Коучинг-студія новаторських іде
Спрямовуємо до успіху, формуємо нове педагогічне мислення та забезпечуємо конкурентоспроможність в освітньому середовищі
Можливості підвищення кваліфікації для освітян
Суб'єкти підвищення кваліфікації педагогічних працівників
-
Донецький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти
-
Інститут підвищення кваліфікації Приазовського державного технічного університету
-
Дніпропетровський інститут післядипломної педагогічної освіти
-
Інститут підвищення кваліфікації, перепідготовки ХНПУ ім. Г.С.Сковороди
-
Центральний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів Університету мененджменту освіти
-
Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді
Суб'єкти підвищення кваліфікації, які мають ліцензію на підвищення кваліфікації або здійснюють освітню діяльність за акредитованою освітньою програмою
Свідоцтва про підвищення кваліфікації НЕ ПОТРЕБУЮТЬ ОКРЕМОГО ВИЗНАННЯ ЧИ ПІДТВЕРДЖЕННЯ
-
Донецький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти
-
КНЗ КОР Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів
-
Центральний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів Університету мененджменту освіти
, ПОТРЕБУЮТЬ ОКРЕМОГО ВИЗНАННЯ ПЕДАГОГІЧНОЮ РАДОЮ закладу освіти свідоцтва про підвищення кваліфікаці, видані наступними суб'єктами:
Про наявність ліцензії на провадження освітньої діяльності Донецьким обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти
Спільно до навчання: ефективна та безпечна освіта під час війни
Підвищення кваліфікації освітян на базі Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти у 2023 році
Повітряні тривоги, вибухи, вимкнення світла… Усе це — виклики, з якими щодня зіштовхуються освітяни. Добре, коли в кризових ситуаціях під рукою є коротка методичка з дієвими порадами, що полегшують життя. Сподіваємося, такою методичкою для вас стане безплатний онлайн-курс «Спільно до навчання: ефективна та безпечна освіта під час війни».
Десять коротких відео та додаткові матеріали розкажуть про дієві методики онлайн- та змішаного навчання, активності, які можна проводити в укриттях, ефективну комунікацію з батьками та, врешті, про те, як зберегти власне ментальне здоров’я.
У курсі передбачено сертифікат з підвищення кваліфікації на 0,2 кредиту ЄКТС.
Перейти на платформу курсу:
Законами України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про фахову передвищу освіту», «Про професійний розвиток працівників», Концепцією розвитку неперервної педагогічної освіти, «Порядком підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників», затверженим Постановою Кабінету Мінстірв України від 21 серпня 2019 р. № 800 (зі змінами) визнана необхідність упровадження та створення умов для навчання й саморозвитку особистості упродовж професійної діяльності. Керівні, методичні та педагогічні працівники мають підвищувати кваліфікацію й проходити стажування у відповідних освітньо-наукових установах. Підготовка та підвищення кваліфікації педагогічних працівників є важливою передумовою, що забезпечує проведення модернізації освіти на основі осмислення національного і зарубіжного досвіду.
У зв’язку із зазначеним вище та з урахуванням результатів аналізу потреб кадрового потенціалу установ освіти і навчальних закладів області, Донецький облІППО надсилає «Дайджест підвищення кваліфікації методичних, керівних і педагогічних кадрів на 2023 рік».
Детальніше ознайомитися зі змістом та умовами підвищення кваліфікації на базі Донецького ОБЛІППО можна на основі дайджесту за покликанням:https://bit.ly/kpk2023 та листом Донецького ОБЛІППО, що доданий до даного інформаційного повідомлення
Освітянам рекомендовно пройти курс з надання першої допомоги
Державна служба якості освіти рекомендує всім українським учителям пройти навчання з надання першої невідкладної допомоги дітям або тренінг «Перша допомога дітям. Тренінг для дитячих закладів».
Відповідна рекомендація міститься у рамках загальних рекомендацій Держслужби з організації безпечного середовища в школах напередодні початку навчального року.
