як об’єкта та предмета дослідження, створення навчальної ситуації  та  складання технологічної карти уроку на основі використання артефакту як базового  технологічного компонента. Робота з артефактом у якості    адаптованого до освітніх потреб дидактичного засобу забезпечувала умови  навчання  педагогічного дизайну сучасного уроку та можливості  творчої інтерпретації технологічних підходів до проєктування освітньої взаємодії вчителя та учня, орієнтованої на формування ключових  компетентностей та отримання метапредметних результатів освітнього процесу.

156672154_1445780962419733_5988694550725
 Участь у Всеукраїнському форумі щодо супроводу  діяльності фахівців Центрів професійного розвитку педагогічних працівників 

 Українським інститутом розвитку освіти спільно з Міністерством освіти і науки України започатковано проведення Всеукраїнських форумів щодо супроводу діяльності фахівців Центрів професійного розвитку педагогічних працівників. Перший такий захід, у роботі якого взяли участь працівники КУ «ЦПРПП» Мирноградської міської ради, відбувся в режимі онлайн 03 березня 2021 року. Учасниками форуму обговорено нові завдання та роль фахівців ЦПРПП, стратегічні напрямки роботи новостворених центрів у контексті викликів освітянського сьогодення, шляхи забезпечення партнерської взаємодії та стратегічні орієнтири роботи центрів у напрямку задоволення професійних потреб та запитів педагогічних працівників, сприяння фаховому вдосконаленню та підвищенню професійної компетентності працівників освітньої галузі.

156411348_139847794682654_50996934650648
157612182_139847798015987_41345863181844
Всеукраїнський фестиваль-конкурс "Учитель року предметів морально-духовного спрямування:професійний пошук, творчість та відкриття

 У ході підготовки до участі у Всеукраїнському фестивалі-конкурсі «Учитель року предметів духовно-морального спрямування-2021», започаткованому науково-дослідною лабораторією християнської етики, психології та педагогіки Національного університету «Острозька академія», що відбудеться цьогоріч в онлайн-форматі, учителем мистецтва ЗОШ№5 імені Валерія Доценка Вончук Л.В. 04.03.2021р. проведено урок християнської етики «Цінність добрих справ для нашої прекрасної планети, подарованої Богом» на основі використання інтеграційних й акмеологічних технологічних підходів та традиційних для українського народу духовно-моральних та релігійних цінностей. Консультативну та організаційно-методичну допомогу учаснику конкурсу надають методист відділу національного виховання Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Рибалка Л.Д, консультант КУ «ЦПРПП» Павлова Н.А. та адміністрація закладу освіти.

Молчанова.jpg
  Перше засідання  клубу керівників центрів
професійного розвитку 

   Директор КУ «ЦПРПП»  Ольга Молчанова 24 лютого 2021р. взяла участь у першому засіданні Клубу  керівників центрів професійного розвитку педагогічних працівників «Реалізація завдань ЦПРПП та забезпечення їхньої діяльності. Співпраця з обласними установами», у ході якого учасниками визначено  дієві аспекти реалізації завдань ЦПРПП у взаємодії з обласними освітніми та управлінськими установами, розглянуто актуальні питання оцінки професійної діяльності педагогічних працівників закладів освіти, моніторингу процесів реєстрації освітян  для проходження курсів підвищення кваліфікації, обговорено  моделі  співпраці  ЦПРПП з обласним ресурсним центром підтримки інклюзивної освіти.

  Фінансова грамотність  як основа фінансової культури

 Консультант КУ«ЦПРПП» Оксана Сидорова 23.02.2021р. та 24.02.2021р. взяла участь  у роботі семінару-тренінгу  «Залучення грантових коштів  для розвитку туристичної галузі в регіоні. Фінансова грамотність  як основа фінансової культури  населення», проведеного для працівників закладів освіти та культури міста методистом відділу краєзнавства та туризму ДОНМЦК,  сертифікованим тренером Ділового клубу «Партнер» Ларисою Петровою. У ході заходу учасників ознайомлено з умовами отримання грантових коштів, алгоритмом складання проєктних заявок та заповнення аплікаційної  форми проєкту. Педагоги та працівники культури опанували базові знання з фінансової грамотності, аналізу фінансової інформації та прийняття  рішення, оволоділи практичними навичками застосування інтерактивної  фінансово-економічної гри «Життєвий капітал»  та розглянули можливості її використання в освітньому процесі як інструменту формування фінансової грамотності учнів.

