top of page
 Виклики та шляхи  вирішення проблем психологічного супроводу різних категорій населення  в умовах воєнного часу
20220329_090753.jpg
IMG_20220323_112257.jpg

Для нашої країни 2022 рік почався  вторгненням російських військ, а події останніх місяців кардинально змінили життя українців. Украй важка воєнна, соціально-політична, гуманітарна ситуація в Донецькій області  викликала стрес як реакцію  на загрозу життю  та здоров’ю людини, як засіб мобілізації внутрішніх ресурсів організму та адаптації до нового оточення. За таких умов надзвичайно гостро постала проблема  кваліфікованої психологічної та соціально-педагогічної підтримки  дітей та дорослих, пошуку  фахівцями психологічної служби міста шляхів подолання стресового стану та зменшення негативного впливу травмуючи факторів.

Формуванню та удосконаленню саме практичних навичок роботи психологів з травмами та розладами сприяла конфліктна ситуація, що склалася на Донбасі в 2014 році, зокрема потреба надання  адресної допомоги вимушеним переселенцям. Але необхідність вирішення психологічних проблем дорослих та дітей, які виникли внаслідок масштабних воєнних дій і збройних конфліктів, стала справжнім викликом для фахівців психологічної служби міста.     

 Упровадження Державного стандарту базової середньої освіти: консалтинг та  інформаційна підтримка педагогічних працівників

Поточний рік реформаційних освітніх змін визначив у якості пріоритетного напрямку роботи Центру підготовку педагогічних працівників до впровадження Державного стандарту базової середньої освіти в 5 класах Нової української школи. В умовах воєнного стану  та дистанційного формату  консалтингового супроводу й професійної підтримки освітян працівниками центру  створено та розміщено на сайті установи  Мережевий інформаційно-методичний ресурс, що містить нормативно-правові документи  щодо впровадження реформи НУШ в базовій школі,  онлайн-підручники нового покоління, методичні путівники та порадники для вчителів. Знайомить з інноваційними підходами та практиками інклюзивного та дистанційного навчання, рекомендує проєктні ідеї та висвітлює технологічні особливості сучасного уроку.

 З огляду на  оптимальність застосування саме проєктних технологічних підходів на етапі переходу основної школи до нового типу навчання, фахівцями Центру підготовлено інформаційні матеріали щодо специфіки проєктного процесу в НУШ та рекомендовано до впровадження проєкти,  які пов’яжуть навчання з реальною життєвої практикою та збагатять досвід учнів.

 Заходи, спрямовані на підвищення професійної компетентності педпрацівників, та консультативні послуги, надані фахівцями КУ "ЦПРПП" протягом  2021 року

 У межах роботи   Школи технологічної майстерності «Навички педагога XXI ст.», креатив-студії «Реалізація наскрізних ліній у процесі викладання базових дисциплін», педагогічної майстерні «STEM- освіта: пошук, здобутки, відкриття», під час проведення навчально-консультативних практикумів «Технологічна карта уроку», відпрацювання тематичних модулів «Дистанційний урок» та «Стратегічне планування»  працівниками Центру  реалізовувались  інтерактивні методи  консультування, модерації та  тьюторингу, спрямовані на досягнення позитивних змін у діяльності педагогів шляхом сумісного з консультантом  розгляду, обговорення та колегіального пошуку оптимальних шляхів вирішення проблеми.

1.png
images.jpg
 Річний  план роботи КУ "ЦПРПП" 
на 2022 рік 

  Протягом 2021 року діяльність Комунальної установи «Центр професійного розвитку педагогічних працівників»  Мирноградської міської ради (далі ЦПРПП) було скеровано на надання сервісних послуг щодо сприяння професійному розвитку педагогів через консультативну, інформаційну та психологічну підтримку педпрацівників у відповідності до їх  професійних запитів.

   У напрямку  створення можливостей для побудови індивідуальної траєкторії професійного розвитку педагогів з урахуванням вимог відповідного професійного стандарту, удосконалення професійної компетентності педпрацівників щодо особливостей організації освітнього процесу за різними формами здобуття освіти, у тому числі з використанням технологій дистанційного навчання, упровадження в освітній процес ефективних навчальних стратегій та інноваційних технологічних підходів працівниками ЦПРПП проведено низку  консультативно-просвітницьких заходів із  розвитку компетенцій педагога в умовах НУШ, трансформування перспективного досвіду, супроводу супервізії та сертифікації освітян, реалізації моделей дистанційного та інтегрованого навчання.

  Вектори консалтингового супроводу учасників  освітнього процесу
 
(дайджест заходів, проведених працівниками ЦПРПП протягом
2020-2021навчального року)
unnamed.png
Screenshot_7-2-e1612016804122.png

Окреслені  річним планом роботи Центру на 2021 рік вектори консалтингового супроводу учасників освітнього процесу, спрямовані на координацію роботи професійних спільнот педагогічних працівників, консалтинговий супровід освітніх інновацій, моделювання індивідуальних траєкторій професійного розвитку освітян, формування баз даних про можливості підвищення кваліфікації педагогами,  сприяли визначенню  ключових навчально-консультативних заходів, орієнтованих  на досягнення Стратегічної  мети діяльності Центру.