Курс розроблений за рекомендаціями Європейської ради з реанімації (European Resuscitation Council) і дає основи надання першої допомоги дітям та адаптований під українські реалії.
При наданні дітям першої невідкладної допомоги є важливі нюанси і спеціальні маніпуляції, які необхідно знати батькам і всім, хто працює з дітьми, зокрема, освітянам.
Курс ведуть лікарі-педіатри, лікарі з медицини невідкладних станів та сімейні лікарі. Він розрахований на людей без медичної освіти і не є професійним у підготовці медичних працівників.
Після закінчення курсу проводиться практичний іспит, при успішному складанні якого видається сертифікат.
Детальніше :http://osvita.ua/school/86979/?fbclid=IwAR0RO8XKpWRV57TkpraLlwb8CNs-EYq9alJXbMZhXvHv4qbCNElls0UE5hk
Сертифікація -2022
У 2022 році в сертифікації зможуть взяти участь до 2500 учителів початкових класів. Щоб охопити всі регіони України, МОН своїм Наказом № 3 від 04.01.2022 визначило максимальний обсяг заяв, які можуть бути подані від кожної з областей на пропорційних засадах (залежно від наявної кількості вчителів початкової школи).
Відповідно до наказу МОН упродовж 1-15 серпня 2022 року включно триватиме реєстрація для проходження сертифікації й проводитиметься у два етапи:
-
основний етап (01–08 серпня) – у межах граничної кількості для кожного регіону
-
додатковий етап (09–15 серпня) – у межах загальної граничної кількості (2500 вчителів)
Реєстрацію вчителів початкових класів для проходження сертифікації у 2022 році достроково буде припинено в разі, якщо 2500 осіб сформують бланки реєстраційних карток-заяв.
Педагогічні працівники, які мають документ про успішне проходження сертифікації у 2020 — 2021 роках або не змогли 2021 року успішно пройти хоча б один із етапів сертифікації — незалежне тестування учасників сертифікації (набрали менше ніж 60 відсотків максимальної кількості тестових балів за підсумками незалежного тестування), самооцінювання учасниками сертифікації власної педагогічної майстерності (не подали результати самооцінювання або подали їх з недотриманням строку чи форми), вивчення практичного досвіду роботи учасників сертифікації (набрали меншу кількість балів за мінімально достатню для видачі сертифіката за результатами експертного оцінювання професійних компетентностей учасників сертифікації), — не мають права брати участь у сертифікації 2022 року. Цю норму визначено п.5 ст. 49 Закону України про «Повну загальну середню освіту», який набув чинності з 18 березня 2020 року.
Щоб успішно зареєструватися для участі в пілотній сертифікації педагогічних працівників, потрібно виконати низку послідовних дій.
-
Ознайомитися з Положенням про сертифікацію педагогічних працівників (далі — Положення).
-
Підготувати необхідні документи:
-
копію паспорта громадянина України, а в разі його відсутності — іншого документа, що посвідчує особу;
-
копію довідки про присвоєння ідентифікаційного номера фізичної особи — платника податків або картки платника податків (для особи, яка через свої релігійні переконання відмовляється від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, — копію сторінки паспорта громадянина України, на якій зроблено відмітку з даними про реєстраційний номер облікової картки платника податків (крім осіб, які отримали паспорт громадянина України у формі картки);
-
довідку із закладу освіти, в якому працює педагогічний працівник.
-
Створити й оформити реєстраційну картку-заяву, скориставшись спеціальним сервісом.
Увага! Просимо не створювати реєстраційної картки, якщо: 1) не плануєте брати участь у сертифікації; 2) не плануєте завершити процедуру реєстрації надсиланням документів до відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти.