IMG_20210224_085747.jpg
IMG_20210223_100035.jpg
 Коучинг-студія новаторських ідей
IMG_20210216_141717.jpg
IMG_20210216_140301.jpg

Згідно з планом роботи КУ «ЦПРПП» та планом роботи предметно-методичної комісії  вчителів англійської мови 16.02.2021року в НВК «загальноосвітня школа І ступеня-гімназія» працювала коучинг-студія  новаторських ідей щодо реалізації моделей дистанційного навчання.  У форматі  методико-технологічного міксу учасники студії обмінялися досвідом  використання хмарного сервісу TIMS, ігрових платформ KAHOT та QUIZZES, програмного забезпечення Genial.ly та  liveworksheets, вебсервісу Classroom  для організації освітнього процесу на основі застосування  онлайн-тестів, інтерактивних аркушів та плакатів, навчальних квестів, коміксів та ігор, які забезпечують оптимальні умови налагодження ефективного освітнього діалогу між учасниками освітнього процесу, підвищення мотивації учнів щодо опрацювання  предметного матеріалу, забезпечення зворотного зв’язку за умови віддаленого контакту вчителя та учня, поширення навчальних завдань безпаперовим шляхом посередництвом  освітніх вебсервісів.

Інтерактивний формат заходу  та інноваційність представлених педагогами  технологічних підходів сприяли удосконаленню професійної компетентності  освітян  щодо  впровадження перспективних галузевих нововведень та  розбудови  освітнього простору нової української школи 

 Працює міська  Школа молодого  філолога
IMG-0aba3c90ceba389476983469fe48e36f-V.j
IMG-1c0a6edec0a858b3ca157ad89a4f4aee-V.j
IMG-441a200d057b1b9b623abda0ef4f8c01-V.j
14.jpg

 У межах роботи Школи молодого філолога  учителем загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №9  Васильченко  К.В. та учителем української мови та літератури ЗОШ№4 Кочегаровою Ю.С.  проведено відкриті уроки у 5 класах за темами " Правила поділу слів на склади " та  «Правила вживання апострофа». Під час уроків вчителями  представлено прийоми та форми роботи, орієнтовані на формування правописних навичок та вмінь щодо аналізу мовного матеріалу, коректного та доцільного використання мовних засобів у процесі комунікації. Консультантом КУ «ЦПРПП» Сидоровою О.В. та керівником  МПК учителів української мови та літератури   Ялдишевою В.В.  у ході аналізу  та обговорення уроку надано рекомендації молодим  педагогам щодо побудови структури уроку з урахуванням визначеної мети освітньої діяльності та  на основі реалізації  принципів компетентнісного навчання, пропоновано шляхи  та способи   оптимального застосування ефективних прийомів і форм роботи, засобів візуалізації на етапі  ознайомлення учнів з алгоритмом навчальних дій щодо вирішення правописної проблеми, рекомендовано вивчення досвіду роботи колег з використання технологічного інструментарію сучасного уроку.

 Професійні конкурси – школа  фахової майстерності педагога
146766603_3662028423918074_5681530123115
146630683_3662028270584756_8717229148626
 Формуємо екологічну культуру особистості 

З огляду на  спрямованість освіти сьогодення на  формування в молодого покоління нових моделей мислення та свідомої й відповідальної  взаємодії з довкіллям, проблема  формування  екоспоживчої культури, норм  екологічної етики, забезпечення умов екологічної  захищеності  та  психічного здоров’я людини, компетентного сприйняття та використання молоддю інформації екологічного змісту та формування екологічної культури  особистості перебували у центрі уваги учасників міського семінару-практикум учителів української мови та літератури, який відбувся 03 лютого у ЗОШ № 9.

У ході семінару презентовано досвід роботи закладу в рамках програми «Школа сприяння здоров’ю», представлено систему роботи вчителів-філологів з реалізації  наскрізної змістової лінії з екологічної безпеки та сталого розвитку. У форматі методичного міксу представлено ефективні прийоми та форми роботи з  формування екологічної  компетентності та потреби у здоровому способі життя  у процесі мовної та літературної освіти учнів.

Ювілейний 25-й всеукраїнський конкурс «Учитель року» об’єднав цьогоріч творчих, компетентних, відкритих до нового педагогів-фасилітаторів та  сучасних освітніх менеджерів  конкурсними випробуваннями у чотирьох номінаціях: «Керівник закладу освіти», «Математика», «Українська мова й література» та «Трудове навчання».