          Протягом першого року функціонування Центру у межах роботи   Школи технологічної майстерності «Навички педагога XXI ст.», креатив- студії «Реалізація наскрізних ліній у процесі викладання базових дисциплін»,педагогічної майстерні «STEM- освіта: пошук, здобутки, відкриття», під час проведення навчально-консультативних практикумів «Технологічна карта уроку»  та відпрацювання тематичного модуля «Дистанційний урок»  працівниками Центру  реалізовувались  інтерактивні методи  консультування модерації та  тьюторингу, спрямовані на досягнення позитивних змін у діяльності педагогів шляхом сумісного з консультантом  розгляду, обговорення та колегіального пошуку оптимальних шляхів вирішення проблеми.

 Консалтингова підтримка педагогічних працівників 
Безымянный.png
Скрин 2.png

Одним із пріоритетних напрямків консалтингової підтримки педагогічних працівників новоствореними Центрами професійного розвитку педагогічних працівників є допомога в розробці внутрішніх документів діяльності закладів освіти, які мають відображати специфіку закладу, цінності організації, її теперішній стан та зовнішнє оточення, фактори, пов'язані з досягненням бажаного майбутнього та реалізацією місії установи.

Саме тому набуває актуальності питання забезпечення фахової консультативної підтримки процесу стратегічного планування розвитку закладів освіти в контексті галузевих та суспільних змін.

Серію консультативних практикумів з питань розробки стратегії закладу освіти продовжують проводити працівники Комунальної установи «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Мирноградської міської ради для заступників директорів шкіл з навчально-виховної роботи.

Під час практикумів учасники формують орієнтовний чек-лист для роботи творчої групи педагогічних працівників закладу освіти, обговорюють специфіку проведення swot-аналізу з метою визначення переваг, проблемних зон, загроз та можливостей щодо перспективного розвитку установи.

У межах консультативного модуля протягом першого року функціонування, працівниками Центру вже проведено низку консультативних заходів з питань стратегічного менеджменту та розбудови внутрішньої системи забезпечення якості освіти, що спрямовані на удосконалення управлінської компетентності керівних кадрів з інноваційного менеджменту та визначення стратегічних напрямків розвитку закладу освіти.

З інформаційним дайджестом роботи Комунальної установи «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Мирноградської міської ради можна ознайомитись за посиланням http://surl.li/pzxn

#3мінемоОсвітуРазом

Нравится

Комментировать

Поделиться

 Інформаційний дайджест роботи КУ "ЦПРПП" Мирноградської  міської ради 

    Реалізація засад новітньої освітньої доктрини потребує послідовної розбудови  інноваційного освітнього простору  у напрямку розробки та послідовного впровадження  нового змісту освіти, інноваційних педагогічних технологій та досягнення якісних змін у способі діяльності педагогічних працівників та  стилі їх професійного життя та мислення

Разом з тим  Пріоритетністю інноваційної моделі розвитку суспільних  інституцій, швидкою динамікою  освітнього й андрагогічного процесів  в умовах галузевої модернізації зумовлена нагальна потреба в здійсненні супервізії, у забезпеченні якісного консалтингового супроводу безперервної фахової освіти педагогічних працівників та інноваційного процесу впровадження      компетентнісного, інтегрованого й інклюзивного підходів до навчання, реалізації моделі дистанційної освіти. Необхідна кваліфікована консультативна підтримка процедури розроблення закладом освіти  внутрішніх документів, освітніх програм, авторських  та  інтегрованих  курсів.

З огляду на вище окреслені  галузеві  зміни, спрямовані на підвищення якості й конкурентоздатності освітянських кадрів в нових економічних, соціокультурних умовах, у період прискорення технічного розвитку та  інтеграції України у міжнародне освітянське співтовариство, відповідно до частини 3 ст. 52 «Закону України  «Про повну загальну середню освіту» Кабінетом Міністрів України затверджено Положення про центр професійного розвитку педагогічних працівників (постанова Кабінету Міністрів України від 29.07.2020р.).

 Керуючись  чинною законодавчою базою,  Мирноградською міською радою ухвалено рішення про відкриття з 31.08.2020р.  КУ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Мирноградської міської ради як осередку  сприяння професійному розвитку педагогічних працівників закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої освіти, інклюзивно-ресурсного центру шляхом надання інформаційно-консультативних послуг відповідно до професійних та особистих запитів освітян, зумовлених розвитком української держави та її інституцій. Центр опікується й розвитком творчої ініціативи та забезпеченням академічної свободи педагогів в пошуках нових форм і методів педагогічної діяльності.