Щоб зареєструватися для проходження сертифікації, у рубриці «Сертифікація педагогічних працівників (незалежне тестування)» натисніть кнопку «Реєстрація». Перейшовши на сторінку реєстрації, потрібно:
-
уважно зазначити дані у реєстраційній формі;
-
згенерувати бланк реєстраційної картки-заяви та роздрукувати його;
-
заповнити власноруч заяву, зазначивши у ній бажання взяти участь у сертифікації, підтвердивши факт ознайомлення з Положенням, і засвідчити заяву особистим підписом.
Увага! Якщо буде сформовано граничну кількість бланків реєстраційних карток-заяв згідно із квотою учасників сертифікації, установленою МОН, то програма не дасть можливості створити реєстраційну картку-заяву.
4. Сформувати комплект із таких реєстраційних документів:
1) оформлена реєстраційна картка-заява;
2) копія паспорта громадянина України (сторінки з фотокарткою, прізвищем, ім’ям та по батькові), а в разі його відсутності — іншого документа, що посвідчує особу педагогічного працівника;
3) копія одного з таких документів:
-
довідки про присвоєння ідентифікаційного номера фізичної особи— платника податків, або картки фізичної особи — платника податків, або сторінки паспорта, на якій зроблено відмітку з даними про реєстраційний номер облікової картки платника податків;
-
сторінки паспорта, на якій зроблено відмітку про наявність права здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта (для особи, яка через свої релігійні переконання відмовляється від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків);
4) довідка із закладу освіти, у якому працює педагогічний працівник.
У разі потреби слід надати копію свідоцтва про зміну імені (прізвища, власного імені, по батькові), та/або свідоцтва про шлюб, та/або свідоцтва про розірвання шлюбу (для осіб, у документах яких є розбіжності в персональних даних).
Увага! На копіях документів напишіть Згідно з оригіналом (без лапок), поставте підпис, зазначте свої ініціали та прізвище й дату засвідчення копії.
5. Надіслати комплект документів рекомендованим поштовим відправленням до відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти або подати нарочно. Якщо неможливо надіслати документи звичайним листом, можна скористатися електронною поштою, адресу електронної скриньки, на яку потрібно надіслати документи, вказано у реєстраційному повідомленні.
Дату подання реєстраційних документів визначають за відбитком штемпеля відправлення на поштовому конверті (у випадку передавання нарочно — за днем отримання, зафіксованим у регіональному центрі). Усі документи мають бути надіслані не пізніше 15 серпня.
6. Отримати повідомлення учасника сертифікації.
Регіональний центр надсилатиме рекомендованим поштовим відправленням на зазначену в реєстраційній картці-заяві адресу повідомлення про результати реєстрації, а зареєстрованим учасникам — логін та пін-код доступу до кабінету учасника сертифікації на сайті УЦОЯО.
Наголошуємо, що регіональний центр може відмовити заявникові в реєстрації для участі в сертифікації через:
-
ненадання документа (-ів), що підтверджує (-ють) достовірність інформації, зазначеної в реєстраційній картці-заяві;
-
надання недостовірної інформації;
-
неналежного оформлення документів, необхідних для реєстрації;
-
подання реєстраційних документів особою, яка відповідно до вимог законодавства не має права на проходження сертифікації;
-
надання/надсилання реєстраційних документів після завершення встановленого строку реєстрації;
-
наявність у педагогічного працівника чинного сертифіката про успішне проходження сертифікації, виданого протягом останніх двох років.
Педагогічний працівник може за власним бажанням відмовитися від участі у сертифікації та надіслати рекомендованим поштовим відправленням, електронною поштою або доставити нарочно до відповідного регіонального центру письмову заяву (у довільній формі) чи її скановану копію, до якої має бути додано копію (скановану копію) документа, що посвідчує особу. Відповідна заява має надійти до регіонального центру не пізніше ніж за два тижні до початку незалежного тестування.
Короткострокове підвищення кваліфкації на базі Донецького ОБЛІППО
Донецький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти запрошує освітян на короткострокове підвищення кваліфікації (ліцензія серія АЕ № 636416 відповідно до Листа МОН України № 1/11-5788 від 21.06.2019 р. є безстроковою).