Необхідність проведення конкурсних випробувань  у дистанційному форматі поставила  учасників та журі конкурсу перед проблемою налагодження конструктивного діалогу на етапах  презентації педагогічних та управлінських надбань, демонстративного показу прийомів та форм роботи  вчителя, системи забезпечення зворотного зв’язку між учасниками освітнього  та конкурсного процесів за умови віддаленого контакту. Конкурсні новації  потребували спеціальної фахової підготовки  педагогів та системного консалтингового супроводу  конкурсантів.

У ході секційних засідань ПМК педагогічних працівників, які протягом   першої декади січня  відбулися  на базі закладів освіти міста  згідно з планом роботи  КУ«ЦПРПП», освітянами обговорено шляхи реалізації наскрізних змістових ліній  як засобу інтеграції  предметів та предметних циклів, ключові питання  вдосконалення методичних аспектів роботи педагогічних працівників на основі впровадження новітніх освітніх технологій та систем, технологічні підходи до моделювання  освітньої взаємодії вчителя та учня за умови віддаленого контакту, результати участі педагогічних працівників та учнівської молоді у фахових конкурсах, всеукраїнських учнівських олімпіадах  та конкурсах учнівської та педагогічної творчості.

 Інтерактивний  діалоговий формат проведення інформаційно-методичних заходів сприяв переорієнтації мислення педпрацівників, формуванню професійної готовності до впровадження інтегрованого підходу до навчання, досягнення ефективності розвитку критичного мислення учнів, реалізації моделі інклюзивного та дистанційного навчання та усвідомленому  прийняттю нового змісту освіти, яка покликана стати освітою для життя та передумовою успішності сучасної людини 

145382155_3658903404230576_6321465396031
145375451_3658903817563868_2653197172991
 Ключові питання  оновлення методологічних підходів до моделювання освітнього процесу- пріоритетний аспект  діяльності міських ПМК
130739978_3811310982227180_4402941893621
 Вітаємо з перемогою у другому етапі всеукраїнського конкурсу
"Учитель року -2021"!

  

Щиро  вітаємо Черкашину  Ольгу Сергіївну, директора загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 5 імені Валерія Доценка, з абсолютною перемогою в другому (обласному)  турі всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2021» у номінації  «Керівник закладу освіти». Бажаємо сучасному менеджерові  та фасилітатору освітнього процесу  успіху в розбудові інноваційного простору закладу освіти, реалізації проєктних ініціатив та впровадженні принципів  нової демократичної школи.

 Пишаємося досягненнями колеги, бажаємо творчого натхнення  та енергії  для нових звершень.

 Вебінар для керівників Центрів професійного розвитку  педагогічних працівників

Директор КУ«ЦПРПП» Ольга Молчанова 27 січня взяла участь у вебінарі  для керівників Центрів професійного розвитку педагогічних працівників  «Основні напрями співпраці ІППО, ЦПРПП та МС у 2021 році», спрямованому на визначення  основних векторів діяльності ЦПРПП та МК області у 2021 році з урахуванням освітніх завдань регіону в умовах формування нової української школи та необхідності підготовки педагогів до роботи в сучасному освітньому просторі.

У ході заходу  обговорено особливості нової моделі співпраці Інституту з ЦПРПП та МК у 2021 році, окреслено основні напрями діяльності відповідно до регіональної програми «Освіта Донеччини. 2021-2027 роки», висвітлено фінансово-документальні аспекти підвищення кваліфікації у 2021 році й актуальні питання юридичного супроводу діяльності ЦПРПП, надано практичні поради щодо організації підвищення кваліфікації у 2021 році та відповіді на актуальні питання організації атестаційних та сертифікаційних процесів.

IMG_20210127_103634.jpg
IMG_20210127_103646.jpg
 Формуємо якісний інформаційно- освітній ландшафт
IMG_20210120_110721.jpg
IMG_20210120_110947.jpg
IMG_20210120_111318.jpg

 У межах розширення спектру інформаційно-консалтингових послуг ЦПРПП та формування освітньо-інформаційного простору 20 січня 2021року у форматі Team building працівниками Центру  окреслено шляхи забезпечення оперативного інформування учасників освітнього процесу щодо галузевих інновацій, можливостей підвищення кваліфікації, участі в обласних та всеукраїнських методичних заходах, спрямованих на удосконалення професійної компетентності педагогів. Учасниками заходу визначено ефективні засоби формування інформаційного ландшафту, оптимальні умови висвітлення діяльності Центру й освітніх закладів та  надання доступу до  інформаційних ресурсів, шляхи  забезпечення зворотного зв'язку.