 Професійні конкурси-школа фахової майстерності педагога
 Публікація  в газеті "Родной город" (лютий  2021р)

 

Ювілейний 25-й всеукраїнський конкурс «Учитель року» об’єднав цьогоріч творчих, компетентних, відкритих до нового педагогів-фасилітаторів та  сучасних освітніх менеджерів  конкурсними випробуваннями у чотирьох номінаціях: «Керівник закладу освіти», «Математика», «Українська мова й література» та «Трудове навчання».

Необхідність проведення конкурсних випробувань  у дистанційному форматі поставила  учасників та журі конкурсу перед проблемою налагодження конструктивного діалогу на етапах  презентації педагогічних та управлінських надбань, демонстративного показу прийомів та форм роботи  вчителя, системи забезпечення зворотного зв’язку між учасниками освітнього  та конкурсного процесів за умови віддаленого контакту. Конкурсні новації  потребували спеціальної фахової підготовки  педагогів та системного консалтингового супроводу  конкурсантів.

 Працівниками КУ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Мирноградської міської ради у відповідності до професійних запитів освітян було впроваджено гнучку систему навчально-консультативної підтримки учасників першого (міського) етапу всеукраїнського конкурсу,  реалізовано заходи  щодо забезпечення мотивації педагогів-конкурсантів до  одночасної участі  в міському конкурсі фахової майстерності  «Кращий педагог міста Мирноград-2020», який протягом шести років  сприяє підвищенню професійної компетентності вчителів, приверненню  уваги громадськості, органів виконавчої влади до проблем освіти, розвитку інновацій та поширенню перспективного педагогічного досвіду. Адже участь у фахових випробуваннях міського рівня  надає педагогу можливість набуття досвіду розробки та презентації освітнього проєкту, представлення власних педагогічних та управлінських систем, пошуку шляхів  вирішення актуальних галузевих проблем та досягнення позитивних змін  в освітньому середовищі. Разом з тим система матеріального  стимулювання  переможців та лауреатів конкурсу виступає вагомим мотиваційним чинником щодо успішної  професійної та особистісної  самореалізації педпрацівників у конкурсному процесі.

 Стратегія  Комунальної установи "Центр професійного розвитку педагогічних працівників" Мирноградської міської ради 
 Положення про офіційний вебсайт КУ "Центр професійного розвитку  педагогічних працівників"  
титулка.tif
Фотка.jpg
 План роботи КУ "Центр професійного розвитку педагогічних працівників" Мирноградської  міської ради  на 2021рік

Мета діяльності Центру:  переформатування системи  консалтингового  супроводу учасників освітнього процесу у відповідності до сучасних вимог економічного і соціального запиту щодо  конкурентоспроможності педагога; впровадження ефективних технологічних підходів щодо підвищення  професіоналізму освітян до рівня державно  визначених  вимог.

Цілі діяльності Центру: формування  та розвиток організації - координатора та провайдера безперервної фахової освіти та  професійного зросту педагогів, агента інноваційних змін,  конкурентоспроможного сервісного центру освітніх консалтингових послуг, орієнтованого на оптимальне забезпечення соціального запиту щодо підвищення професіоналізму освітян до рівня державно визначених вимог.

 Пріоритети роботи Центру:

-забезпечення андрагогічного, акмеологічного, синергетичного та ціннісного підходів щодо системи роботи з педагогічними кадрами  міста;

- пошук та застосування інноваційних форм  та продуктивних андрагогічних моделей, орієнтованих на успішну самореалізацію та підвищення компетентності й конкурентоспроможності фахівця сучасної школи;

- забезпечення консалтингового супроводу підготовки педагогічних працівників до роботи в умовах реалізації нових Державних стандартів,  оновлення змісту та підвищення якості надання освітніх послуг, впровадження системи педагогічного дорадництва;

- підготовка ефективного інформаційно-методичного забезпечення та медіаконтенту для практичної реалізації педагогами компетентнісного, інтегрованого, діяльнісного, особистісно зорієнтованого та інклюзивного підходів до навчання здобувачів освіти і нових освітніх технологій;

- реалізація технологічного підходу, впровадження інформаційно-комунікаційних технологій, створення освітнього порталу для  інформаційної та  консалтингової підтримки педагогів у режимі оnlіnе;

- формування баз даних програм підвищення кваліфікації, інших джерел інформації (вебресурсів), необхідних для професійного розвитку педагогічних працівників, та їх оприлюднення на власному вебсайті;

- вивчення і використання вітчизняного та зарубіжного педагогічного досвіду, поповнення банку освітніх інновацій та педагогічних технологій, створення  медіатеки   матеріалів з досвіду роботи педагогічних працівників  закладів  міста;

- створення оптимальних умов  професійної самореалізації особистості та реалізації принципу навчання впродовж життя з урахуванням гендерної рівності та інклюзії.

 Положення
про КУ "Центр професійного розвитку педагогічних працівників"
bottom of page