У серпні – грудні 2022 року короткострокове підвищення кваліфікації за дистанційною формою навчання можна пройти за кошти фізичних та юридичних осіб.
Покликання для реєстрації:
Курси підвищення кваліфікації вчителів предметів гуманітарного циклу, практичних психологів та керівних кадрів у 2022 році
З метою підвищення професійної компетентності вчителів щодо реалізації завдань Державного стандарту базової середньої освіти в умовах Нової української школи та згідно з порядком підвищення кваліфікації педагогічних та науково-педагогічних працівників, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2019 року № 800, навчально-науковий центр сучасних технологій формування професійної компетентності Горлівського інституту іноземних мов Державного вищого навчального закладу «Донбаський державний педагогічний університет» надає освітню послугу на договірній основі «Курси підвищення кваліфікації» для вчителів гуманітарного циклу, практичних психологів та керівних кадрів ( 30 годин -1 кредит ЄКТС)
Детальна інформація – у доданих документах
Підвищення кваліфікації на базі Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти у 2022році
Згідно з Законами України "Про освіту", "Про повну загальну середню освіту", "Про вищу освіту" , "Про професійний розвиток працівників", відповідно до Порядку підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників, затвердженого постановою КМУ від 21.08.2019 №800 (із змінами), у рамках виконання Договорів про співпрацю між Донецьким обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти та центрами професійного розвитку педагогічних працівників, на підставі замовлень органів управління освітою райдержадміністрацій, військово-цивільних адміністрацій, територіальних громад, міст щодо підвищення кваліфікації керівних, методичних і педагогічних працівників дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти, фахової передвищої освіти Донецький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти забезпечує розробку відповідних програм підвищення кваліфікації педагогічних кадрів та їх реалізацію через різні форми навчання.
Ознайомитися детальніше із планом підвищення кваліфікації на 2022 рік можна на основі опрацювання документів:
Промоція Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти
Про проведення тренінгів "Нова українська школа: перехід на наступний рівень" для педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти, які з 2022-2023 навчального року викладатимуть у Новій українській школі
Доводимо до вашого відома, що Донецький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти здійснює реєстрацію на тренінги «Нова українська школа: перехід на наступний рівень» для педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти, які з 2022/2023 навчального року викладатимуть у 5 та 6 класах Нової української школи.
Оновлений дайджест підвищення кваліфікації на базі Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти на 2022рік
Щодо підвищення кваліфікації педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
№ 1/9-141 від 04 березня 2020 року
Педагогічним працівникам і директорам
закладів загальної середньої освіти,
місцевим органам виконавчої влади та
органам місцевого самоврядування, їх
органам управління у сфері освіти,
суб'єктам підвищення кваліфікації
Щодо підвищення кваліфікації педагогічних
працівників закладів загальної середньої освіти
Однією з глобальних цілей сталого розвитку, затверджених у 2015 році на саміті ООН, є забезпечення всеохоплюючої і справедливої якісної освіти та заохочення можливості навчання впродовж усього життя для всіх.
5 вересня 2017 року Верховною Радою України було прийнято новий Закон України «Про освіту» (далі - Закон), яким запроваджено нову систему підвищення кваліфікації, що передбачає збільшення та розширення можливостей педагогічних працівників для вдосконалення педагогічної майстерності та професійного зростання впродовж усього життя.
З метою створення та впровадження ефективних механізмів реалізації цього Закону Міністерством освіти і науки України (далі - Міністерство) разом з інститутами громадянського суспільства було - проведено ґрунтовне дослідження щодо основних викликів, потреб і нових підходів до підвищення кваліфікації, з результатами якого можна ознайомити за посиланням https://bit.ly/reportteachandlearn.
Враховуючи результати цього дослідження і консультацій з громадськістю, Міністерством було розроблено та подано на розгляд Уряду новий Порядок підвищення кваліфікації педагогічних та науково-педагогічних працівників (далі - Порядок), що був затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2019 року № 300. Також 27 грудня 2019 року постановою Уряду № 1133 були внесені зміни до цього Порядку.