Конкурс.jpg
  Кращі педагоги міста - учасники відбіркового етапу другого туру Всеукраїнського конкурсу
"Учитель року - 2021"
IMG-05879db50347dfeec752da956aed12e8-V.j
IMG-98599c0e98d00045115f64080f2d4c7e-V.j

Директор загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №5 імені Валерія Доценка Черкашина Ольга Сергіївна, учитель української мови та літератури  загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №5 імені Валерія Доценка Балмаєва Юлія МиколаЇвна та вчитель обслуговуючої праці загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №9  Марченко Ганна Василівна  20. 01. 2021р. взяли участь у  відбірковому етапі другого туру Всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2021» у номінаціях «Керівник закладу освіти», «Українська мова та література», «Трудове навчання». Протягом першого конкурсного дня у відповідності до умов проведення конкурсних випробувань у кожній номінації учасники  відбіркового етапу   демонстрували теоретичні знання та практичні навички  з прийняття управлінських рішень щодо  розвитку закладу на основі  ситуаційного аналізу  пропонованого інформаційного кейсу та  розв’язування  управлінських задач (номінація «Керівник закладу освіти»), уміння організувати проєктно-технологічну діяльність учнів та  розробити технологічну карту дистанційного уроку (номінації «Трудове навчання», «Українська мова та література»), засвідчили  рівень знаннєвої складової професійної компетентності при написанні педагогічного есе.

         За рішенням  журі буде визначено фіналістів конкурсу, які вже наступного тижня братимуть участь у заключному етапі конкурсних випробувань.

         Вітаємо учасників конкурсу та  бажаємо колегам творчого натхнення й

професійного успіху.  

 Навчально-консультативний практикум "Технологічна карта уроку"  
20210112_111330.jpg
20210112_111234.jpg

 З метою  формування професійної компетентності педпрацівників – учасників ІІ (обласного) етапу всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2021» щодо моделювання  освітньої взаємодії вчителя та учня  за умови віддаленого контакту  на основі застосування  технологічних карт  12.01.2021року  працівниками КУ «ЦПРПП» проведено навчально-консультативний практикум з розробки технологічної карти уроку обслуговуючої праці. У ході заходу розглянуто особливості педагогічного проєктування освітнього процесу на основі компетентнісного та  інтегрованого  підходів,  ефективні  методи та технологічні підходи до реалізації визначеної мети навчальної діяльності, оптимальні форми організації роботи учнів. У процесі практичної розробки технологічної карти  визначено її переваги як способу педагогічного планування, обговорено доцільність варіювання  та синхронізації дій вчителя та учнів, ефективність використання  цифрових та інноваційних  освітніх  технологій

 Обрії співпраці
IMG-67f6e588ae48960d2731013d7e054c4b-V.j
IMG_20210112_140026.jpg
IMG_20210112_163456.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Працівниками  КУ "Центр професійного розвитку педагогічних працівників" Мирноградської  міської  ради  24.12.2020р.  проведено семінар «Особливості реалізації моделей дистанційного навчання в умовах освітнього простору позашкілля». У ході заходу, орієнтованого на підвищення професійної компетентності  працівників Будинку творчості дітей та юнацтва, розглянуто специфіку дистанційного навчання учнів закладів освіти та вихованців позашкільних освітніх установ  як нової форми організації  взаємодії педагога та учня за умови віддаленого контакту та активного використання  електронних освітніх платформ, онлайн-сервісів та цифрових освітніх ресурсів. За результатами групового обговорення  педагогами визначено переваги та недоліки дистанційного навчання, рівень професійної готовності працівника позашкільної освітньої установи до роботи в дистанційному форматі, розробки  відповідного умовам освітянського сьогодення електронного контенту та проведення майстер-класів у режимі онлайн.  Проведений захід сприяв  усвідомленню учасниками  проблемних аспектів реалізації моделей дистанційного навчання  та визначенню напрямків і форм  подальшої роботи  в інноваційному освітньому просторі.