16 січня 2020 року парламентом прийнято новий Закон України «Про повну загальну середню освіту» (далі - Закон про ПЗСО), в якому деталізовано нові підходи до підвищення кваліфікації педагогічних працівників.
З текстами Закону та Порядку (зі змінами) можна ознайомитися на сайті Верховної Ради України за такими посиланнями:
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2145-19/conv
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/800-2019-%D0%BF#n114
З текстом Закону про ПЗСО можна буде ознайомитися на вебсайті Верховної Ради України після його оприлюднення в установленому порядку.
У зв’язку із зазначеним вважаємо за необхідне надати детальні роз’яснення та методичні рекомендації щодо підвищення кваліфікації педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти (далі — заклади освіти).
Детальніше:
Щодо порядку підвищення кваліфікації педагогічних працівників
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
№ 1/9-683 від 04 листопада 2019 року
Органам управління у сфері освіти,
керівникам закладів освіти і установ,
головам атестаційних комісій
Щодо підвищення кваліфікації
та атестації педагогічних працівників
Шановні колеги!
З огляду на численні звернення педагогічних працівників з питань особливостей застосування Порядку підвищення кваліфікації педагогічних та науково-педагогічних працівників (постанова Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2019 р. № 800) (далі - Порядок) в частині встановлення вимог щодо обсягу (кількості годин) підвищення кваліфікації педагогічних працівників, необхідного для проходження чергової атестації, інформуємо.
Відповідно до Порядку загальний обсяг підвищення кваліфікації педагогічного працівника закладу загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та фахової передвищої освіти не може бути менше ніж 150 годин на п'ять років, а обсяг підвищення кваліфікації педагогічного працівника дошкільного, позашкільного закладу освіти встановлюється його засновником (або уповноваженим ним органом), але не може бути менше ніж 120 годин на п'ять років.
З огляду на відсутність встановлених законодавством норм щорічного підвищення кваліфікації, необхідного для проходження чергової атестації, рекомендуємо атестаційним комісіям, починаючи з 2020 року:
1)встановлювати мінімальні вимоги щодо обсягу (кількості годин) підвищення кваліфікації педагогічних працівників закладів загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та фахової передвищої освіти, а саме:
-
30 годин, якщо завершення атестації припадає на 2020 рік;
-
60 годин, якщо завершення атестації припадає на 2021 рік;
-
90 годин, якщо завершення атестації припадає на 2022 рік;
-
150 годин, якщо завершення атестації припадає на 2023 рік та наступні роки.
2) встановлювати мінімальні вимоги щодо обсягу (кількості годин) підвищення кваліфікації педагогічних працівників закладів дошкільної, позашкільної освіти та не менше ніж:
-
24 години, якщо завершення атестації припадає на 2020 рік;
-
48 годин, якщо завершення атестації припадає на 2021 рік;
-
72 годин, якщо завершення атестації припадає на 2022 рік;
-
120 годин, якщо завершення атестації припадає на 2023 рік та наступні роки.
Додатково інформуємо, що щорічний обсяг (кількість годин) підвищення кваліфікації визначається педагогічним працівником та має бути відображений у відповідному плані підвищення кваліфікації, а в рік проходження атестації має бути не меншим зазначених вище обсягів. При цьому, облік годин підвищення кваліфікації педагогічних працівників здійснюється за накопичувальною системою. Якщо обсяг підвищення кваліфікації визначається в кредитах Європейської кредитної трансферно-накопичувальної системи, то 1 кредит дорівнює 30 годинам.
Заступник Міністра Любомира Мандзій
Підвищення кваліфікації керівних,методичних і педагогічних працівників Донецької області у Донецькому обласному інституті післядипломної педагогічної освіти в 2021році
У К Р А Ї Н А
ДОНЕЦЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ ДОНЕЦЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ІНСТИТУТ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ПЕДАГОГІЧНОЇ ОСВІТИ
Н А К А З
30 грудня 2020 року м Краматорськ № 385
Про організацію підвищення кваліфікації
керівних, методичних і педагогічних працівників
Донецької області у Донецькому обласному інституті післядипломної педагогічної освіти в 2021 році
Згідно з Законами України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», «Про вищу освіту», «Про професійний розвиток працівників», відповідно до Порядку підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників, затвердженого постановою КМУ від 21.08.2019 № 800 (із змінами), у рамках виконання Договірів про співпрацю між Донецьким обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти (далі – Інститут) та центрами професійного розвитку педагогічних працівників та/або методичними службами, на підставі замовлень органів управління освітою райдержадміністрацій, військово-цивільних адмінстірацій, територіальних громад, міст щодо підвищення кваліфікації керівних, методичних і педагогічних працівників дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти, фахової пердвищої освіти
НАКАЗУЮ:
1. Здійснити підвищення кваліфікації керівних, методичних і педагогічних працівників у зазначені терміни (Додаток 1).
Запрошення на онлайн-курс
Чого ви навчитеся, опановуючи курс
Бачити, знаходити, використовувати та створювати компетентнісно орієнтовані завдання з природничих наук
Результати першої участі українських школярів у міжнародному порівняльному дослідженні PISA в 2018 році викликали великий суспільний резонанс. Вчителі природничо-наукових предметів мають зробити свої висновки і вдосконалити власну педагогічну майстерність, створюючи та впроваджуючи компетентнісно орієнтовані завдання. Саме підготовці таких завдань – принципам побудови кластеру завдань і написання до нього стимульних матеріалів, орієнтації на процедурні та епістемні знання, вміння застосувати контексти та формувати певні ставлення – присвячений цей курс.
Підвищення кваліфікації за бюджетні кошти. Досвід "Всеосвіти"
Друзі! Ось і настав 2021 рік! І в цьому році ТОВ «Всеосвіта», як суб’єкт підвищення кваліфікації, зробить все від неї залежне, аби створити найкомфортніші умови для реалізації права педагога на підвищення кваліфікації за допомогою порталу «Всеосвіта».
Це право закріплене Законом України «Про освіту» від 05.09.2017р. і містить не тільки законодавчо визначену можливість підвищити кваліфікацію, а й можливість вільно обирати освітні програми, форми навчання. Окрім цього, це право передбачає можливість вільного обрання педагогічними та науково-педагогічними працівниками закладів освіти, установ і організацій, а також інших суб’єктів освітньої діяльності, що здійснюють підвищення кваліфікації (абзац 6 та 7 частини 1 статті 54 Закону України «Про освіту»)
На прикладі освітньої діяльності ТОВ «Всеосвіта» хотів би ознайомити вас з механізмом реалізації цього права, формування якого відбувалося у три етапи.
Сертифікація педагогічних працівників у 2021 році
Сьогодні, 18 січня, розпочалась реєстрація для участі у сертифікації педагогічних працівників 2021. Реєстрація триватиме до 31 січня, а перший етап сертифікації – незалежне тестування – відбудеться вже 27 лютого.
“Сертифікація – це зовнішнє оцінювання професійних компетентностей вчителів. Її мета – виявити і заохотити вчителів з високим рівнем майстерності, які володіють методиками компетентнісного навчання і новими освітніми технологіями та сприяють їх поширенню. Успішне проходження сертифікації дозволяє отримувати надбавку в 20% до зарплатні й може зараховуватись як проходження чергової (позачергової) атестації”, – зазначив Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет.
Зареєструватись на сертифікацію можуть вчителі початкових класів, які працюють на відповідній посаді за основним місцем роботи та мають стаж педагогічної роботи не менше двох років.
Реєстрація триватиме до 31 січня включно й проводитиметься у два етапи:
основний етап (18-27 січня) – у межах граничної кількості для кожного регіону;
додатковий етап (28-31 січня) – у межах граничної кількості вчителів, які можуть реєструватися на сертифікацію 2021.