 Особливості реалізації моделей дистанційного навчання 
в умовах освітнього простору позашкілля
IMG_20201224_110845.jpg
IMG_20201224_105954.jpg

   У ході робочої зустрічі працівників КУ «ЦПРПП» ММР  з представниками ГО «Портал «Пошук» в особі Голови  ГО Кондратьєва А.В та проєктного менеджера Кондратьєвої Д.О., що відбулася 12.01.2021р, визначено вектори співпраці в напрямках  забезпечення  культурного  й освітнього  відродження та становлення  нації, проведення культурно-просвітницьких заходів для представників Мирноградської ОТГ, підтримки та розвитку інноваційних ідей громадян регіону, сприяння органам державної влади та місцевого самоврядування в побудові громадянського суспільства та взаємодії з громадськістю. Учасниками зустрічі обговорено умови та можливості укладання меморандуму про співпрацю та окреслено перспективи подальшої  взаємодії  

IMG_20210112_140033.jpg
 Разом до найкращого Інтернету
20201220_221116.jpg

   З метою підвищення освіченості з питань онлайн-безпеки та просування безпечного використання цифрових технологій 18 грудня  в ЗЗСО №10 було проведено семінар вчителів інформатики закладів освіти міста. Під час заходу було розглянуто сучасні загрози і можливості Інтернету, ресурси до Дня безпечного Інтернету. Педагоги обмінялися досвідом роботи щодо організації безпечного Інтернету в закладах освіти. Увагу присутніх було звернуто на необхідність формування медіаграмотності учнів, учителів, батьків та розглянуто проблемні ситуації, які трапляються з користувачами Інтернету.

 Перший урок у Школі молодого вчителя

  Перше заняття міської Школи молодого вчителя (керівник Рудень Л.В., заступник директора з НВР ЗОШ№1), яке відбулося  згідно з планом роботи КУ "ЦПРПП"17.12.2020р. на базі загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1, об’єднало молодих вчителів початкових класів і математики  та досвідчених педагогів навколо  проблеми моделювання сучасного уроку на основі визначення структурних компонентів уроків різного типу та послідовності їх реалізації у відповідності до логіки освітнього процесу й визначеної мети діяльності.  Проведені у ході заходу майстер-класи з демонстраційного показу прийомів роботи з «цеглинками  LEGO» в роботі з учнями початкових класів, створення інтерактивних завдань на платформі LearningApps.or, методики рішення математичних задач збагатили методичний арсенал вчителів та спонукали до рефлексії й творчої самореалізації. Отримані  від працівників КУ «ЦПРПП» рекомендації з використання авторських матеріалів Марини Скрипник з практичних аспектів підготовки, проведення та аналізу  шкільного уроку XXI ст. та презентовані інформаційні матеріали щодо  освітніх інновацій, розміщені на сайті  Центру, орієнтували учасників заходу у ключових напрямках модернізації уроку в сучасній школі цифрового століття.

 Консультативна зустріч з адміністрацією та методистами БТДЮ
2.jpg
1.jpg

  Під час консультативної зустрічі консультанта КУ «ЦПРПП»  Наталії Павлової  з адміністрацією та методистами БТДЮ, що відбулася 15.12.2020 року,  обговорено шляхи ефективної взаємодії керівництва та методичної служби   установи з працівниками Центру в напрямку визначення проблемного поля  управлінсько-методичного впливу на формування мережі гуртків на основі  моніторингу особистісних запитів щодо освітньої діяльності за напрямками  позашкілля та перспективних векторів розвитку позашкільної установи у відповідності до  вимог сьогодення. У ході заходу  обговорено  методичні  рекомендації з питань формування  внутрішньої системи забезпечення якості освіти в закладах позашкільної освіти, затверджені наказом Державної служби якості освіти України від 07.12.2020 №01-11/78,  та орієнтовні критерії  й індикатори  самооцінки освітніх та управлінських процесів  у закладі позашкільної освіти 

 Визначено кращих педагогів 2020  року міста Мирноград 
130739978_3811310982227180_4402941893621
130734329_3811311978893747_7127497308831
130752994_3811311475560464_6328905296934

Конкурс фахової  майстерності працівників системи освіти «Кращий педагог року міста Мирноград-2020», участь у якому  цьогоріч взяли   16  педагогічних  працівників  закладів  освіти  міста,   став саме тим акордом, який налаштував серця і думки освітян на вияв кращих рис учительства. Він відбувся, щоб ще раз підтвердити беззаперечну істину: той, хто хоче змінити світ, повинен почати з себе.  Готовність до змін, високий рівень інноваційної культури та управлінської компетентності виявили учасники ІІІ туру конкурсного процесу, що відбувся 8 грудня 2020 року в актовій залі виконкому Мирноградської міської ради.