Згідно з наказом МОН, цьогоріч участь у сертифікації зможуть взяти не більше 2000 педагогів, тому реєстрацію буде припинено достроково, якщо 2000 осіб сформують бланки реєстраційних карток-заяв.
Щоб зареєструватись на сертифікацію, необхідно заповнити реєстраційну картку-заяву, бланк якої формується на сайті Українського центру оцінювання якості освіти і надіслати комплект реєстраційних документів до відповідного регіонального центру.
Комплект реєстраційних документів складається з:
-
оформленої реєстраційної картки-заяви;
-
копії паспорта громадянина України (сторінки з фотокарткою, прізвищем, ім’ям та по батькові), а в разі його відсутності – іншого документа, що посвідчує особу;
-
копії одного з таких документів:
- довідки про присвоєння ідентифікаційного номера фізичної особи – платника податків, або картки фізичної особи – платника податків, або сторінки паспорта, на якій зроблено відмітку з даними про реєстраційний номер облікової картки платника податків;
- сторінки паспорта, на якій зроблено відмітку про наявність права здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта (для особи, яка через свої релігійні переконання відмовляється від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків);
-
довідки із закладу освіти.
На копіях документів необхідно написати Згідно з оригіналом (без лапок), поставити підпис, зазначити ініціали та прізвище й дату засвідчення копії.
Пакет документів необхідно надіслати рекомендованим поштовим відправленням до відповідного регіонального центру – адреси центрів можна переглянути за посиланням. Дата подання реєстраційних документів визначається за відбитком штемпеля відправлення на поштовому конверті.
Докладніше про порядок реєстрації можна прочитати на сайті УЦОЯО за посиланням.
Сертифікація є добровільною, а педагог може відмовитися від участі у ній на будь-якому її етапі.
Вчителі, які мають документ про успішне проходження сертифікації або не змогли 2020 року успішно пройти хоча б один із етапів сертифікації, не мають права брати участь у сертифікації 2021 року.
Перший етап сертифікації 2021 – незалежне тестування – відбудеться 27 лютого, його проводитиме УЦОЯО.
Другий етап – самооцінювання учасниками сертифікації власної педагогічної майстерності – заплановано на березень-квітень, третій – вивчення практичного досвіду роботи учасників сертифікації – на вересень-листопад 2021 року. Другий та третій етапи проводитиме Державна служба якості освіти та її територіальні органи.
Сертифікат дійсний три роки. Передбачається, що в майбутньому, з розвитком реформи “Нова українська школа”, сертифікація замінить атестацію педагогів.
Нагадаємо, сертифікацію вчителів початкової школи 2020 року успішно пройшли 902 педагоги.
Як оформити документи для підвищення кваліфікації у 2021 році
Онлайн-курс для вчителів "Бери й роби. Змішане та дистанційне навчання"
Усі навчальні матеріали онлайн-курсу «Бери й роби. Змішане та дистанційне навчання» вже доступні для навчання!
Курс допоможе організувати якісне дистанційне навчання та дозволить опанувати понад 30 універсальних практичних інструментів для онлайн-уроків.
Переходьте до курсу за покликанням https://bit.ly/2IFTpv1 та розпочинайте навчання вже зараз!
Нагадуємо, що, окрім відео, на вас чекають додаткові навчальні матеріали (шаблони, інструкції, чеклісти), теоретичні та практичні завдання, щоб учні могли краще засвоїти набуті знання. А ще — постійна підтримка на форумі, де ви можете ділитися власними напрацюваннями та спілкуватися з іншими учасниками.
Онлайн-курс «Бери й роби. Змішане та дистанційне навчання» розробили ГС
та студія онлайн-освіти
за підтримки інноваційного партнера
#НовийОнлайнКурс #НавчанняДляВчителів #lenovou
Друзі! Незабаром настане 2021 рік! А це значить, що час подбати про підвищення кваліфікації у 2021 році за допомогою порталу «Всеосвіта».
Ви можете включити курси, вебінари, конференції, семінари або марафони від «Всеосвіти» у свій річний план підвищення кваліфікації.
Ознайомитись з програмою підвищення кваліфікації або роздрукувати пропозицію на підвищення кваліфікації можна перейшовши у той розділ, який Вас цікавить.
Детальніше у матеріалі: https://vseosvita.ua/.../pidvyshchennia-kvalifikatsii-u...
Підвищення кваліфікації за допомогою порталу "Всеосвіта"
Платформа Інститутів підвищення кваліфікації- інформаційна лоція
для вчителів та вихователів
Деякі питання підвищення кваліфікації педагогічних та науково-педагогічних працівників
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 21 серпня 2019 р. № 800
Київ
Деякі питання підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників
{Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ
№ 1133 від 27.12.2019}
Відповідно до частини шостої статті 59 Закону України “Про освіту” Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити Порядок підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників, що додається.
2. Внести до Порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти “Нова українська школа”, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 4 квітня 2018 р. № 237 “Деякі питання надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти “Нова українська школа” (Офіційний вісник України, 2018 р., № 32, ст. 1115, № 99, ст. 3289; 2019 р., № 20, ст. 680), зміни, що додаються.
Підвищення кваліфікації педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
№ 1/9-141 від 04 березня 2020 року
Педагогічним працівникам і директорам
закладів загальної середньої освіти,
місцевим органам виконавчої влади та
органам місцевого самоврядування, їх
органам управління у сфері освіти,
суб'єктам підвищення кваліфікації
Щодо підвищення кваліфікації педагогічних
працівників закладів загальної середньої освіти
Шановні колеги!
Однією з глобальних цілей сталого розвитку, затверджених у 2015 році на саміті ООН, є забезпечення всеохоплюючої і справедливої якісної освіти та заохочення можливості навчання впродовж усього життя для всіх.
5 вересня 2017 року Верховною Радою України було прийнято новий Закон України «Про освіту» (далі - Закон), яким запроваджено нову систему підвищення кваліфікації, що передбачає збільшення та розширення можливостей педагогічних працівників для вдосконалення педагогічної майстерності та професійного зростання впродовж усього життя.
З метою створення та впровадження ефективних механізмів реалізації цього Закону Міністерством освіти і науки України (далі - Міністерство) разом з інститутами громадянського суспільства було - проведено ґрунтовне дослідження щодо основних викликів, потреб і нових підходів до підвищення кваліфікації, з результатами якого можна ознайомити за посиланням https://bit.ly/reportteachandlearn.
Враховуючи результати цього дослідження і консультацій з громадськістю, Міністерством було розроблено та подано на розгляд Уряду новий Порядок підвищення кваліфікації педагогічних та науково-педагогічних працівників (далі - Порядок), що був затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2019 року № 300. Також 27 грудня 2019 року постановою Уряду № 1133 були внесені зміни до цього Порядку.
https://osvita.ua/legislation/Ser_osv/71473/
Щодо гарантій для працівників при направленні на курси підвищення кваліфікації
Лист МРЕТСГУ № 3511-06/37744-09 від 18.06.2020 р.
МІНІСТЕРСТВО РОЗВИТКУ ЕКОНОМІКИ, ТОРГІВЛІ ТА СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ
від 18.06.2020 р. № 3511-06/37744-09
Щодо гарантій для працівників
при направленні на курси
підвищення кваліфікації
Мінекономіки розглянуло <...> звернення щодо гарантій для працівників при направленні на курси підвищення кваліфікації і повідомляє наступне.
Гарантії для працівників, які направляються для підвищення кваліфікації, передбачені статтею 122 КЗпП, згідно з якою за працівниками зберігається місце роботи (посада) і провадяться виплати, передбачені законодавством:
http://ru.osvita.ua/legislation/Ser_osv/75626/