Керівники закладів освіти презентували членам журі управлінські системи, впроваджувані в освітніх установах, визначали напрямки управлінського впливу та чинники  забезпечення якісного освітнього результату, обґрунтовували необхідність та доцільність впровадження управлінських інновацій, визначали стратегічні напрямки розвитку освітніх установ. Педагогічні працівники представили власні педагогічні системи, орієнтовані на вирішення провідної проблеми педагогічної діяльності, ознайомили з технологічними аспектами  досвіду, інноваційними підходами до моделювання освітнього процесу.

У ході публічного виступу конкурсанти  ділилися педагогічними мріями, представляли проєктне бачення реалізації бажаного результату, визначали  ресурсне забезпечення, необхідне для досягнення мети, та презентували перші кроки на шляху реалізації  управлінських та педагогічних ідей.

За рішенням конкурсного журі переможцями конкурсу, нагородженими сертифікатами на суму 6 654 грн.,  стали:

Черкашина Ольга Сергіївна, директор ЗОШ№5 імені Валерія Доценка (номінація «Кращий керівник закладу освіти»);

Морозова Дар’я Миколаївна, учитель української мови та літератури ЗОШ№8 (номінація «Кращий учитель української мови та літератури»);

Шльокова Наталія Олександрівна, учитель швейної справи МНВК (номінація «Кращий учитель трудового навчання»).

Лауреатами конкурсу, відзначеними сертифікатами на суму 2 000 грн., стали:

Горбунова Олександра Вікторівна, завідувач ДНЗ№8 (номінація «Кращий керівник закладу освіти»);

Балмаєва Юлія Миколаївна, учитель української мови та літератури ЗОШ№5 імені Валерія Доценка (номінація «Кращий учитель української мови та літератури»);

Марченко Ганна Василівна, учитель трудового навчання ЗОШ№9 (номінація «Кращий учитель трудового навчання»).

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Проблеми  управлінсько-методичного  впливу на якісні показники освітньої діяльності за умови  впровадження принципів  дистанційної освіти  стали предметом обговорення  учасниками семінару заступників директорів шкіл з навчально-виховної роботи «Методичний супровід реалізації моделі дистанційного навчання», який відбувся 03.12.2020р.у ЗЗСО І-ІІ ступенів-ліцеї «Гармонія» Мирноградської міської ради. У ході заходу було визначено  позитивні чинники  методичного впливу на якість освітнього  онлайн-процесу, напрямки навчання, надання методичної допомоги та консалтингу та найбільш ефективні форми методичної роботи з педагогічними кадрами в інноваційних умовах дистанційного освітнього простору, визначено алгоритм побудови індивідуальної траєкторії професійного  розвитку педагога як організатора та тьютора  дистанційного навчання.  Пропонована працівниками ЦПРПП форма  освітнього бенчмаркінгу забезпечила оптимальні умови вивчення досвіду колег з моделювання дистанційного уроку й використання сервісів  та інструментів дистанційного навчання, обміну думками, рефлексії власної діяльності  та визначення подальших напрямків роботи з розбудови  сучасного освітнього простору.

 Методичний супровід реалізації моделі дистанційного навчання 
1.jpg
2.jpg
Фото.jpg
Участь у обласних психологічних заходах
IMG_20201125_132339.jpg
IMG_20201125_132415.jpg

 Психолог КУ «ЦПРПП»ММР Талькова Є.Ю. 25.11.2020 року взяла участь у  роботі коучинг-студії  з проблеми психологізації освітнього простору в контекстному полі Нової української школи та практичному занятті в режимі онлайн  для працівників психологічних служб області з ознайомлення з технологією створення та особливостями застосування в освітньому процесі QR-кодів як засобу моделювання доповненої реальності, що ґрунтується на використанні імерсивних методів навчання та  можливостей проєктування цифрової інформації  поза екранами пристроїв і об’єднання віртуальних об’єктів з реальним середовищем.

IMG_20201125_114332.jpg
IMG_20201125_114404.jpg
 Консалтинговий супровід учасників конкурсів фахової майстерності педпрацівників

 Завершено перший та другий етапи міського конкурсу фахової майстерності працівників системи освіти «Кращий педагог року міста Мирноград-2020», визначено  учасників ІІІ (заключного етапу). Консультантами Центру професійного розвитку педагогічних працівників надається консалтингова допомога  педагогам у підготовці презентаційних матеріалів з досвіду роботи та виступу-представлення  педагогічної чи управлінської ідеї(мрії)

bottom of page